Grupa Survivalowa na Wiosennej Szkole

2014 05 26 30 SURVIVAL 001W trakcie trwania wiosennej szkoły nasza grupa uczyła się trudnej sztuki przetrwania.

Zajęcia rozpoczęliśmy od stworzenia kodeksu rycerskiego, w którym każdy podpisał zasady panujące w naszej grupie. Następnym punktem naszego programu było opanowanie zasad udzielania pierwszej pomocy, nauczyliśmy się: opatrywać rany, usztywniać złamane kończyny, postępować w przypadku ugryzienia osy czy zasłabnięcia. 2014 05 26 30 SURVIVAL 005Zbudowaliśmy też polowe nosze, na których każdy uczestnik mógł przebyć kilkanaście metrów. Kolejny dzień to nauka pozyskiwania wody pitnej, wspólnie zbudowaliśmy trójpoziomowy filtr leśny, zbieracz deszczówki oraz uzyskiwaliśmy wodę z liści roślin. Popołudniu uczyliśmy się jak zdobyć jedzenie. Zbudowaliśmy prawdziwe łuki, odbył się też konkurs celności w strzelaniu do dzika śmietnikowego :-) Wypiekaliśmy też na ognisku podpłomyki, ostatnim punktem dnia była prezentacja multimedialna dotycząca roślin trujących i jadalnych. Środa to wspólna wycieczka do Olsztyna, lekcja w planetarium i wizyta w zamku, gdzie pracował Mikołaj Kopernik. Nasza grupa miała także inne atrakcje, takie jak: lekcja o pszczołach, podchody, bieg na orientację, tworzenie map ośrodka, spanie na karimatach i w śpiworach, budowanie szałasu wycieczka piesza do Ośrodka Mierki, ćwiczenie chodzenia po „slacku”. Czasami rozgrywaliśmy też mecze w rzucaną siatkówkę.

2014 05 26 30 SURVIVAL 018  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

i dziękujemy za bardzo udany wyjazd   2014 05 26 30 SURVIVAL 013

Filip Trząski

Ewa Polak

Czytaj więcej...

Wyniki Konkursu Poezji Dziecięcej

Zakończył sie Konkurs a podczas apeli na zielonych szkołach wręczono już dyplomy i nagrody.

Bardzo dziekujemy szanownym Autorom i zachęcamy do dalszej pracy!

Dziekujemy też wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu, czytali i komentowali wiersze - to dzięki Wam młodzi poeci moga poczuć się zauważeni i docenieni!

Poniżej znajdują sie wyniki, zaś teraz garść ciekawostek:

- w Konkursie wzięło udział 18 uczniów

- do Konkursu zakwalifikowano 42 utwory

- w głosowaniu wzięło udział 120 osób:

            47 uczniów klas młodszych (na 93 w ogóle)

            32 uczniów klas starszych

41 osób dorosłych

- utwory zostały w sumie pobrane ze strony internetowej 469 razy.

GRATULUJEMY

 

Czytaj więcej...

Obrazki znad Plusznego... i z Olsztyna

2014 05 27 Pluszne03

Docierają do nas pierwsze relacje - pogoda dopisuje, okolica piękna, warunki dobre... Po zwiedzeniu w poniedziałek, podczas podróży, zamku w Nidzicy nasze "maluchy" zadomowiły sie już nad jeziorem.

Grupa pani Jagny i pani Kasi w plenerze  → 2014 05 27 Pluszne04

2014 05 28 Glebokastudnia ← Dzieci zapatrzone w głeboką studnię w Olsztynie podczas wycieczki w środę.

W czwartek odbył się TURNIEJ2014 05 29 Turniej01

2014 05 29 wieczor Ognisko02 ← wieczorne, pożegnalne ognisko... w sali :-)

Czytaj więcej...

Wiadomości szkolne

wigry Dzieci wraz z nauczycielami wyruszyły na zielone szkoły! pluszne

 

Wyjazd potrwa do piątku. Powrót obu grup (klasy 1-3 oraz klasy 4-6) na parking obok Toru Stegny ok. g. 19.

 

Do zobaczenia!

 

 


 

WYSOKOŚĆ CZESNEGO OD NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Szanowni Państwo,
od nowego roku szkolnego czesne w naszej szkole będzie wynosiło 960 zł miesięcznie przy płatności w 12 ratach (Uchwała nr 10 Prezydium Zarządu Przymierza Rodzin z dnia 22 maja).
Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektor szkoły
 
 

Ekipa naszych Szkół w finale konkursu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Szanowni Państwo,

ekipa filmowa z naszego Gimnazjum (a właściwie obu Szkół - Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, bo to nasi absolwenci) bierze od początku roku szkolnego udział w ogólnopolskim konkursie filmowym "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej".

Bogdan, Olaf i Jasiek - ekipa 42 Warszawa - dotarli do finału konkursu (na 48 ekip z liceów i (zaledwie kilku) gimnazjów z całej Polski do finału dotarło tylko 12 drużyn).

Od dziś do 28 maja trwa głosowanie na najlepszy film w kategorii amatorskiej. System głosowania wygląda tak, że na poszczególne produkcje mogą głosować wszyscy chętni, bez ograniczeń w rodzaju rejestracji w systemie (z jednego komputera można zagłosować tylko raz). Siłą rzeczy reprezentanci dużych szkół mają większe szanse - liczniejsze grono kolegów.

Mam ogromną prośbę - wspomóżmy naszych reprezentantów!

Aby zagłosować należy wejść na stronę http://www.filmnahoryzoncie.com.pl/ i tam na samym początku jest dział "Projekty filmowe ukończone!".

Pod zdjęciem jest tekst: "Zachęcamy również do głosowania zarówno na filmy z wersji BASIC jak i z wersji PRO, które można znaleźć można tutaj i tutaj" - (ekipa 42 Warszawa, film  w wersji BASIC). Tam wystarczy kliknąć na pierwsze słowo "tutaj"  w ostatnim zdaniu i otwiera się szablon głosowania.

Dziękujemy za głosy!