Wyniki Sprawdzianu szóstoklasisty 2007

Z radością informujemy, że średnia uczniów naszej szkoły ze sprawdzianu po klasie 6 wynosi 35,21 pkt.
Szóstoklasistom gratulujemy.


Koncert dla rodziców 2007

Tuż przed końcem roku odbył się koncert dla rodziców - były piosenki i tańce, mnóstwo uśmiechów i radości!


I już po szkole zielonej...

Szczęśliwie powróciliśmy ze szkoły wiosennej.
Każda z 11 grup intensywnie pracowała.


Wyjazd na zieloną szkołę

Zbliża się ZIELONA SZKOŁA. Przypominamy, że wyjazd jest w poniedziałek, 04.06 - zbiórka o godz. 7.45 na parkingu za pocztą w Wilanowie, powrót: piątek 08.06 około godziny 20.30 na ten sam parking za pocztą w Wilanowie.

Klasy 1-3 zabierają maksymalnie 30 zł kieszonkowego, klasy 4-6 maksymalnie 50 zł. Nie zabieramy telefonów komórkowych.


Zakończenie turnieju piłki nożnej

W ostatniej fazie rozgrywek nasze zespoły przegrały swoje mecze i zajęły odpowiednio:

II miejsce – ALFA 1 w kat. klas trzecich i czwartych
IV miejsce – ALFA 1 w kat. klas piątych i szóstych.

Jest to największe osiągnięcie sportowe naszej szkoły. Gratulujemy wspaniałego wyniku sportowego i życzymy powodzenia w kolejnych imprezach.

Finały zaszczycił swoją obecnością Dariusz Dziekanowski – drugi trener kadry Polski. Podczas uroczystego zakończenia pan Dariusz wspólnie z organizatorami wręczał nagrody ufundowane przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz PZPN.

W przyszłym roku odbędzie się kolejny 4.8 Turniej piłki nożnej pod nazwą „Gramy o złotą piłkę” im. Aleksandra Zaranka. Mamy więc sporo czasu, aby solidnie się przygotować i powtórzyć sukces. Powszechnie wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Kto wie, może podczas kolejnego turnieju to my staniemy na najwyższym stopniu podium.


JESTEŚMY W FINALE!!!

W piątek 18 maja br. zostały rozegrane mecze półfinałowe 47. Turnieju piłki nożnej pod nazwą „Gramy o złotą piłkę” im. Aleksandra Zaranka. Organizatorem turnieju jest Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Awans do finału po wspaniałym meczu i zwycięstwie 6:0 nad Szkołą Podstawową nr 257 wywalczył zespół ALFA 1 w kategorii klas trzecich i czwartych. 

ALFA 1

1. Mikołaj Ławiński

2. Tadzik Turnau

3. Antek Gronet

4. Bartosz Kosno

5. Kajetan Kowalczyk

6. Ignacy Naklicki

Szansę na awans do finału miał również zespół ALFA 1 w kategorii klas piątych i szóstych. Nasi chłopcy przegrali jednak w stosunku 1:5 z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej nr 63 i w poniedziałek zagrają w meczu o trzecie miejsce.

ALFA 1

1. Maks Kubiak

2. Ignacy Stalewski

3. Felek Rączka

4. Filip Jaskółka

5. Artur Krzak

6. Jan Eysmont

Zapraszamy gorąco wszystkich chętnych do wspólnego dopingowania naszych drużyn w najbliższy poniedziałek 21 maja. Mecze odbędą się na boiskach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, naprzeciwko stadionu lekkoatletycznego.

Plan gier:
Godzina
15.00 – mecz o trzecie miejsce w kategorii klas piątych i szóstych.
16.00 – mecz finałowy w kategorii klas trzecich i czwartych.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałego sukcesu i życzymy zwycięstw w najważniejszych meczach.
      Trzymamy kciuki!


Ciasteczka!

Przyszła wiosna i my, dziewczyny z Vm, poczułyśmy jej powiew. Postanowiłyśmy zrobić coś niekonwencjonalnego! Ostatecznie skorzystałyśmy z pomysłu starszych koleżanek i w wielkiej tajemnicy przed klasową płcią przeciwną upiekłyśmy ciasteczka. To była doskonała okazja do pogadania na różne babskie tematy. Nie potwierdziłyśmy stereotypowego "Gdzie kucharek 6...", bo pachnących smakowitości wyciągnęłyśmy z piekarnika cały stos. A później, na lekcji wychowawczej, przetestowałyśmy powiedzenie "przez żołądek do serca".

Jeśli ktoś zauważył ocieplenie kontaktów damsko-męskich w naszej klasie, to już wiadomo dlaczego!


