Projekt "Ubieranie choinki"

Boze Narodzenie tuż tuż...

Zapraszamy do obejrzenia projektów klas piątych: "Ubieranie choinki". Wybierz jedną z listy i ubierz według własnego uznania, przygotowanymi przez autora ozdobami. Niektóre projekty zawieraja nawet podkład muzyczny - kolędy.


Adwent w naszej szkole

Rozpoczął się Adwent – czas przygotowania do Bożego Narodzenia. W naszej szkole 7 grudnia odbędą się uroczyste roraty. Rodziców z dziećmi prosimy o przyjście na godzinę 6.25 do kościoła p.w. św. Michała. Prosimy o przyniesienie lampionów. Po Mszy Świętej uczniowie wraz z nauczycielami wracają do szkoły na uroczyste śniadanie. W tym dniu nie ma lekcji. Wszystkie klasy uczestniczą w rekolekcjach.

Kl. 1,1m, 2, 2m Kl. 3,3m, 4, 4m Kl. 5 i 5m Kl. 6
Temat Rodzina Święta. Eucharystia światłem.
Łk. 12, 35-40
Cokolwiek uczyniliście jednemu… Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego
Mt.22.37,39
Miejsce Kościółśw. Andrzeja Boboli (jezuitów), ul. Rakowiecka Kościół św.Jakuba, Plac Narutowicza Ośrodek franciszkański, ul. Modzelewskiego 98a
(wejście od Malczewskiego, za Polskim Radiem)
Święta Katarzyna w Górach Świętokrzyskich
Powrót Ok.14.00 Ok.14.00 Ok.15.15 W piątek 8 grudnia o 21.15 na Dworzec Centralny
Inne ważne informacje Obiad u jezuitów;
Składka 15 PLN;
Dzieci zabierają 2. śniadanie + przybory do pisania.
Obiad w szkole;
Składka 15 PLN
Dzieci zabierają 2. śniadanie + przybory do pisania.
Obiad w szkole;
Składka 10 PLN;
Dzieci zabierają 2.śniadanie + przybory do pisania.
KLASA 6 NIE UCZESTNICZY W RORATACH.
Spotyka się o 6.50 na Dworcu Centralnym. Na wyjazd należy wziąć ze sobą legitymację, różaniec, piórnik, duże drugie śniadanie, kapcie, ubranie odpowiednie do warunków górskich.


Spotkania ze Strażą Miejską

W dniu 29.11.2006 odbędą się w klasach drugich i trzecich zajęcia ze Strażą Miejską realizowane w ramach Szkolnego Programu Profilaktytki.
Tematem zajeć będzie bezpieczeństwo dzieci w kontaktach z osobami obcymi - w klasach trzecich oraz zachowania wobec zwierząt w klasach drugich.
Szczegółowe konspekty zajęć można znaleźć na stronie warszawskiej Straży Miejskiej - www.strazmiejska.waw.pl w dziale referatu profilaktyki.


 

Konkurs na prezentację multimedialną!

Rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą podstawową w mieście Durham (wschodnie wybrzeże północnej Anglii). W tym roku szkolnym nasi uczniowie będą korespondowali z uczniami tamtej szkoły, aby się poznać i nawzajem sobie przedstawić. Właśnie w tym celu ogłaszamy

KONKURS
na prezentację multimedialną w programie PowerPoint

Konkurs jest adresowany głównie do uczniów klas 4 – 6 podstawówki, chociaż prace młodszych będą także dopuszczone.

Oto warunki:
- Prezentacja musi być wykonana w języku angielskim;
- Jej tematem musi być nasza szkoła - prezentacja ta powinna reklamować naszą szkołę i zachęcać naszych partnerów do współpracy;
- Powinna zawierać zdjęcia i inne elementy graficzne, może też zawierać elementy dźwiękowe;

Termin zgłaszania prac: do 1 grudnia 2006r. (zgłaszamy je do p. Joasi J. lub do p. Kasi B.)
Konsultacje językowe: Joanna Jedlinska; konsultacje informatyczne: Katarzyna Barszcz.
Najlepsza prezentacja zostanie wysłana do Anglii i tam będzie nas reprezentować!!!


88. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Z okazji 88 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbyło się przedstawienie dla klas 1-2 przygotowane przez klasy 3 i 3m. Podczas przedstawienia uczniowie wykonali wiele narodowych pieśni, w śpiew włączyli się też ich młodsi koledzy. (Wszystkie klasy już od dawna ćwiczyły patriotyczny repertuar.)

Klasy 4-6 zastanawiały się nad dylematem "Co to znaczy być patriotą dzisiaj?". Uczniowie obejrzeli pokaz slajdów z Warszawy i wysłuchali współczesnych piosenek o Polsce.


 

 

Klasowe spotkanie II-tradycyjnej

Nasze dzieci od roku codziennie spotykają się w szkole, a my od zebrania do zebrania.

Stwierdziliśmy, że niewiele o sobie wiemy, że niewiele się znamy. A przecież łączy nas szkoła Przymierza Rodzin. To do czegoś zobowiązuje. Poza tym, przed nami jeszcze 5 lat wspólnej nauki naszych dzieci. Nie chcieliśmy dłużej mijać się na ulicy i w szkole wymieniając zdawkowe „dzień dobry”. Postanowiliśmy to zmienić. Dobrym pretekstem było przybycie do naszej klasy dwóch nowych dziewczynek. Karolina i Zuzia szybko nawiązały nowe znajomości a i my tym razem nie chcieliśmy stać na uboczu. 
Za pomocą emaili, „skrzyknęliśmy się”, uzgodniliśmy kto co przywozi i 21 października, w sobotę, prawie w pełnym składzie (niektórych „powaliła” choroba) spotkaliśmy się w Kruszewiu, w ogrodzie Państwa Komorowskich.
Nasz pomysł spotkał się chyba z „Najwyższą” aprobatą, bo pogoda, pomimo zaawansowanej jesieni, rozpieszczała nas ciepłymi promieniami słońca. Nie zawiodły nas również świetne humory. Szybko przebrnęliśmy przez moment stremowania i świetnie się bawiliśmy.
Mieliśmy stanowiska łucznicze, które cieszyły się ogromnym powodzeniem, zorganizowaliśmy podchody: dzieci kontra rodzice, rywalizowaliśmy w przeciąganiu liny: chłopcy (mali i duzi) kontra dziewczynki (małe i duże), tatusiowie kontra reszta chłopców. Mieliśmy huśtawki na linach, strzelaliśmy z wiatrówek.
Stoły uginały się pod ciężarem własnoręcznych wypieków mam, zajadaliśmy się domowym smalcem, sałatkami i potrawami z grilla, a dzieciaki miały ogromną frajdę pieczenia kiełbasek na ognisku. Po kilku godzinach, gdy czas było się rozstawać, wszyscy mieliśmy wrażenie ze znamy się od lat. 
Było wspaniale. Już jesteśmy umówieni na zimowy kulig i wiosenny spływ kajakowy Pilicą.

 

Rodzice II-tradycyjnej