Dzień Nauczyciela - wyniki konkursu

Rozstrzygnęliśmy konkurs z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W kategorii klas 4 - 6 zwycięzcami są:

Mateusz Kadłubowski - I miejsce
Patrycje Zabiegła i Barbara Stypuła - II miejsce
Jakub Linke i Barbara Roguska - III miejsce

W kategorii klas 1 - 3 najlepsi byli:

Helena Mrozowska, Zosia Żbikowska, Ari Kamecka-Jurek, Maciek Urlich, Milena Sikorska, Gustaw Schwendimann, Franek Marchel.

Piknik 2010 XXL!

Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin im. księdza Jana Twardowskiego serdecznie zapraszają na największy w historii XXL Piknik z okazji swojego XXLecia.

Świętować bedziemy 23 października 2010 roku.
Rozpoczniemy o godzinie 11 mszą św. w kościele św. Michała, ul. Puławska 95.
Po niej XX atrakcji na terenie szkoły (Racławicka 14, wejscie od Dożynkowej):

  • występy baletowe, teatr, kino - sztuka ulotna... i ta bardziej trwała wystawiona na aukcje
  • aktywność dla ducha (doświadczenia naukowe) i ciała (zawody sportowe)
  • Klub Seniora dla dawnych absolwentów
  • kalendarium, gdzie jak w kalejdoskopie wydarzenia ostatnich 20 lat przemkną nam przed oczami
  • zabawy w sali XXS dla tych o mniejszych rozmiarach
  • kawiarnia "Jubilatka", a w niej co najmniej XX róznych dań i XX różnych smaków
  • możliwość zaopatrzenia spiżarni na kolejne XX lat.
Zapraszamy!
Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

Terranova 2010

Od wczoraj w szkole wiszą ogloszenia dotyczace zbiórki pieniędzy na Stowarzyszenie Terranova. W dnich 12 - 22 października zbieramy na szkolenie psów - ratowinków WOPR i psów do dogoterapii. Takie wspaniałe psy, oczywiście wraz z właścicielami odwiedzą nas podczas Pikniku.
Myslę, że dobrze wkomponują się w tegoroczny temat XXL gdyż będą to Nowofundlandy. Dla dzieci będzie to okazja do bezpiecznej zabawy na boisku (psy są szkolone), do zrobienia sobie zdjęcia.

Ania Kulinicz

X Dzień Papieski

W dziale Pomagamy innym informacja od pani Beaty Tkaczyk o X Dniu Papieskim. W tym roku także właczamy się w tę akcję, koordynatorką szkolną jest pani Jolanta Bidzińska.

Zapraszamy do udziału!


Różańce dla klas drugich

8 października (piątek) o 8.15 w kaplicy sióstr franciszkanek odbędzie się krótkie nabożeństwo dla uczniów klas drugich - dzieci otrzymają różańce.
Serdecznie zapraszamy Rodziców.

Nauczyciele i dyrektor szkoły

Jesienna szkoła klasy 6T

Wyjazd klasy 6t do Krakowa udał sie pod każdym względem! Dopisała pogoda, humory i wszelkie inne okoliczności. W dawnej stolicy Polski spędziliśmy 4 dni a jeszcze bylo nam mało!

Pierwszego dnia poznawaliśmy krakowskie Stare Miasto z jego Rynkiem, Plantami, uliczkami i kościołami. Podzieleni na patrole szukaliśmy wskazanych kościołów, zwiedziliśmy kościół Mariacki, zawędrowaliśmy też do Muzeum Matejki, gdzie rysowaliśmy portrety zwykłe i niezwykłe.

jesienna krk 6t027Drugiego dnia z samego rana zawitaliśmy w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie najpierw mogliśmy dowiedzieć się
dużo o japońskich kimonach, a niektórzy mogli nawet je przymierzyć! Potem zwiedziliśmy wystawę poświęconą japońskim mieczom. Bardzo nam się podobało! 

Wyruszyliśmy potem do Ogrodu Doświadczeń, gdzie spędziliśmy resztę dnia. Najpierw wzięliśmy udział w grze - trzeba było wykonywać rozmaite zadania, posługiwać sie mapą i kompasem a niekiedy nawet myśleć! Potem z bardzo miłym panem przewodnikiem zwiedziliśmy cały park i świetnie się bawiliśmy. Niektórym mocno kręciło się w glowach! 

Następnego dnia Wieliczka! Zeszliśmy do niesamowitych korytarzy i zwiedziliśmy kopalnię. Po powrocie znów mieliśmy zajęcia na Rynku - rysowaliśmy detale architektoniczne i dobrze się bawiliśmy. A wieczorem znów było wesoło - Rynek oświetlały niesamowite barwy reflektorów a my po zwiedzeniu muzeum w Sukiennicach skakaliśmy i wygłupialiśmy się do 22! 

Pewnie dlatego nastepnego dnia, niestety już ostatniego, niektórzy trochę przysypiali podczas zwiedzania Wawelu. Ale wszystkich rozbudziła wędrówka pod Dzwon Zygmunta. 

Niedługo potem wsiedliśmy w pociąg do Warszawy - szkoda, że tak krótko mogliśmy pobyć w Krakowie! 

Czytaj więcej...

