Dzień Krajów Frankofońskich

francophonie

Międzynarodowa Organizacja Frankofonii, ustanowiła 20 marca Dniem Krajów Frankofońskich, który jest okazją do odkrywania kultury krajów francuskojęzycznych oraz języka francuskiego.frankofonia

Termin frankofonia (pisany małą literą) oznacza grupę osób posługujących się językiem francuskim jako jednym z kilku lub jedynym językiem codziennej komunikacji. Frankofonia (pisana wielką literą) oznacza grupę państw, krajów, w których język francuski traktowany jest jako narzędzie komunikacji w kontaktach oficjalnych międzypaństwowych. Polska ma status państwa obserwatora w Międzynarodowej Organizacji Frankofonii.

W naszej szkole uczymy się języka francuskiego oraz poznajemy kulturę francuskiego obszaru językowego na lekcjach, ale także podczas zagranicznych wyjazdów. Jutrzejsze święto, to zatem także nasze święto!


 

Warszawskie Dni Rodzinne

Z A P R O S Z E N I E

Od piątku, 15 marca zapraszamy wszystkich na Warszawskie Dni Rodzinne, czyli zajęcia, pokazy, warsztaty w kawiarniach, domach kultury, kinach. Wśród atrakcji: interaktywne warsztaty krajoznawcze, zajęcia kulinarne, astronomiczne i naukowe, projekcje bajek, zajęcia plastyczno-teatralne, nauka języków obcych czy flamenco.

Od piątku do niedzieli Warszawa i jej okolice zmienią się w wielki plac zabaw z licznymi atrakcjami dla rodzin z dziećmi. Kilkadziesiąt stołecznych instytucji i firm przygotowało trzydniowy program zajęć, które są nie tylko formą zabawy, ale także edukacji. Udział w większości atrakcji jest bezpłatny. Na wszystkie zajęcia należy się zapisywać.

Swoją ofertę przedstawią również nasze Warszawskie Kluby dla Rodzin.

Organizatorem Warszawskich Dni Rodzinnych jest portal www.ZwalczNude.pl , a partnerem m.st. Warszawa.

Programem imprezy: www.warszawskiednirodzinne.pl

Jednocześnie zachęcam i zapraszam wszystkich, którzy na bieżąco chcą śledzić działania Miasta do polubienia naszego profilu Warszawskie Sprawy Społeczne na Facebooku :)

Teresa Kapela
Przewodnicząca Komisji Dialogu d/s Dzieci, Młodzieży i Rodziny M.ST. WARSZAWY
Związek Dużych Rodzin Trzy Plus

Rekolekcje wielkopostne 2013 w klasach 3 - 6

krzyz8 i 11 oraz 12 marca 2013 r.

Tegoroczne rekolekcje dla klas starszych różniły się od poprzednich tematem i intensywnością.  Starsi (klasy 5 i 6) zaczęli od piątkowej wizyty w muzeum  bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie poznali  nie tylko historię życia tego niesamowitego kapłana, ale także uwarunkowania historyczne jego czasów. Kolejnego dnia rekolekcji pracowaliśmy w grupach próbując odnieść historię ks. Jerzego do własnego życia

Klasy 3 - 4 w tym roku miały możliwość bliżej poznać historię pamiątek, jakie zostawił na Ziemi Jezus. Bazą naszych rekolekcji była rewelacyjna książka autorstwa Grzegorza Górnego i Janusz Rosikonia pt. "Świadkowie tajemnicy". Efekty pracy dzieci możemy zobaczyć w szkole na plakatach, jakie powstały w czasie rekolekcji.

Relacja fotograficzna w dziale REKOLEKCJE: klasy 3 - 4 oraz klasy 5 - 6.


 

SUKCES SZKOŁY W ŁYŻWIARSKICH CZWARTKACH

puchary lyzwiarskie czwartki 2012 13Wielkim sukcesem zakończył się udział naszej szkoły w cyklicznej imprezie

ŁYŻWIARSKIE CZWARTKI 2012/2013.

W klasyfikacji generalnej szkół zajęliśmy 1. miejsce! 

Jest to efektem wspaniałych startów naszych uczniów - tabele i wyniki można obejrzeć w zakładce SPORT.

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom!


 

XVIII Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych w Witowie

Reprezentacja naszej szkoły wróciła z Igrzysk w Witowie zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej

Zawody trwały od 24 lutego do 1 marca i były rozgrywane w 4 konkurencjach z podziałem na grupy wiekowe: 

Czytaj więcej...

BALE W KARNAWALE!

12 lutego klasy starsze spotkały się na balu karnawałowym - tym razem w klimatach ludowych. Było - jak zwykle - mnóstwo pysznego jedzenia. Klasy szóste spisały się na medal - przygotowały oprawę muzyczną i gry, przy których mogliśmy świetnie się bawić.

Klasy młodsze bawiły się w tym roku na BALU MISTRZÓW SPORTU (poniżej galeria). Były tańce, pokazy, konkursy i mnóstwo pysznego jedzenia! Do zobaczenia za rok! 

Czytaj więcej...