Szykujemy BALE KARNAWAŁOWE

W poniedziałek odbędą się bale karnawałowe.

  • Klasy 1-3 "Bal w Paski i kratki" w godzinach 11.30 - 13.30 (można się przebrać za dowolne postacie z paskami lub kratką np. zebrę, tygrysa, Szkota, marynarza itp.)

  • Klasy 4-6 "Bal u Piasta Kołodzieja" w godzinach 14.00-15.30 (można się przebrać za Piasta, Rzepichę, konia, woła, marchewkę, pietruszkę, koło itp.)


W tym dniu NIE MA OBIADÓW.


INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW ZIMOWEGO WYJAZDU KÓŁKA HISTORYCZNEGO DO WARSZAWY

Celem wyjazdu kółka historycznego do Warszawy jest poznanie fragmentów historii stolicy, ale też pokazanie jak ciekawie, niebanalnie można spędzić w niej czas. Wycieczka jest przeznaczona tylko dla twardzieli wybitnie zainteresowanych zwiedzaniem (odwiecznymi hasłami wypraw kółka historycznego są: DUŻO ZWIEDZANIA I CHODZENIA - ZERO STĘKANIA I MARUDZENIA lub KTO NIE MASZERUJE TEN GINIE...).

Spotykamy się o 8.15 w piątek 23 lutego pod szkołą (uczestnicy wycieczki są w tym dniu zwolnieni przez panią dyrektor z lekcji).
W piątek będziemy m. in. uczestniczyć w warsztatach p.t. "Ekspresja" (cokolwiek by to miało znaczyć) w Centrum Sztuki Współczesnej, zwiedzać Muzeum Łowiectwa i brać udział w grze po Łazienkach w poszukiwaniu zabytków, oglądać pokaz starych pozytywek w Muzeum Techniki, podziwiać nowoczesną architekturę. Spać będziemy w hostelu Kanonia na Starym Mieście. W sobotę będziemy poznawać tajniki Nowego Miasta, starej Pragi i robotniczej Woli. Koniec wycieczki nastąpi o 18.00 na Dworcu Centralnym w holu głównym.

Co trzeba mieć ze sobą : DOBRY HUMOR, bilet trzydniowy, dobre buty, coś na śniadanie, kolacje co lubi się jeść, a nie wymaga gotowania, pelerynę, ważną legitymację szkolną, ubiór stosowny do okazji (ciepłe rzeczy - osoby bez czapki, rękawiczek i szalika nie jadą), Bardzo proszę o wpłatę 100 zł do środy (są to pieniądze przeznaczone na bilety wstępów, jedzenie, nocleg, co nam zostanie oddamy rodzicom). 

p. Gosia Zielińska


Tydzień teatralny 2007

W ostatnim tygodniu przed feriami w naszej szkole odbył się Tydzień Teatralny. W tym roku tekstem, nad którym pracowały wszystkie klasy starsze, była baśń pt. "Pasterka indyków". Jej mottem jest stwierdzenie "Słowo wylatuje ptakiem, a wraca kamieniem".

Widzowie mieli przyjemność obejrzeć 5 przedstawień. Wszystkie były wynikiem intensywnej pracy zespołowej poszczególnych klas. Spektakle były znakomitym dowodem umiejętności wykorzystania konwencjonalnej historii do zaprezentowania problemów współczesnego świata.

Jury przyznało 32 dyplomy:


 

  

DEUTSCHFREUND 2006

Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu j. niemieckego DEUTSCHFREUND 2006. Zapraszamy do obejrzenia list wyników naszych uczniów.


Międzyszkolny konkurs języka angielskiego

W piątek 12 stycznia 2007 odbył się pierwszy etap międzyszkolnego konkursu języka angielskiego dla klas 4-6, organizowanego przez Szkołę Podstawową Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II. Nasi uczniowie zostali zaproszeni do tego konkursu i będą mieli szansę zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół Przymierza Rodzin. Pierwsze dwa etapy to etapy wewnętrzne (tj. przeprowadzone na terenie własnej szkoły), a trzeci etap (czerwiec 2007) odbędzie się już w ursynowskiej siedzibie Szkoły PR organizującej konkurs.

Konkurs cieszył się w naszej szkole ogromnym zainteresowaniem i wzięło w nim udział ponad 40-cioro dzieci z klas 4-6.

Oto lista finalistów pierwszego etapu, którzy wezmą udział w drugim etapie w marcu 2007:

Imię i nazwisko

Ilość punktów
(max 60 pkt + premia 6 pkt)

klasa

Agata Stachura

60

5

Antek Sendułka

55

6

Ola Ożogowska

52

6

Bartek Joński

49

6

Malwina Szymczak

46

6

Julia Serafińska

45

6

Ania Hawliczek

44

5m

Zuzia Majszczyk

43

6

Marcin Krupa

42

5m

Natalka Olko

41

6

Staś Kraś

41

6

Kasia Adamczyk

40

5

Mela Migalska

40

6

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH FINALISTÓW
I TRZYMAMY KCIUKI!!!


Mikołajki 2006

W tym roku, tak jak w latach poprzednich, wszystkie klasy Szkoły Podstawowej zamiast tradycyjnych Mikołajek i rozdawania sobie prezentów zrobiły coś dobrego dla innych.

Klasa 1m przygotowała kartki świąteczne – dochód z ich sprzedaży wyniósł ponad 700 zł i został przekazany naszej zaprzyjaźnionej szkole w Koszarawie (więcej na ten temat w Liście od państwa Sawickich).

Trzeciaki przygotowały przedstawienie, które pokazały w Domu Opieki Społecznej dla osób starszych i u Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.

Uczniowie z klas 2, 2m, 5 i 5m przygotowali paczki dla Rodzinnego Domu Dziecka w Łękawicy (www.niewiarowscy.egonet.pl), a z klas 1 i 4m dla uchodźców z ośrodka na Siekierkach.

Klasy szósta i czwarta zebrały przetwory dla podopiecznych Szkoły Specjalnej w Konstancinie Jeziornej (www.szkolaspecjalna.pl).

Zachęcamy do indywidualnej pomocy tym instytucjom.