Mamy Złoto!

Dnia 1 grudnia 2010 r. odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w Tenisie Stołowym. Nasza drużyna wygrała ten turniej.
W zwycięskiej drużynie wystąpili:

1.Mateusz Kadłubowski - klasa VIm
2.Jakub Stęchły - klasa VIm
3.Jeremi Dziedziejko - klasa IV m - rezerwowy
mistrzostwa mokot tenis stol 2010 006

GRATULACJE!


Dzień językowy „NAJ...” 25 listopada 2010 r. - czwartek

Tegoroczny Dzień Językowy w całości poświęcony jest tylko jednemu językowi - hiszpańskiemu. Dzięki temu językowi mamy okazję wyjść poza Europę.

Klasy 1-3 zajmują się Hiszpanią, a klasy starsze - Ameryką Łacińską.
Amerykę Łacińską podzieliliśmy nie na państwa lecz na regiony geograficzno - kulturowe. Każda klasa starsza zajmie się jednym regionem:
4m – ANDY
4t – AMAZONIA
5 – MEZOAMERYKA 
6m – PAMPA + NIZ. LA PLATY
6t – PANAMA + KARAIBY
Uczniowie z poszczególnych klas na ten dzień zbierają informacje o swoim regionie, ozdabiają klasę i przygotowują krótką prezentację w dowolnej formie, którą zaprezentują kolegom. Podsumowaniem dnia będzie konkurs na najciekawszą klasę - głosować będą dzieci z klas 1-3 oraz w oddzielnej kategorii dzieci z klas starszych. Nagroda: niespodzianka.


Sezon łyżwiarski 2010/2011

UWAGA ŁYŻWY!

Dnia 30 listopada rozpoczynamy naukę jazdy na łyżwach w kl. 1-3. Zajęcia odbywać się będą na sztucznym torze łyżwiarskim „Stegny”. Prosimy rodziców o skompletowanie sprzętu łyżwiarskiego i dokładne sprawdzenie go w domu. Nie ma możliwości wypożyczenia łyżew na miejscu.

1. Łyżwy używane w poprzednim sezonie powinne być naostrzone, (można to zrobić na „Torwarze” lub torze „Stegny”, w godzinach tzw. ślizgawek). Uwaga! łyżwy nowe również muszą być naostrzone. Łyżwy nie mogą być za ciasne, musi zmieścić się skarpetka. Do łyżew za luźnych wkładamy grubą skarpetę.
2. Obowiązkowe są kaski, narciarskie lub hokejowe. Kaski rowerowe albo na rolki nie nadają się! Proszę dopasować kask w domu, regulując zapięcie pod brodą tak, by kask nie zsuwał się z głowy. Pod kask zakładamy dopasowaną czapkę z cienkiego polaru lub kominiarkę. Dobrej jakości i dobrze dopasowane kaski nie wymagają zakładania pod nie czapek.
3. Rękawiczki, nieprzemakalne najlepiej narciarskie. Uwaga! Bez rękawiczek i kasku, ze względów bezpieczeństwa, dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach.
4. Ubranie na łyżwy musi być lekkie i nie krępujące ruchów. Najlepsze są kombinezony narciarskie jedno lub dwuczęściowe a pod spód odzież termiczna i bluza polarowa .Pamiętajmy, że dziecko cały czas pozostaje w ruchu. Proszę zawsze dać dziecku bieliznę do przebrania, tak by po zajęciach mogło założyć suche ubranie.
5. Coś do picia! Woda lub napój tylko w plastikowej butelce lub metalowy termos z ciepłą (nie gorącą) herbatą. Nie ma możliwości kupienia napojów na miejscu.
6. Mała bawełniana szmatka do wytarcia mokrych łyżew, przed włożeniem do ochraniaczy.

Uwaga! Po przyjściu do domu należy z łyżew zdjąć ochraniacze i pozostawić do wyschnięcia. Proszę, by dziecko zrobiło to samodzielnie. Uczymy dbania o własny sprzęt.

Wszystkie w/w rzeczy dziecko musi mieć w torbie zamykanej na zamek błyskawiczny.
Bardzo proszę zrobić w domu próbę samodzielnego wkładania swoich rzeczy do torby oraz sprawnego ubierania się i rozbierania. Proszę jednak nie obawiać się, że dzieci wyjdą na lód w źle założonym sprzęcie lub w rozpiętym ubraniu.
W naukę jazdy na łyżwach i bezpieczeństwo Państwa dzieci zaangażowanych będzie dwóch nauczycieli W.F. i instruktor PZŁ.

Z łyżwiarskim pozdrowieniem
Justyna Trząska
(nauczyciel W.F.)

Porządkowanie grobów 2010

W dniu 5 października klasa 6T wzięła udział w akcji sprzątania grobów pensjonariuszek DPS. Pojechaliśmy na Cmentarz Północny, gdzie podzieleni na grupy pod opieką pań pracujących w DPS, pomogliśmy w uporządkowaniu kilkunastu grobów przed Dniem Wszystkich Świętych. Koordynatorką akcji jest pani Małgosia Brzezińska - dziękujemy za umożliwienie nam wykonania tej pracy - udzielenia realnej pomocy własnymi rękoma.

W dziale Pomagamy innym galeria.


Kilka zmian organizacyjnych

Od listopada br. zajęcia wuefu (pojedyncze lekcje na boisku) w klasach 1-3 prowadzi pan Marcin Kubik (za panią Dorotę Kwiecińską).
W klasach 4-6 na tych pojedynczych lekcjach będzie z panem Marcinem nowa nauczycielka pani Agnieszka Godlewska.
Korektywę będzie prowadziła pani Justyna Trząska (wtorki) i pani Agnieszka Godlewska (środy).
Nieobecną panią Monikę Gomółkę w sekretariacie zastąpi pani Jola Adamczyk.
Sekretariat będzie czynny codziennie od 7.45 do 15.45.
Przypominam, że 12 listopada (piątek) jest dniem wolnym.
10 listopada to w naszej szkole "dzień galowy".

Marzanna Leociak
Dyrektor Szkoły