Jesienna szkoła klas drugich

W czasie Jesiennej Szkoły, klasy drugie poznawały piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Widzieliśmy Kopalnię Węgla Brunatnego w Bełchatowie, czyli największą w Polsce dziurę w ziemi. Zobaczyliśmy jak produkuje się zapałki w Muzeum Zapałek. W jurajskim Olsztynie, artysta pokazał nam wyrzeźbioną przez siebie ruchomą szopkę. Zwiedzaliśmy tamtejsze zamki i słuchaliśmy legend o rycerzach i królewnach. Widzieliśmy Maczugę Herkulesa i marzliśmy w Jaskini Łokietka. Byliśmy też na Pustyni Błędowskiej tropiąc mrówkolwa. Mieliśmy czas na grę w piłkę, poznawanie kodeksu rycerskiego, zbieranie odcisków amonitów oraz wycieczkę po tamtejszych górach. Co najważniejsze, mamy teraz w szkole prawdziwych rycerzy i damy: 24 uczniów uczestniczyło w pasowaniu!


Klasy 5 i 6M na SGGW

21 września klasy 5 i 6M uczestniczyły w niezwykłych zajęciach Festiwalu Nauki. Dzieci miały okazję zobaczyć czego uczą się studenci Wydziału Weterynaryjnego Szkoły Głownej Gospodarstwa Wiejskiego. Lekcja, podczas której zwiedzane było prosektorium, sala do ćwiczeń z anatomii oraz muzeum wydziałowe poświęcona była szkieletom ssaków. Uczniowie mogli obejrzeć i dotknąć szkieletów wielu różnorodnych zwierząt: krowy, żubra, kota, żyrafy, słonia, ale też i krokodyla.


 

Biegi przełajowe

Dnia 20 września 2010 r. odbyły się MISTRZOSTWA MOKOTOWA w biegach przełajowych w ramach XLIV edycji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
W kategorii klas czwartych I miejsce zdobył Witek Kraszewski, a Ignacy Nowina - Witkowski był V.
Wśród dziewcząt IV miejsce w kategorii klas IV zdobyła Patrycja Zabiegła.

Gratulujemy!


PSYCHOLOG SZKOLNY

Małgorzata Brzezińska

dyżury dla Rodziców (po wcześniejszym umówieniu się):
poniedziałki 15.00-16.00
piątki 8.30-9.30
kontakt: malgorzata.brzezinska@spr.edu.pl


KLUB ŁAZIKÓW TEATRALNYCH ROZPOCZĄŁ DZIAŁALNOŚĆ!

Oto nasze pierwsze wspólnie wyjścia:

1. Och Warsztat poświęcony Teatrowi - OCH TEATR, niedziela 5 września, g. 12:00, 9 osób;
2. "DON KICHOT" w Teatrze Wielkim, SANKTPETERSBURSKI BALET BORISA EJFMANA, środa 8 września, 19:00, 15 osób.
Więcej w naszej zakładce: KLUB ŁAZIKÓW TEATRALNYCH.