Pomagamy innym - klasa 4M

Podczas corocznej Akcji Mikołajkowej klasa 4m podjęła się zbiórki używanych książek, gier i innych zabawek, które zostały przekazane Stowarzyszeniu Oświatowo-Kulturalnemu Zełwągi. Wszystkie dary trafiły do świetlic środowiskowych i potrzebujących rodzin z mazurskich wsi.

SPOTKANIA Z CHEMIĄ KLASY 6

Klasa 6. wzięła udział w cyklu spotkań, na których poznawaliśmy tajniki chemii i mogliśmy przeprowadzić dużo eksperymentów. Spotkania były zabawne i fascynujące jednocześnie!

Czytaj więcej...

Spotkania z chemią klasy 4M

Wtorkowe zabawy z chemią w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie 

Klasa 4m brała udział w warsztatach chemicznych prowadzonych w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Na zajęciach uczniowie zapoznawali się z prostymi doświadczeniami chemicznymi, wykonywali pomiary kwasowości, rysowali niewidzialne obrazy oraz obserwowali "kosmiczne jojo"...

Czytaj więcej...

Konkurs "ZNAM POLSKIE PARKI NARODOWE"

W listopadzie i grudniu odbył się dwuetapowy Szkolny Konkurs Przyrodniczy "Znam polskie parki narodowe". W konkursie brali udział uczniowie klas czwartych i piątych. Do drugiego etapu przeszło dziewięciu najlepszych po pierwszym etapie.

Zwycięzcą całego Konkursu została Hania Walczak z klasy 4m, drugie miejsce zdobył Jan Gradoń z klasy 5m, a trzecie miejsce - Tosia Milewska z 4m.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Mikołajki

Mikołajki w naszej szkole - robimy coś dobrego dla innych

Wzorem ubiegłego roku z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przygotowali drobne upominki dla pensjonariuszy jednego z warszawskich domów pomocy społecznej. Uczniowie klas 4-6 pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Ani Męczyńskiej zrobili ozdoby (mnóstwo papierowych gwiazdek), które wykorzystane zostały do dekoracji choinek w DPS. Natomiast dzieci z klas młodszych wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali bombki oraz świąteczne kartki i życzenia, które otrzymały mieszkanki DPS.

Zaproszenie

W najbliższą niedzielę (8 stycznia) o godz. 16.00 w szkole na Ursynowie (ul. Marii Grzegorzewskiej) odbędzie się tradycyjny przymierzowy opłatek.
Podczas Mszy Świętej nasze datki na tace będą zbierane dla ss.Służebniczek na ich misje w Kazchstanie.
Proszę, przypomnijcie o opłatku członkom Waszego Ośrodka jak i o wzięciu ze sobą jakiś smakołyków na AGAPĘ.
Przesyłam serdeczności.

Magda Kiełczewska,
sekretarz Stowarzyszenia Przymierze Rodzin

Kolędowanie 2011

Szanowni Państwo!

KOLEDOWANIE 2011

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami na szkolne kolędowanie.
Spotykamy się 21 grudnia 2011 roku o godzinie 18.00 w „dolnym kościele” u o. jezuitów przy ul. Rakowieckiej.
Po powitaniu i informacji o naszej współpracy z Bankiem Żywności, będziemy mogli obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów I klasy gimnazjum z panią Agnieszką Masną.
Po Jasełkach rodzinne kolędowanie poprowadzą pan Piotr Pawiński, pani Agata Mironkin i pan Krzysztof Sawicki. Tym razem większość kolęd zostanie zaprezentowana przez rodziców z dziećmi – oczywiście, jak zawsze, zapraszamy do wspólnego śpiewania! Będziemy też mogli posłuchać hiszpańskich kolęd w wykonaniu naszych uczniów. Potem złożymy sobie świąteczne życzenia i skosztujemy świątecznych łakoci.
Jak co roku będziemy zbierać produkty o przedłużonym terminie ważności dla Banku Żywności. Prosimy o przynoszenie ryżu, kasz, mąki, cukru, oleju, słodyczy itp.

