Dzień skupienia dla rodziców i dzieci z klas drugich - 16 maja 2010

Jak dojechać? Z Wilanowa drogą nr 724 w kierunku Konstancina/Góry Kalwarii - przez pewien czas jedzie się wygodnie dwupasmówką, tzw. gierkówką, trzeba jednak uważać na liczne kontrole policyjne (także w nieoznakowanych samochodach) i nie rozpędzać się za bardzo. W Bielawie, na wysokości szkoły amerykańskiej i charakterystycznego budnyku jakiejś firmy energetycznej - droga zwęża się; zawsze jest tam korek; trzeba jechać cierpliwie drogą 724, cały czas w kierunku Góry Kalwarii (na 1. i 2. rondzie - prosto!); 2. rondo, przy Starej Papierni - to wjazd do Konstancina; jedziecie Państwo ul. Wilanowską (droga 724) dalej w kierunku Góry Kalwarii, aż do miejscowości Słomczyn; tu, na jedynym większym skrzyżowaniu w tej miejscowości, skręcacie Państwo w lewo i dojeżdżacie pod kościół pod wezwaniem św. Zygmunta; trzeba zaparkować samochód i udać siędo domu rekolekcyjnego; kiedy rozjadą się mieszkańcy Słomczyna - będzie można przestawić samochód na parking koło kościoła. Spotykamy się między 10.45 a 11.15, potem zaczynamy spotkania.

Pozdrawiam - Marzanna Leociak

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 4 maja, we wtorek po długim weekendzie, będziemy w szkole świętować rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jest to dzień galowy dla klas 4-6.

Klasy zaprezentują "trzeciomajowe" zadania podczas uroczystego apelu o 8:15.


Schola komunijna 2010

Serdecznie zapraszam pragnących śpiewać w scholi podczas mszy pierwszokomunijnej Rodziców dzieci z klas drugich na próbę. 
Odbędzie się ona we wtorek, 20 kwietnia o godz. 17.30 w sali gimnastycznej budynku szkoły.

Piotr Pawiński

Goście z Krzyżówek

Zapraszamy do przeczytania relacji z wizyty uczniów i nauczycieli z Krzyżówek.


 

Spacerem po Mokotowie

herb mokotowa8 kwietnia, kiedy szóstoklasiści pisali swój Sprawdzian, klasa 5T wyruszyła na spacer po Mokotowie.

Odwiedziliśmy wiele miejsc pamięci położonych blisko naszej szkoły, chodziliśmy po Parku Morskie Oko, odwiedziliśmy miejsce kaźni powstańców, którzy wyszli z kanałów, widzieliśmy też krasnala Pomarańczowej Alternatywy, który zachował się na ulicy Madalińskiego. Mieliśmy mnóstwo pracy z rozwiązywaniem zadań, które przygotowała dla nas pani Iza...


 

WARSZAWSKA SYRENKA 2010

2010 WARSZAWSKA SYRENKA 2010

 

Miło nam poinformować, że Ariana Kamecka-Jurek otrzymała w XXXIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka" nagrodę II stopnia, a Witold Kraszewski uzyskał w tym konkursie wyróżnienie.