Wycieczka do Berlina

Berlin maj 2010 01010 maja (poniedziałek)

Po przyjeździe do Berlina zostawiliśmy bagaże w naszym hostelu i pojechaliśmy do sklepu Ritter Sport na warsztaty o czekoladzie. Dowiedzieliśmy się, jak i z czego powstaje ten przysmak. Każdy z nas zrobił dwie tabliczki czekolady. Po warsztatach, rozejrzeliśmy się trochę po sklepie. Na parterze było mnóstwo przeróżnych rodzajów czekolady, na pierwszym piętrze małe muzeum. Następnie skierowaliśmy się w stronę Bramy Brandenburskiej, pod którą zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Potem wróciliśmy do hostelu, rozpakowaliśmy się i poszliśmy na kolację. Po tym jak już wszyscy się najedli i odpoczęli, wyruszyliśmy zobaczyć Reichstag (siedzibę niemieckiego rządu). Kiedy dochodziliśmy na miejsce już się zmierzchało. Do wejścia do Reichstagu była bardzo długa kolejka. Niestety, nie udało nam się tego dnia wejść do środka.

Czytaj więcej...

Czesne

Warszawa, 25 maja 2010 r.

Zarząd Przymierza Rodzin podjął w dniu 20 maja uchwałę o podwyższeniu kwoty rocznego czesnego za naukę w Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin do kwoty 10 560 zł rocznie - płatne po 880 zł w systemie 12 rat lub po 1056 zł gdy czesne płacone jest w przypadkach wskazanych w umowie w systemie 10 rat.
Podwyżka nastąpiła na wniosek Dyrektora Szkoły i została zaopiniowana przez Radę Szkoły.

Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2
Przymierza Rodzin

WIR - konkurs słownictwa języka niemieckiego

Otrzymaliśmy wyniki Wielkiego Konkursu Słownictwa „Wir” z języka niemieckiego.
Oto zwycięzcy:

w klasie 4: Basia Roguska
w klasach 5: Natalia Szczepańska
w klasach 6: Piotr Pruszkowski

Zwycięzcom gratulujemy!


I Komunia Św. 22 maja 2010 roku

ZAPROSZENIE

W imieniu całej społecznosci szkolnej serdecznie zapraszam na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej naszych uczniów w sobotę 22 maja, w kościele Świętego Michała Archanioła przy ulicy Puławskiej (Stary Mokotów), o godzinie 10.15.

Marzanna Rymsza-Leociak

Koncert charytatywny

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na organizowany przez Stowarzyszenie Przymierze Rodzin niepowtarzalny koncert charytatywny, który odbędzie się 30 maja 2010 r. o godz. 18.00 w gmachu Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W pierwszej części koncertu z okazji Roku Chopinowskiego usłyszymy utwory naszego wielkiego kompozytora w wykonaniu wybitnego pianisty Karola Radziwonowicza oraz Urszuli Cuvellier (sopran) - solistki współpracującej na stałe z orkiestrą symfoniczną Radia France i Andrzeja Głowienki (tenor) - solisty mediolańskiej La Scali.

W części drugiej artyści wraz z orkiestrą Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza wykonają arie ze znanych oper. 
Usłyszymy następujące utwory:

arię tytułowej bohaterki z Rusałki Dworzaka, 
arię Per pieta Mozarta, 
arię Leńskiego (Kuda, kuda...) z Eugeniusza Oniegina Czajkowskiego, 
arię Mimi (Si mi chamiano Mimi) z Cyganerii i Carvadossiego (E’lucevan le Stelle) z Toski Pucciniego, 
duet Gia nella notte densa z Otella Verdiego, 
habanerę i finałowy duet C’est toi, c’est moi z Carmen Bizeta.

Koncert poprowadzi Małgorzata Kożuchowska z Jackiem Gintowtem.

Bilety w cenie 100 i 150 zł. można nabyć w Sekretariacie Przymierza Rodzin przy ul. Nowogrodzkiej 51 w godz. 13-18, oraz w Sekretariatach Szkół PR – nr 1 przy ul. Grzegorzewskiej 10, nr 2 przy ul. Racławickiej 14 i nr 3 przy ul. Nocznickiego 7 w godz. 8.15 – 15.00.

Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży w naszych szkołach.