Nauczyciele i dyrekcja
Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin
im. ks. Jana Twardowskiego.

Twarze jesieni - wystawa

Zapraszamy na wystawę fotograficzną „Twarze jesieni” przygotowaną przez uczniów z kółka fotograficznego.
Zdjęcia można oglądać już od poniedziałku (5 grudnia 2011 r.) w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr LIV przy ul. Ludowej 4.

Bank Żywności SOS

Dnia 5 grudnia 2011 r. klasa 5m była w Banku Żywności SOS. Uczniowie sprawnie i z wielkim zaangażowaniem pracowali przy sortowaniu żywności przeznaczonej na świąteczne stoły osób najuboższych. Tak świętowali Mikołajki – robiąc coś dobrego dla innych.

GALERIA

Roraty 2011

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom z klas I-VI, którzy ofiarnie włączyli się w przygotowanie tegorocznego śniadania roratniego we czwartek i w piątek 1 i 2 grudnia. Państwa pomoc jest nieoceniona.

Dyrekcja i nauczyciele SPR nr 2

Rekolekcje adwentowe 2011

Rekolekcje adwentowe "Wy jesteście światłem świata, wy jesteście solą ziemi" dla klas 3-4 odbędą się 6 grudnia 2011 r, a klas 5-6 8 grudnia.
Miejscem rekolekcji jest dom katechetyczny przy kościele M.B. Królowej Polski przy ul. Domaniewskiej.
Spotykamy się w szkole, o 8.15 wychodzimy.
Trzeba wziąć buty na zmianę, piórniki wraz z zawartością, drugie śniadanie, 2 bilety 20 min. na metro, 30 zł (obiad + ofiara za salę itp.)
Powrót ok. 15.00 do szkoły.
Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Zaperty.

Serdecznie zapraszamy na RORATY

Dnia 2 grudnia o godz. 6.30 do kościoła św. Michała Archanioła przy ul. Puławskiej.

Przynosimy ze sobą lampiony!
Przychodzimy w strojach odświętnych.

Wyniki 1. "Łyżwiarskiego Czwartku"

Zdobyliśmy aż cztery miejsca "medalowe":

  • Hania Polanowska 1 miejsce na 24 zawodniczki (kat.dziewczynki kl.2)
  • Jeremi Demiańczuk 1 miejsce na 17 zawodników (kat chłopcy kl.6) oraz najlepszy wynik zawodów.
  • Karolina Niewiarowska 3 miejsce na 34 zawodniczki (kat dziewczynki kl.4)
  • Sztafeta 3 miejsce w składzie: F.Hajdukiewicz, G.Gepert, J.Demiańczuk

Łącznie nasza szkoła zdobyła 93 punkty, co powoduje, że aktualnie zajmujemy 7 miejsce w generalnej punktacji mistrzostw.
Biorąc pod uwagę że naszą szkołę reprezentowało tylko 11 zawodników a inne szkoły przeważnie ok.30 jest to bardzo dobry wynik.

Kolejne zawody z cyklu już w najbliższy czwartek...

Pozdrawiam
Filip Trząski

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada świętowaliśmy w szkole rocznicę odzyskania niepodległości - Narodowe Święto Niepodległości.


Klasy 4-6 spotkały się na 6. lekcji w sali gimnastycznej, gdzie odśpiewaliśmy polski hymn i kilka pieśni patriotycznych.
Obejrzeliśmy potem prezentację poświęconą wydarzeniom sprzed 93 lat i rozeszliśmy się do klas, aby wziąć udział w konkursie historycznym.

W środę 16 listopada zostały ogłoszone wyniki:
- w rywalizacji klasowej zwyciężyła klasa 5T
- w rywalizacji indywidualnej
3. miejsce: Jeremi Demiańczuk oraz Patrycja Zabiegła
2. miejsce: Hanna Walczak, Jakub Linke, Bogdan Białek, Olaf Jaszczuk
1. miejsce: Stanisław Borawski i Józef Szafrański

Gratulujemy!

Klasy 1 - 3 spotkały się na uroczystości na sali gimnastycznej

Klasa 4M na Powązkach

Dnia 9 listopada klasa IVm wybrała się na spacer alejkami Starych Powązek. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zapoznać się z historią nekropolii i najbardziej znanych osób tam pochowanych. Każdy miał przygotowaną notatkę biograficzną o wybranej postaci. Odwiedziliśmy groby takich osób jak: Jan Kiliński, Stanisław Moniuszko, Józef Elsner, Stefan Starzyński, Mieczysław Czechowicz, Irena Kwiatkowska, Janusz Zakrzeński, Jerzy Waldorff.

 


 

Rozpoczęcie sezonu łyżwiarskiego

Dnia 29 listopada 2011 rozpoczynamy naukę jazdy na łyżwach w kl. 1-3.
Zajęcia odbywać się będą na sztucznym torze łyżwiarskim „Stegny”.
Prosimy rodziców o skompletowanie sprzętu łyżwiarskiego i dokładne sprawdzenie go w domu. Nie ma możliwości wypożyczenia łyżew na miejscu.

Zasady w zakładce SPORT

Łyżwiarskie Czwartki

Lyzwiarskie Czwartki 2011 2012

Serdecznie zapraszamy wszystkie dobrze jeżdżące na łyżwach dzieci do wzięcia udziału w cyklu zawodów łyżwiarskich organizowanych przez „WOSIR - Tor Stegny”.

Zawody polegają na jak najszybszym przejechaniu odcinka od 50 do 300 m:
50 m - kl. I i II, 100 m - kl. III, 200 m- kl. IV, 300 m- kl. V i VI.

Zawody będą odbywać się w czwartki od godz. 14:00 do 16:00 w następujących terminach:
Listopad - 17,24; Grudzień - 1,8,15; Styczeń - 5,12; Luty - 2,9,16,23; Marzec - 1,8.

Informacje w zakładce SPORT

Aukcja dzieł sztuki

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin ma zaszczyt zaprosić na aukcję dzieł sztuki im. Michała Hilchena, którą poprowadzi Jacek Gintowt w niedzielę 27 listopada o godzinie 16.00 w siedzibie Warszawskiej Rady Adwokackiej w Al. Ujazdowskich 49.
Prace na aukcję ofiarowało wielu znanych artystów, w tym grono profesorów z Białegostoku, katowickiej ASP i warszawskiej ASP oraz polscy artyści mieszkający za granicą.
Dzieła będą wystawione w siedzibie Warszawskiej rady Adwokackiej Al. Ujazdowskie 49 w dniu aukcji od godziny 12.00.
Pieniądze z aukcji przeznaczamy na cele statutowe Przymierza Rodzin i stypendia dla uczniów naszych szkół.

Izabela Dzieduszycka, przewodnicząca Stowarzyszenia Przymierze Rodzin
Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Przymierze Rodzin

Nauczyciel muzyki poleca

XX FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ: Muzyka XV - XIX wieku na instrumentach z epoki
6 listopada - 4 grudnia 2011
na Zamku Królewskim i warszawskich kościołach. Na koncerty w kościołach - wstęp wolny, na Zamku Królewskim bilety w kasach Zamku.
Najlepsze zespoły muzyki dawnej, min. Ars Nova, Il Tempo, Il Canto i inne. Utwory m.in. Mikołaja z Radomina, Mikołaja Gomółki, Wacława z Szamotuł, Mikołaja Zielińskiego, nowo odkryta muzyka pod patronatem polskich Wazów i inne.

Pozdrawiam,
Agata Mironkin - nauczycielka muzyki

Spotkania z panią prawnik

Pani prawnik Elżbieta Oniszczuk spotkała się z uczniami klas młodszych a w drugim semestrze spotka się z uczniami klas starszych.

Porządkowanie grobów

Już drugi rok współpracujemy z jednym z warszawskich domów pomocy społecznej dla osób starszych. Możemy pomóc w opiece nad grobami zmarłych mieszkańców DPS, którzy nie mieli nikogo z rodziny, kto mógłby zaopiekować się ich grobem. W październiku uczniowie dwóch klas naszej szkoły (4T i 5M) wraz z wychowawcami porządkowali groby na Cmentarzu Północnym i Cmentarzu Bródnowskim. Pod kierunkiem pań pracujących w DPS umyliśmy pomniki, uprzątnęliśmy suche liście i trawę, postawiliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

Szlak Piastowski klas 4.

Tradycyjnie już klasy 4 wyruszyły na Szlak Piastowski. Wspięliśmy się na wieżę w Kruszwicy, oglądaliśmy romańskie kolumny w Strzelnie, spędziliśmy cały dzień na Pikniku Archeologicznym w Biskupinie, gdzie podziwialiśmy stoiska poświęcone starożytnej Grecji, a ostatni etap naszej podrózy zawiódł nas do Gniezna, gdzie zwiedzilismy Katedrę wraz z Drzwiami Gnieźnieńskimi oraz wzięliśmy udział w zajęciach w Muzeum Państwa Polskiego. Nie zapominaliśmy o zabawie i nauce, wypełnialiśmy karty pracy i prowadzilismy zeszyty, w których zapisywaliśmy najważniejsze informacje.

To były intensywne, ale udane 3 dni!

Czytaj więcej...

Sekretariat

Szanowni Państwo, sekretariat szkoły podstawowej będzie czynny w dni zebrań i „dni otwartych” do godziny 19.00. Można wtedy wpłacać pieniądze na ubezpieczenie, wycieczki, basen dodatkowy itp.

Dyslektyk czy leń?

Dlaczego moje dziecko nie lubi rysować?
Dlaczego pisze jak kura pazurem?
Dlaczego moje dziecko nie lubi czytać?
Dlaczego moje dziecko nie umie sznurować butów?

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy 20 września o godz. 18.00 na spotkanie z serii Akademia Rodzica.
Spróbujemy przybliżyć Państwu najczęstsze problemy w nauce oraz ogólnym funkcjonowaniu dziecka w szkole i w domu.

Zaproszenie na I Rodzinny Rajd Rowerowy

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi oraz nauczycieli na Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy.
W tym roku odbędzie się on na terenie Lasu Kabackiego, dnia 17 września 2011 r. (sobota) godz.10:00 (zbiórka przy budce parkingu w Powsinie).

Diagnoza logopedyczna i zajęcia z logopedą

Szanowni Rodzice,

w tym tygodniu nasz szkolny logopeda pani Joanna Wędrychowska przeprowadzi w pierwszych klasach przesiewowe diagnozy logopedyczne.
Po tych diagnozach otrzymają Państwo opis wymowy swojego dziecka.
Uczniowie wytypowani do indywidualnych zajęć logopedycznych będą mogli w nich uczestniczyć na terenie naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Dodatkowe zajęcia z pływania

Serdecznie zapraszamy dzieci z klas 2-6 umiejące pływać, na dodatkowe zajęcia doskonalenia pływania.
W tym roku szkolnym będą się one odbywać w poniedziałki w godzinach 16:00-17:00 w Parku Wodnym „Warszawianka”.

Czytaj więcej...

Początek roku szkolnego

Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą rozpoczynającą rok szkolny w czwartek 1 września o godzinie 10.00 w kościele Św. Michała Archanioła przy ul. Puławskiej.
Po mszy dzieci z rodzicami przechodzą do szkoły na spotkanie z wychowawcami klas.

Marzanna Rymsza-Leociak