Komunia Święta 2010

Ksiądz prałat Józef Hass, proboszcz parafii Świętego Michała Archanioła przy ul. Puławskiej, potwierdził termin Komunii Świetej dla naszych uczniów.

Komunia odbedzie się w sobotę 22 maja o 10.00 w kosciele Św.Michała.


1% PODATKU 2010

Serdecznie zachęcamy wszystkich członków oraz sympatyków Przymierza Rodzin do przekazania i w tym roku swojego 1% podatku dochodowego.

Pozyskane środki będą służyły m.in. dofinansowaniu działalności naszych szkół.
Aby przekazać pieniądze należy obliczyć 1% należnego podatku i w rubryce swojego PIT-u pt. „Wniosek o przekazanie 1% podatku..." wpisać:
1.Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
2.Nr KRS - 0000091879
3.Kwotę 1% podatku
W rubryce „Informacje uzupełniające” warto napisać - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 2 im. ks. J. Twardowskiego.


 

Akademia Rodzica - "Dzieci w sieci"

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Nauczycieli naszej szkoły podstawowej i gimnazjum na spotkanie z panem Andrzejem Piękosiem z Fundacji Dzieci Niczyje na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci.
Spotkanie odbędzie się we wtorek 26 stycznia o 19.00 w szkole podstawowej przy ul. Racławickiej 14 w ramach Akademii Rodzica.


Spotkanie Opłatkowe PR

Zarząd Przymierza Rodzin ma zaszczyt zaprosić na uroczyste spotkanie opłatkowe w dniu 17 stycznia 2010 r. (niedziela) o godzinie 16.00.
Spotkanie odbędzie się w szkole Przymierza Rodzin na Ursynowie, ul. Marii Grzegorzewskiej 10 (róg ul. J. Rosoła).
Program spotkania:

16.00 Msza Św. koncelebrowana, słowo duszpasterskie Arcybiskupa Kazimierza Nycza,
- wspólne kolędowanie z chórem szkolnym,
- nadanie tytułu Honorowego członka Przymierza Rodzin grupie księży i sióstr oraz osobom świeckim,
- dzielenie się opłatkiem,
- agapa.
Taca przeznaczona będzie na potrzeby misji ss. Służebniczek w Kazachstanie.


REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2010/11

Zapraszamy Rodziców na spotkanie informacyjne na temat rekrutacji do Szkoły Postawowej nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego na rok szkolny2010/11. Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 lutego o godzinie 18.00, w budynku szkoły przy ulicy Racławickiej 14 (Stary Mokotów).


Kalendarze

Szanowni Państwo!

Już w styczniu będzie możliwość zakupienia w szkole kalendarza (ze zdjęciami poszczególnych klas) na rok 2010.
Przewidywana cena za sztukę to 59,90 (A3) i 44,90 (A4).
Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w sekretariacie szkoły.
Przykładowe kalendarze mogą Państwo obejrzeć na stronie www.ententino.pl.


 

 

AKADEMIA FILMOWA Nowych Horyzontów

Od poczatku roku szkolnego klasa Vm uczestniczy w spotkaniach Akademii Filmowej organizowanej przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w Kinie Muranów. Tematem przewodnim wszystkich filmów są problemy i codzienne życie dzieci i młodzieży z różnych stron świata. Do tej pory obejrzeliśmy filmy dotyczące współzawodnictwa miedzy uczniami w szkole, uchodźctwa dzieci i uzależnienia od nowinek technologicznych.


miniLogia 2009/2010

Do drugiego etapu konkursu miniLogia - programowanie w Logo przeszli:

Krzysztof Bernatowicz-Lewkowicz
Krzysztof Filipów
Mateusz Miedzianowski
Kacper Raciborski
Maria Rybarczyk

Gratulujemy!


Konkurs przyrodniczy - finał

Miło nam poinformować, że Krzyś Filipów, uczeń klasy 6m, przeszedł do 3. etapu Konkursku przyrodniczego. Etap wojewódzki Konkursu pt. "Słońce i Ja" odbędzie się 9 stycznia 2010 r.


Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Miło nam poinformować, że do drugiego etapu konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" zakwalifikowali się:

Beata Stachańczyk
Marcin Białek
Marysia Rybarczyk
Magda Marczyńska

Gratulujemy!


THE MASKS - PRZEDSTAWIENIE KLASY 6M (po angielsku).

Wczoraj na siódmej godzinie lekcyjnej grupa teatralna z klasy 6m pod kierunkiem pani Małgosi Michalak wystawiła jednoaktową sztukę w języku angielskim pod tytułem "The Masks". Młodzi aktorzy wykazali się świetną grą i rewelacyjnymi umiejętnościami językowymi. Sztuka jest monologiem wewnętrznym młodego człowieka, który staje wobec dylematu: czy pozostać wiernym sobie, ale niezbyt lubianym, czy poddać się naciskom grupy, zyskać popularność, ale jednocześnie utracić samego siebie. Ten trudny temat został przedstawiony w formie dyskusji bohatera ze swym alter ego.

Sztuka będzie w najbliższej przyszłości wystawiona także dla młodzieży z naszego gimnazjum.
AKTORZY:

Marysia Rybarczyk
Kalina Sendułka
Basia Wolsan
Wiktor Jedliński
Krzysztof Filipów
Krzysztof Bernatowicz-Lewkowicz

Reżyseria: Małgorzata Michalak

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2009

Obchody Święta Niepodległości odbędą się w czwartek 12 listopada. Będzie to dzień galowy w naszej szkole.

W klasach 1-3 odbędą się wspólne zajęcia na 1. godzinie lekcyjnej, a klasy 4-6 będą miały swoje zajęcia na 5. i 6. lekcji.