Awans do półfinału "Gramy o złotą piłkę"

W poniedziałek 14 maja br. podczas turnieju piłki nożnej, o którym pisaliśmy wcześniej, awans do półfinału wywalczyły nasze dwie reprezentacje:

  • ALFA 1 w kategorii klas trzecich i czwartych oraz
  • ALFA 1 w kategorii klas piątych i szóstych.

Szansę na awans do półfinału miał także zespół ALFA 2 w kategorii klas trzecich i czwartych, ale pożegnał się z turniejem po dramatycznej serii rzutów karnych.
Gratulujemy wspaniałej postawy wszystkim zawodnikom i z niecierpliwością czekamy na mecze półfinałowe.
Powodzenia chłopaki!


JUŻ WKRÓTCE SZKOŁA WIOSENNA

Przypominamy, że do 18 maja (środa) należy wpłacić drugą ratę wpłaty za szkołę wiosenną (300zł)!

Dla zainteresowanych przedstawiamy opisy grup.


Grupy dla klas 4, 5 i 6

Morska grupa językowa (angielsko-niemiecka)

Jeśli masz ochotę wędrować po plażach, lasach w poszukiwaniu miejsc niezwykłych, tajemniczych, baśniowych przyłącz się do naszej grupy. Będziemy szukać niezwykłych wrażeń. Nauczymy się nazywać otaczający świat za pomocą słów angielskich i niemieckich. Stworzymy własny słownik angielsko–niemiecki. Będziemy śpiewać szanty po angielsku i bawić się w teatr po niemiecku.

p.Ewa Kiefer i p.Dariusz Łukawski

Moczarki kanadyjskie nad Zalewem Wiślanym (turystyczna)

Jeśli lubisz fotografować i prowadzić wywiady. Jeśli odkryłeś w sobie reporterska żyłkę przyłącz się do naszej grupy. Nauczymy się fotografować zwyczajne rzeczy w niezwykły sposób. Opracujemy przewodnik po Mierzei Wiślanej, namalujemy na wielkim płótnie ilustrowaną mapę okolicy, by inni mogli podążać naszym szlakiem.

p.Małgorzata Michalak i p.Magdalena Pelc

SURVIVA Poszukiwacze skarbów (surwiwalowa)

„to survive” – przetrwać
Aby przetrwać w trudnych warunkach trzeba mieć nie tylko dużą siłę fizyczną, odporność na ból, wytrzymałość na zimno, głód, pragnienie, brak snu, ale przede wszystkim silną psychikę i cechy charakteru takie, jak: odwaga, samozaparcie, wiara we własne możliwości, umiejętność współpracy w grupie. Zarówno siłę fizyczną, jak i psychiczną będziesz mógł poćwiczyć w naszej grupie.

p.Ewa Polak i p.Przemek Hołomiej

Grupa Kamienie

Ta grupa jest dla twardych jak granit i delikatnych jak piasek. Ale przede wszystkim dla ciekawskich. Głównym hasłem grupy będzie: Z czego to jest zbudowane? Będziemy poznawali dogłębnie region, w który jedziemy. Jego przyrodę, zabytki i nowe budownictwo. Zapraszamy tych, którzy chcą się dowiedzieć: jak budowano dawniej kościoły i jak zbudowany jest Kościół?, dlaczego miejscowości na tym terenie tak się nazywają?, kto mieszkał na Żuławach?. Pracując w naszej grupie będzie można trochę porysować, i trochę pobawić się w teatr. Nie ukrywamy, że będziemy sporo chodzić, ale będzie też czas na budownictwo plażowe.

p. Kasia Barszcz i p. Gosia Zielińska

T.W.Ó.R. ( dla klas 3, 4 i 5)

Jeśli lubisz zmieniać tworzywo w twór wykorzystując przy tym ręce, głowę i różne narzędzia, zapraszamy do naszej grupy. Co nas czeka?
PLECENIE WIĄZANIE PIŁOWANIE ZBIJANIA FOTOGRAFOWANIE BUDOWANIE KLEJENIE SMAŻENIE KOPANIE ZWIEDZANIE

p. Iza Sawicka i p. Kasia Hołomiej

Grupy dla klas 1, 2 i 3

KUMY NA TARADEJI

Hej kumy, plany na wyjazd mamy! Niech każdy się dowie, że podróżując z nami taradeją drewnianą wymaluje i zmajstruje: holendrów wiatraki, żuławskie kanały, część morza naszego i rybaka wytrwałego. Morską latarnię, zielarską spiżarnię... I co jeszcze?
Więcej nie zdradzamy, lecz każdego z osobna serdecznie zapraszamy.

