Spotkanie dla rodziców z klas 3

Warszawa, 16 kwietnia 2007

Zapraszam Rodziców klasy 3 i 3m. na spotkanie informacyjne dotyczące nowego roku szkolnego.
Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 kwietnia w "sali gimnastycznej" o godzinie 18.00. Dowiecie się Państwo o tym, kto będzie wychowawcą Waszych dzieci, kto będzie uczył poszczególnych przedmiotów i w oparciu o jakie programy i podręczniki, poznacie nauczycieli klas 4-6.

Marzanna Rymsza-Leociak

II etap konkursu języka angielskiego

OGŁOSZENIE!

W środę 18 kwietnia 2007 na pierwszej godzinie lekcyjnej odbędzie się II etap konkursu języka angielskiego organizowanego we wszystkich szkołach Przymierza Rodzin. Trzynastu uczestników którzy pomyślnie przeszli do drugiego etapu konkursu powinno się stawić tego dnia punktualnie (o 8:15) w sali na dole. W tej części konkursu należy się głównie wykazać umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Test będzie trwał 60 minut. W wyniku tego etapu wyłonimy 5 finalistów, którzy zmierzą się ze sowimi kolegami z innych szkół. Finał odbędzie się w Szkole Przymierza Rodzin im Jana Pawła II w czerwcu tego roku, o czym oczywiście poinformujemy wcześniej.

Lista uczestników drugiego etapu:

Agata Stachura kl.5
Antek Sendułka kl.6
Ola Ożogowska kl.6
Bartek Joński kl.6
Malwina Szymczak kl.6
Julia Serafińska kl.6
Ania Hawliczek kl.5m
Zuzia Majszczyk kl.6
Marcin Krupa kl.5m
Natalka Olko kl.6
Staś Kraś kl.6
Kasia Adamczyk kl.5
Mela Migalska kl.6

Trzymamy kciuki!


Konkurs recytatorski

Święto Wiosny w naszej szkole tradycyjnie związane jest z konkursem recytatorskim.

W tym roku dzieci przygotowały i zaprezentowały wiersze napisane przez ks. Jana Twardowskiego. Widzowie oprócz pięknych recytacji mogli podziwiać ciekawą dekorację. Organizatorzy przygotowali "pokój ks. Jana" ogrzany ciepłem nastrojowej lampki.

W konkursie zwyciężyli:

W kategori klas I-III:

 1. Witek Adamkiewicz kl. 1M

 2. Michał Matysiak kl. 1M

 3. Iza Bukalska kl. 2M

  Hania Kraś kl. 3

  Magda Koziej kl. 1M

  Jerzy Traczyński kl. 1M

Wyróżnienia:

 • Olaf Woliński kl. 2 – za wyjątkowo trafny dobór tekstu i zdobycie zainteresowania oraz aplauzu publiczności

 • Zuzia Ciszewska – Korona kl. 3 – za pomysłowe wykorzystanie rekwizytów do interpretacji wiersza

W kategorii klas 4-6:

 1. Ada Rączka kl. 4m

 2. Patryk Luboiński kl. 5m

 3. Antek Gronet kl. 4m


II etap konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień" odbędzie się 2 kwietnia

Zadaniem uczestników z klas I i II będzie np.: podpisanie ilustracji, ułożenie szyku wyrazów w zdaniu, ułożenie kolejności wydarzeń. Trzeba będzie także odpowiedzieć na pytania testowe z jedną poprawną odpowiedzią.

Zadaniem uczniów z klas III – VI będzie przeredagowanie tekstu tak, by wypowiedź spełniała następujące kryteria: kryterium poprawności językowej (korekta błędów: gramatycznych, fleksyjnych, składniowych, frazeologicznych, leksykalnych oraz stylistycznych) oraz kryterium poprawności ortograficzno – interpunkcyjnej.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 37 uczniów z naszej szkoły.


W filharmonii

Grupa melomanów pod przewodnictwem pani Dagny Sadkowskiej uczestniczyła w przesłuchaniach finałowych VI Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego.

Współpraca ze szkołą angielską

Nasza szkoła podstawowa współpracuje ze szkołą podstawową z miejscowości Horden. Miasteczko to leży niedaleko Durham, na północno-wschodnim wybrzeżu Anglii.

Oto adres naszego partnera:

Our Lady Star of the Sea Pri School, Peterlee 

Durham

Address: Thorpe Road

Horden

Peterlee

Durham

Post Code: SR8 4AB

Jest to szkoła katolicka, do której uczęszcza ok. 130 uczniów w wieku 4-11 lat. Dotychczas prowadziliśmy współpracę polegającą na zaplanowaniu szeregu wspólnych działań i wymianie doświadczeń oraz kontaktów drogą pocztową i e-mailową.

Program działań ustalamy wspólnie z nauczycielami partnerskiej szkoły. Ostatnio uczniowie szkoły angielskiej otrzymali od nas paczkę z prezentami. Wysłaliśmy im polskie kolędy zaśpiewane i zagrane przez naszych uczniów, nagrane na płytę CD w naszej szkole dzięki staraniom Pani Dagny Sadkowskiej i Pana Piotra Pawińskiego. Do pudełka dołożyliśmy kartki świąteczne wykonane przez nasze dzieci, sianko, opłatek i CD-Rom z dwoma prezentacjami naszej szkoły (wykonanymi przez Antka Bremera i Zosię Żółtek – obie do obejrzenia na naszej stronie). Do tych wszystkich elementów dodaliśmy „instrukcję świąteczną” z opisem polskich obyczajów Bożonarodzeniowych. Pudełko dotarło do Anglii w całości i zostało otwarte podczas apelu szkolnego. Otrzymaliśmy podziękowania od uczniów i nauczycieli. Teraz czekamy na paczkę z Anglii, ponieważ nasi partnerzy przygotowują właśnie prezentację swojej szkoły. Kiedy tylko ją otrzymamy natychmiast zamieścimy ją na naszej stronie.

Następnym krokiem będzie założenie w szkole Klubu Europejskiego. Taki klub już powstał w Horden. Członkowie tego klubu (dzieci w wieku 8-11 lat) napisały właśnie pierwsze listy w poszukiwaniu tzw. „penpals” (korespondencyjnych przyjaciół). Mamy nadzieję, że zawiążą się ciekawe znajomości, a może nawet przyjaźnie. Kluby będą nie tylko korespondowały ze sobą, ale również wykonywały takie same działania w obu szkołach. Zamierzamy na przykład ogłosić konkurs plastyczny na logo klubu, konkurs na nazwę klubu i inne.

O wydarzeniach dotyczących współpracy nasze dzieci są informowane na apelu szkolnym (w każdy wtorek) oraz podczas lekcji języka angielskiego.

Kolejne informacje już wkrótce!

Joanna Jedlińska


Prezentacje uczniów szkoły podstawowej

 

Rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą podstawową w mieście Durham (wschodnie wybrzeże północnej Anglii). W tym roku szkolnym nasi uczniowie będą korespondowali z uczniami tamtej szkoły, aby się poznać i nawzajem sobie przedstawić. Właśnie w tym celu ogłosiliśmy konkurs na prezentację mulimedialną wykonaną w programie PowerPoint.

Konkurs zakończył się 1 grudnia 2006 r.

Przedstawiamy dwie konkursowe prezentacje: