Pomagamy innym - klasa 4M

Podczas corocznej Akcji Mikołajkowej klasa 4m podjęła się zbiórki używanych książek, gier i innych zabawek, które zostały przekazane Stowarzyszeniu Oświatowo-Kulturalnemu Zełwągi. Wszystkie dary trafiły do świetlic środowiskowych i potrzebujących rodzin z mazurskich wsi.

SPOTKANIA Z CHEMIĄ KLASY 6

Klasa 6. wzięła udział w cyklu spotkań, na których poznawaliśmy tajniki chemii i mogliśmy przeprowadzić dużo eksperymentów. Spotkania były zabawne i fascynujące jednocześnie!

Czytaj więcej...

Spotkania z chemią klasy 4M

Wtorkowe zabawy z chemią w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie 

Klasa 4m brała udział w warsztatach chemicznych prowadzonych w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Na zajęciach uczniowie zapoznawali się z prostymi doświadczeniami chemicznymi, wykonywali pomiary kwasowości, rysowali niewidzialne obrazy oraz obserwowali "kosmiczne jojo"...

Czytaj więcej...

Konkurs "ZNAM POLSKIE PARKI NARODOWE"

W listopadzie i grudniu odbył się dwuetapowy Szkolny Konkurs Przyrodniczy "Znam polskie parki narodowe". W konkursie brali udział uczniowie klas czwartych i piątych. Do drugiego etapu przeszło dziewięciu najlepszych po pierwszym etapie.

Zwycięzcą całego Konkursu została Hania Walczak z klasy 4m, drugie miejsce zdobył Jan Gradoń z klasy 5m, a trzecie miejsce - Tosia Milewska z 4m.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Mikołajki

Mikołajki w naszej szkole - robimy coś dobrego dla innych

Wzorem ubiegłego roku z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przygotowali drobne upominki dla pensjonariuszy jednego z warszawskich domów pomocy społecznej. Uczniowie klas 4-6 pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Ani Męczyńskiej zrobili ozdoby (mnóstwo papierowych gwiazdek), które wykorzystane zostały do dekoracji choinek w DPS. Natomiast dzieci z klas młodszych wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali bombki oraz świąteczne kartki i życzenia, które otrzymały mieszkanki DPS.

Zaproszenie

W najbliższą niedzielę (8 stycznia) o godz. 16.00 w szkole na Ursynowie (ul. Marii Grzegorzewskiej) odbędzie się tradycyjny przymierzowy opłatek.
Podczas Mszy Świętej nasze datki na tace będą zbierane dla ss.Służebniczek na ich misje w Kazchstanie.
Proszę, przypomnijcie o opłatku członkom Waszego Ośrodka jak i o wzięciu ze sobą jakiś smakołyków na AGAPĘ.
Przesyłam serdeczności.

Magda Kiełczewska,
sekretarz Stowarzyszenia Przymierze Rodzin