p. Ola Kłoczewiak i p. Kasia Żółtek

BIEGUSY

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak żyją „ Biegusy” zapisz się do grupy przyrodniczej. Wstaniemy o świcie (4rano) po to, żeby w blasku wschodzącego słońca posłuchać głosów budzących się ptaków. Spróbujemy w ciemnościach znaleźć drogę do domu. Ciekawskie i wytrwałe „Biegusy” dotrą do miejsc gdzie Wisła wpada do Morza bałtyckiego. spróbujemy znaleźć bursztyn i wytropić żeremie bobrów. Przeprowadzimy doświadczenia związane z trzema żywiołami: wodą , ogniem i powietrzem. wolne od tropienia chwile wypełnimy grami i zabawami terenowymi. Zapraszamy do nas „ranne ptaszki” , „nocne marki” i bystre sokole oczy.

p. Basia Mortas i p. Dorota Kwiecińska

WILKI MORSKIE

Ahoj, Wilku Morski!
Wyrusz z nami w rejs śladami wielkich podróżników i odkrywców. Będziemy snuć opowieści i śpiewać szanty. Spróbujemy odnaleźć skarb ukryty przez piratów. Może odkryjemy nieznany ląd? Zapraszamy tych śmiałków, którzy nie boją się długich marszów, upału i ciemności.

p. Jagna Starska i p. Zosia Białek

AQUA (badawczo-naukowa)

"Dusza ludzka

Podobna jest do wody:

Przychodzi z nieba i wznosi się do nieba (...)"

    J. W. Goethe

Aqua to słowo pochodzące z języka łacińskiego i oznaczające wodę.
W tym roku zajmiemy się dokładniej tym właśnie żywiołem. Korzystając z bliskości Bałtyku poznamy właściwości tej cieczy za pomocą rozlicznych eksperymentów. Dowiemy się jakie znaczenie ma ona dla wszystkich organizmów żywych i jak wielkim jest darem. Powędrujemy też przez wieki i przypomnimy sobie historie biblijne związane z wodą, takie jak: Przejście przez Morze Czerwone, Chrzest Jezusa w Jordanie, Cud w Kanie Galilejskiej.
Wszystkich pasjonatów wiedzy i nauki serdecznie zapraszamy

p. Magda Wilska i p. Monika Pawluczuk-Solarz

ROBINSONADA

Czy potrafisz zbudować dom na wyspie oraz wykonać podstawowe narzędzia i naczynia?
Czy chciałbyś samodzielnie zdobyć i przygotować pożywienie?
Czy chcesz dowiedzieć się, kim był Robinson...
Jeśli tak, to koniecznie zapisz się do naszej grupy.

p. Ania Oniszk i p. Dorota Dębska

ŚPIEWAJĄCY SPORTOWCY (sportowo–muzyczna)

Grupa sportowo- muzyczna czeka na tych, którzy dni wiosennej szkoły chcą spędzić na sportowo, a wieczory na śpiewająco. Będziemy grać w piłkę nożną, wykonywać różne ćwiczenia ruchowe, bawić się i śpiewać. Wybierzemy się na pieszą wycieczkę. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

P. Piotr Pawiński i p. Marcin Kubik

T.W.Ó.R. (dla klas 3, 4 i 5)

Tylko klasy 3!!
Jeśli lubisz zmieniać tworzywo w twór wykorzystując przy tym ręce, głowę i różne narzędzia, zapraszamy do naszej grupy. Co nas czeka? 
PLECENIE WIĄZANIE PIŁOWANIE ZBIJANIA FOTOGRAFOWANIE BUDOWANIE KLEJENIE SMAŻENIE KOPANIE ZWIEDZANIE

p. Iza Sawicka i p. Kasia Hołomiej


 

Test "wałbrzyski" 2007

Szanowni Państwo!

W najbliższym czasie uczniowie klas 3, 3m, 4 ,4m, 5 i 5m będą brać udział w zewnętrznym badaniu kompetencji.

Uczniowie klas trzecich będą we wtorek i środę (15, 16 maja) pisać test ponadprzedmiotowy w formie kolorowego zeszytu ucznia. Zeszyt ten będzie sprawdzany przez Instytut badań Kompetencyjnych z Wałbrzycha.
Uczniowie klas czwartych napiszą dwuczęściowy test w piątek (11 maja) na 1. i 2. godzinie lekcyjnej. Karty odpowiedzi z tego testu zostaną sprawdzone przez IBK w Wałbrzychu.
Uczniowie klas piątych napiszą dwuczęściowy test w piątek (11 maja) na 4. i 5. godzinie lekcyjnej. Karty odpowiedzi z tego testu także zostaną sprawdzone przez IBK w Wałbrzychu.

Szczegółowe wyniki poszczególnych osób nie będą przez nauczycieli przekazywane dzieciom Rodzice uczniów dostaną pod koniec roku szkolnego informację o wynikach swojego dziecka.
Zestawienie zbiorcze wyników pozwolą szkole na zmierzenie jakości jej pracy i zaplanowanie procesu dydaktycznego w przyszłych latach.

Więcej informacji o badaniu można uzyskać na stronie internetowej Instytutu www.ibk.edu.pl