Wielki Konkurs Słownictwa 2007/2008

Już po raz drugi wzięliśmy udział w Wielkim Konkursie Słownictwa organizowanym przez wydawnictwo LektorKlett. Tym razem w konkursie wzięły udział wszystkie grupy uczące się języka niemieckiego z klas 4-6. Oto osoby, które zdobyły najwięcej punktów z rozwiązywanego testu:

Klasy czwarte:

 1. Raciborski Kacper - 28 ptk.
 2. Pruszkowski Piotr - 27 ptk.
 3. Bernatowicz-Lewkowicz Krzysztof - 26,5 ptk.
 4. O’Conor Jerry - 23,5 ptk.
 5. Marczyńska Magdalena - 22,5 pkt.
  Wolsan Barbara - 22,5 pkt.

Klasy piąte:

 1. Kosno Bartosz - 40 ptk.
 2. Stiasny Helena - 37 ptk.
 3. Bernatowicz-Lewkowicz Aleksandra - 35 ptk.
 4. Gronet Antoni - 33,5 ptk.
  Lemieszczuk Barbara - 33,5 ptk.
 5. Ławiński Mikołaj - 30,5 ptk.

Klasy szóste:

 1. Chazan Magdalena - 40,5 ptk.
 2. Szczepańska Paulina - 39,5 ptk.
  Stachura Agata - 39,5 ptk.
 3. Olszewska Julia - 39 ptk.
  Leśniak Magdalena - 39 ptk.
 4. Bukalska Ewa - 38,5 ptk.
 5. Greń Matylda - 37,5 ptk.

Przygotowujemy konkursy recytatorskie

Dnia 11 marca klasy 1-3 wzięły udział w warsztatach przygotowujących do udziału w wiosennym konkursie recytatorskim. Warsztaty poprowadziła pani Grażyna Strachota, aktorka wystepująca ostatnio w spektaklach Teatru Roma.
Konkurs recytatorski odbędzie się 27 marca 2008 r.
Temat tegorocznego konkursu dla klas 1-3 nawiązuje do balu karnawałowego i związany jest ze zwierzętami. Dzieci przygotowują wiersz o wybranym przez siebie zwierzątku, wiersz nie może mieć mniej niż 6 wersów.


Przedstawienie "Misterium o Męce Pańskiej"

Zapraszamy na przedstawienie "Misterium o Męce Pańskiej" które przygotowały dzieci z klas drugich, trzecich i czwartych. Dzieci wykonają Misterium w Niedzielę Palmową, tj. 16 marca o godzinie 15.30 w kościele dolnym Ojców Jezuitów, przy ulicy Rakowieckiej.
Scenariusz i dekoracje wykonał Jacek Florczak.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z próby przedstawienia.


Kosmiczny posiłek

Szanowni Państwo!

Nasza szkoła od dwóch lat współpracuje z Bankiem Żywności SOS w Warszawie. Uczniowie z ubiegłorocznej klasy szóstej brali udział w projekcie "Nie wyrzucaj! Podziel się!" organizowanym przez warszawski oddział banku, a dotyczącym problemu głodu i marnowania żywności w Polsce. Tegoroczna klasa 6M w ramach akcji Świątecznej Zbiórki Żywności, przed świętami Bożego Narodzenia, przez kilka godzin pakowała paczki w magazynach banku.

W ostatnim czasie część naszych nauczycieli zaangażowała się w kolejny projekt Banku Żywności "Zdrowe danie – dziecięce gotowanie", realizowany w świetlicach środowiskowych. Jego celem jest m.in. zachęcenie dzieci z biednych rodzin do systematycznego korzystania z pomocy świetlic i ognisk środowiskowych, poprawa nawyków żywieniowych, przekazanie podstawowych zasad higieny, uwrażliwienie dzieci na problem marnotrawienia żywności, usamodzielnienie się dzieci, przekazanie umiejętności sporządzania tanich, wartościowych posiłków z produktów łatwo dostępnych.

W ramach tego projektu został zorganizowany konkurs na "Kosmiczny posiłek" przygotowywany samodzielnie przez podopiecznych świetlic. Chcielibyśmy, aby nasza społeczność szkolna została sponsorem jednej z przyznanych nagród. Nagroda ma być przydatna dla dalszego funkcjonowania danej placówki, przede wszystkim polepszyć warunki przygotowywania posiłków dla dzieci w niej przebywających (np. komplet noży, dużych desek, patelni, łyżek, robot kuchenny itp.).
Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o drobne datki na ten cel. Pieniądze można wrzucać do odpowiedniej skarbonki w sekretariacie.

Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Marzanna Rymsza - Leociak

Konkurs Piosenki Angielskiej

Dnia 27 lutego odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Angielskiej dla dzieci z klas pierwszych i drugich.
Przygotowała go p. Paula z pomocą p. Małgosi, a o oprawę muzyczną zadbał p. Piotr, który akompaniował dzieciom na gitarze. Młodzi artyści występowali solo i w duetach. W repertuarze pojawiły się piosenki "szkolne": o kolorach, motylach i innych zwierzątkach, a niektórzy zmierzyli się z poważniejszym repertuarem: I'm Singing in the Rain czy What a Wonderful World. Dzieci starannie przygotowały swoje wystąpienia: na scenie pojawiły się rekwizyty, na przykład boa ze strusich piór, parasole. Uwagę publiczności przykuł też strój ducha (ukryty pod białą maską mały artysta do końca koncertu nie ujawnił swojej tożsamości...).
Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. Mamy nadzieję, ze dzieci będą reprezentowały nas w kolejnym, tym razem pozaszkolnym konkursie piosenki angielskiej.
Pewnym zaskoczeniem dla zgromadzonych było to, że nikt nie wykonał kultowej piosenki Jożin z bażin.
Wszystkim uczestnikom i nauczycielom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Marzanna Leociak

Zmiany organizacyjne

Łyżwy

Szanowni Państwo informujemy, że sezon łyżwiarski dla klas 1-3 SP jest już zakończony. Od 26 lutego dzieci mają zajęcia na Warszawiance - w marcu jeżdżą jeszcze autokarem.

Szatnie

Dzieci zostawiły b.dużo rzeczy w szatniach; można je odebrać do środy 27 lutego (w pudłach w ogródku) - potem oddajemy ubrania do PCK lub Caritas.
Od drugiego semestru rzeczy pozostawione w szatniach w każdy ostatni piątek miesiąca będziemy oddawać potrzebującym. Bardzo prosimy Rodziców, by egzekwowali od swoich pociech przynoszenie ubrań z powrotem do domu.

Sekretariat

Sekretariat w 2. semestrze będzie otwarty we wtorki od 9.00 do 17.00, a w dni zebrań i dni otwartych od 8.00 do 19.00. W pozostałych dniach (pon., śr., czw., pt.) pani sekretaka będzie przyjmować interesantów w dotychczasowych godzinach tj. 8.00-16.00.