Rocznica I Komunii Św. 2012 r.

Rocznica Komunii Świętej dla trzecioklasistów odbyła się w kościele ojców jezuitów przy Rakowieckiej w niedzielę 20 maja.

Rocznica I Komunii Sw 2012 01           Rocznica I Komunii Sw 2012 02

Zajęcia na rolkach

Sezon łyżwiarski zakończony, zimny-deszczowy okres przeczekany, pora na kontynuację treningów tym razem na rolkach.
Zapraszamy serdecznie od 10 maja w każdy czwartek. Wyjazd busa ze szkoły o 14:00, odbiór dzieci z Toru Stegny o 15:30. Koszt transportu i wejścia na obiekt 12 zł. Obowiązkowe kaski (mogą być rowerowe) oraz ochraniacze na nadgarstki. Zalecamy ochraniacze na kolana i łokcie. Ze względów ogranizacyjnych obowiązkowe podtwierdzenie udziału dziecka: 606-979-313 :)

Zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona!

Rocznica Komunii

 Msza w Rocznicę Komunii odbędzie się w niedzielę 20 maja o godzinie 12.45 w kaplicy akademickiej kościoła ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej.
Spowiedź dla dzieci "rocznicowych" odbędzie się w piątek 18 maja, w "dolnym kościele" u ojców jezuitów; rozpocznie się o godzinie 18.00 liturgią światła.
W tym czasie do sakramentu pokuty przystąpią także uczniowie klas drugich. Spowiednikami będzie 4 duchownych, w tym ojciec Adam Malinowski.
Bardzo proszę, abyście Państwo nie denerwowali się z powodu oczekiwania na spowiedź - pośpiech niczemu tu nie służy; dla dzieci to zdarzenie to duży stres, my, dorośli, staramy się, żeby wszystko odbyło się sprawnie i godnie.
Dzieci, uczestniczące w Mszy z okazji Rocznicy Komunii, powinny być ubrane w swoje alby z ubiegłego roku, ze sznurami i krzyżykami. Nie muszą przynosić ani książeczek, ani świec. Dla dziewczynek nie przygotowujemy wianków.

Marzanna Leociak

Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

MŁODSI konstytucja 3 maja mlodsi

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 STARSI

 


 

DZIEŃ JĘZYKOWY - "POLOWANIE NA PISARZA"

17 kwietnia 2012 r. (wtorek) odbył się w naszej szkole DZIEŃ JĘZYKOWY. W tym roku nadano mu charakter literacki i opatrzono tytułem "POLOWANIE NA PISARZA". Każda klasa miała tego dnia dowiedzieć się jak najwięcej na temat przydzielonego pisarza:

kl.4t - Miguel de Cervantes (Hiszpania) - "Don Kichot"
kl. 4m - Ernst T. A. Hoffmann (Niemcy) - "Dziadek do orzechów i król myszy"
kl. 5t - Dante Alighieri (Włochy) - "Boska komedia"
kl. 5m - William Shakespeare (Wlk. Brytania) - "Romeo i Julia"
kl. 6 - Victor Hugo (Francja) - "Nędznicy"

Czytaj więcej...

Komunia święta naszych drugoklasistów

Szanowni Państwo, z radością zapraszam na uroczystą Mszę Świętą 19 maja (w sobotę) o 10.30 w kościele Św. Michała Archanioła przy ul. Puławskiej. W tym dniu nasi drugoklasiści przyjmą po raz pierwszy Najświętszy Sakrament.

Marzanna Rymsza-Leociak