Konkurs przyrodniczy

Z radością informujemy, że nasz uczeń Krzysztof Filipów zakwalifikował się do II etapu konkursu przyrodniczego organizowanego przez Kuratorium w Warszawie.


jarmark charytatywny Dzieciom w Gruzji

Studium Chrześcijańskiego Wschodu zaprasza na jarmark charytatywny Dzieciom w Gruzji który odbędzie się za tydzień, 25.10.2009 w parafii św Józefa na warszawskim Kole.
Dziękujemy za każde wsparcie: duchowe, materialne jak i rzeczowe. Polecamy uwadze ciekawy program.
Zapraszamy z najbliższymi i znajomymi.
Wstęp wolny.

Elżbieta Jackowska-Kurek i Małgorzata Łukasiewicz-Traczyńska.

Spotkanie z fizykiem

We wtorek 20 października klasę 5T odwiedził pan Nikołaj Uzunow - pracownik Politechniki Warszawskiej. Pan Uzunow przez godzinę odpowiadał na pytania dzieci dotyczące bomby atomowej i pokazywał slajdy, na których można było zobaczyć m.in. fotografię najstarszej skonstruowanej bomby, grzyby atomowe po wybuchu i nośniki, którymi obecnie posługuje się wojsko do transportowania tych bomb.
Zajęcia odbyły się na prośbę dzieci w ramach projektu "Czego chcielibyśmy dowiedzieć się w szkole".


 

5M i 6M na Warsztatach Terapii Zajęciowej

We wrześniu i październiku 2009 roku realizowaliśmy w szkole podstawowej projekt przygotowany przez "Pracownię umiejętności społecznych" z Warsztatów warsztaty niepelnosprawni kl 5 i 6 2009 002Terapii Zajeciowej (WTZ).

 

Uczniowie klas 5m i 6m wzieli udział w cyklu spotkań warsztatowych w czasie których mogli poznać uczestników WTZ i dowiedzieć sie od nich czym jest niepełnosprawność intelektualna, z jakimi trudnościami borykają się na codzień osoby niepełnosprawne, jakie są ich marzenia. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii


 

Szkoła jesienna klasy 1MM

jesienna 1MM 09 2009 006To był nasz pierwszy wspólny wyjazd. Bardzo żałowaliśmy, że trwał tak krótko, bo wspaniale spędziliśmy razem ten czas. W dniach 21-23 września podziwialiśmy bogactwo fauny i flory najstarszego polskiego Parku Narodowego, którego herbem jest żubr. Białowieża powitała nas letnią pogodą i mnóstwem atrakcji. Najbardziej jednak utkwiła nam w pamięci dzienna i nocna wyprawa przez leśne ostępy oraz wizyta u puszczańskich przyjaciół: rysia, wilków, rodziny żubrów, saren, jeleni, dzików... Okolice Centrum Edukacji Przyrodniczej, którego byliśmy gośćmi stały się dla nas miejscem ciekawych zabaw i spotkań oko w oko z tamtejszą przyrodą.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na koncert Kwartludium

Serdecznie zapraszamy na koncerty Warszawskiej Jesieni, na których zagrają nasi muzycy p. Dagna Sadkowska (nasza nauczycielka muzyki) i p. Michał Górczyński (nasz współpracownik), obydwoje z zespołu Kwartludium. Więcej informacji o koncertach na stronach Warszawskiej Jesieni: tutaj, i tutaj, a tu o zespole.


Zaproszenie na Piknik 2009

zapr piknik 2009

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z rodzinami oraz absolwentów "w cztery strony świata" już 17 października.

Jak zwykle czeka Was wiele atrakcji: przedstawienie teatralne gimnazjalistów, tańce z różnych stron świata, loteria, galeria, atykwariat, aukcja dzieł sztuki, warsztaty rękodzielnicze i eksperymenty...
Do końca tygodnie zbieramy jeszcze fanty na loterię, dzieła sztuki na aukcję, książki podróżnicze, mapy i przewodniki do antykwariatu.
Naszymi gośćmi na pikniku będą:
Grzegorz Torzecki - godz. 12.30, opowiadający o BIRMIE, która jest jednym z najmniej znanych państw świata. 
Dariusz Rosiak - godz. 14.00 znawca AFRYKI, którą przejechał w poprzek, od Tanzanii po Senegal.


 

Matecznik - zbiórki harcerskie dla dziewcząt

Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczynki z klas 4-6 na zbiórki harcerskie, które odbywają się w czwartki w godzinach 17:30-19:00 w SP nr 157 im. Adama Mickiewicza przy ul. Kazimierzowskiej 16/20. Nasza drużyna (169 WDH-ek "Matecznik") działa już od prawie 40 lat jako drużyna katolicka. Spotykamy się raz w tygodniu, aby poszerzyć zainteresowania, poznawać ideę harcerską i starać się postępować zgodnie z naszymi przekonaniami. Co roku, wraz z naszym szczepem, wyjeżdżamy na obozy, zimowiska i biwaki, gdzie poznajemy nowych ludzi i wymieniamy się doświadczeniami.


REEDUKACJA

We wtorek 8 września od godz. 18.00 w „gabinecie psychologa” na pierwszym piętrze, p. Magda Ostrowska i p. Renata Wołowiec będą prowadzić zapisy na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne (tzw. reedukacja).

Na zajęcia powinny uczęszczać dzieci posiadające odpowiednie zalecenia w opinii psychologicznej lub kierowane indywidualnie przez wychowawców i pedagoga.
Dzieci z klas pierwszych, które będą tego potrzebowały, będziemy kierować na zajęcia korekcyjno - kompensacyjne w październiku.