Jesienna szkoła klas drugich

W czasie Jesiennej Szkoły, klasy drugie poznawały piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Widzieliśmy Kopalnię Węgla Brunatnego w Bełchatowie, czyli największą w Polsce dziurę w ziemi. Zobaczyliśmy jak produkuje się zapałki w Muzeum Zapałek. W jurajskim Olsztynie, artysta pokazał nam wyrzeźbioną przez siebie ruchomą szopkę. Zwiedzaliśmy tamtejsze zamki i słuchaliśmy legend o rycerzach i królewnach. Widzieliśmy Maczugę Herkulesa i marzliśmy w Jaskini Łokietka. Byliśmy też na Pustyni Błędowskiej tropiąc mrówkolwa. Mieliśmy czas na grę w piłkę, poznawanie kodeksu rycerskiego, zbieranie odcisków amonitów oraz wycieczkę po tamtejszych górach. Co najważniejsze, mamy teraz w szkole prawdziwych rycerzy i damy: 24 uczniów uczestniczyło w pasowaniu!


Klasy 5 i 6M na SGGW

21 września klasy 5 i 6M uczestniczyły w niezwykłych zajęciach Festiwalu Nauki. Dzieci miały okazję zobaczyć czego uczą się studenci Wydziału Weterynaryjnego Szkoły Głownej Gospodarstwa Wiejskiego. Lekcja, podczas której zwiedzane było prosektorium, sala do ćwiczeń z anatomii oraz muzeum wydziałowe poświęcona była szkieletom ssaków. Uczniowie mogli obejrzeć i dotknąć szkieletów wielu różnorodnych zwierząt: krowy, żubra, kota, żyrafy, słonia, ale też i krokodyla.


 

Biegi przełajowe

Dnia 20 września 2010 r. odbyły się MISTRZOSTWA MOKOTOWA w biegach przełajowych w ramach XLIV edycji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
W kategorii klas czwartych I miejsce zdobył Witek Kraszewski, a Ignacy Nowina - Witkowski był V.
Wśród dziewcząt IV miejsce w kategorii klas IV zdobyła Patrycja Zabiegła.

Gratulujemy!


MODLITWA

Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

Rozpoczynamy kolejny rok modlitwy za środowisko naszej szkoły. Zachęcamy do podjęcia zobowiązania dowolnej formy modlitwy i/lub postu raz w tygodniu w tej intencji. Stańmy przed Bogiem z wiarą, że On zawsze słucha i pokorą, kiedy nie wszystko dzieje się po naszej myśli...
Dobrowolne deklaracje zbiera pani Jola Bidzińska.
Osoby chętne będą dostawały raz w miesiącu e-mail z przypomnieniem i ewentualnymi szczegółowymi intencjami.


Basen klas drugich

Informacje dla Rodziców

Uczniowie klas drugich mają obowiązkową naukę pływania – przez cały rok szkolny. Dziecko zwolnione z basenu (przez lekarza, jeśli jest to zwolnienie długotrwałe lub przez Rodziców – jednorazowo) zostaje w szkole, na wybranym kółku lub odrabiankach.

Czytaj więcej...

Obuwie na zmianę

Rada Pedagogiczna postanowiła, że uczniowie powinni mieć na zmianę buty z białą podeszwą.

Jeśli kupili Państwo już dzieciom buty z ciemnymi podeszwami, prosimy przy następnej wymianie kapci pamiętać o tym ustaleniu.
Buty na zmianę, wszystkie elementy stroju na lekcje wychowania fizycznego oraz worki, torby czy plecaki powinny być trwale podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.


Spotkanie formacyjne

Szanowni Państwo!

W sobotę 11 września, zgodnie ze zwyczajem Szkół Przymierza Rodzin, odbędzie się w Podkowie Leśnej spotkanie Rodziców i uczniów klas pierwszych naszej szkoły z Panią Izabelą Dzieduszycką, Prezesem Stowarzyszenia Przymierze Rodzin oraz z Panem Adamem Pietrzakiem, Wiceprezesem Stowarzyszenia.

Miejsce spotkania
Podkowa Leśna
Ul. Jeża 18/22
Dom Przymierza Rodzin

Spotkanie rozpocznie się o ok. 10.00 i potrwa do 14.00.
Prosimy o staranne zaplanowanie trasy - na uliczkach Podkowy łatwo zabłądzić!

Plan dnia
10.00 - 10.15 zbiórka w Domu Przymierza Rodzin,
10.15 - 10.45 Msza Święta, sprawowana przez o. Adama Malinowskiego,
11.00 - 12.30 spotkanie Rodziców z p. Izabelą Dzieduszycką i p. Adamem Pietrzakiem (dzieci mają w tym czasie zajęcia z wychowawcami),
12.30 - 12.45 przygotowanie podwieczorku,
12.45 - 13.30 wspólny posiłek,
13.30 - 14.00 wspólne sprzątanie sal.

Prosimy Rodziców o przywiezienie 15 zł od rodziny (na rzecz Domu Przymierza Rodzin);
oraz na wspólny podwieczorek: napojów, owoców, ciasta lub ciasteczek/ paluszków/cukierków itp.

Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektor Szkoły

Początek roku szkolnego

Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą rozpoczynającą rok szkolny w środę 1 września o godzinie 10.00 w kościele Św. Michała Archanioła przy ul. Puławskiej.

W czasie Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego zebraliśmy 4 500 zł - pieniądze przekazaliśmy Stowarzyszeniu Przymierze Rodzin na zorganizowanie wypoczynku dla dzieci z okolic dotkniętych powodzią. Kolonie odbyły się w Rawie Mazowieckiej dzięki ofiarom złożonym na tacę w szkołach Przymierza Rodzin na Ursynowie, Mokotowie i Bielanach. Dziękujemy!

Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektor Szkoły