Bale karnawałowe 2008

Dnia 30 stycznia 2008 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3, pod hasłem "Z kamerą wśród zwierząt". Gościły najróżniejsze zwierzęta z całego świata, ptaki, ssaki, owady, gady. Fotoreporterzy nie mogli rozpoznać dzieci zza ich masek, piór i skór. Dzieciaki - zwierzaki zaprezentowały piękne układy taneczne, przygotowywał je niezastąpiony pan Piotr. Zabawę uatrakcyjniły konkursy dla balowiczów, największym powodzeniem cieszył się konkurs "łapanie ogona". Był to bardzo wesoło spędzony czas.

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć z balu klas 4 - 6 "Południe".


minilogia06

Dwoje z naszych uczniów (Olek z klasy 6m i Ola z klasy 5m) zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu "miniLogia06 - Programowanie grafiki w Logo", który odbył się 26 stycznia. Życząc sukcesów z niecierpliwością czekamy na wyniki.


Corrida 2008!

26 stycznia (sobota) o godz. 11.00 w szkole na ulicy Bachmackiej 3 odbędzie się konkurs ortograficznyCORRIDA 2008. Prosimy o punktualne przybycie. Organizator prosi o zaopatrzenie się w długopisy.
Więcej informacji u p. Edyty Żebrowskiej.


Na niemieckim...

Na niemieckim sporo działo się przed świętami: oprócz tego, że wszystkie klasy napisały klasówki, sprawdziany, testy i inne okropieństwa, dzięki czemu mogły spokojnie udać się na kolędowanie i nie myśleć już o słówkach, rodzajnikach i odmianach, to jeszcze klasa 5 i 4 zrobiły piękne szopki bożonarodzeniowe. Ponadto czwartaki własnoręcznie wykonały kartki świąteczne z życzeniami w języku niemieckim oraz przygotowały talerz obfitości, który wspólnie opróżniliśmy opowiadając sobie o zwyczajach związanych okresem adwentu i Bożego Narodzenia w Niemczech. Klasa 5m zajęła się rozszyfrowywaniem świątecznego słownictwa, kółko niemieckie rozśpiewało kolędami Stille Nacht i Alle Jahre wieder, a klasa 6m wysłuchała prezentacji o szopce krakowskiej przygotowanej przez Artura Krzaka. Niestety niewtajemniczona w niemieckie zwyczaje świąteczne pozostała klasa 6 ponieważ za zgodą wychowawcy została uprowadzona na pokaz filmu Opowieść wigilijna.


Termin zielonej szkoły

Zielona szkoła dla SP nr 2 PR odbędzie się tydzień później, niż planowaliśmy; tj. od 9 czerwca (poniedziałek) do 13 czerwca (piątek) w Junoszynie na Mierzei Wiślanej (tam, gdzie byliśmy w ubiegłym roku).

Dyrektor Szkoły
Marzanna Rymsza-Leociak

Rekrutacja na następny rok szkolny 2008/2009

Spotkanie rekrutacyjne dla rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w pierwszej klasie wrześniu 2008 roku odbędzie się 6 lutego (środa) o 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 PR przy ul.Racławickiej 14.
Zapraszamy!