Klasy młodsze świętują rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

Rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja była w klasach młodszych obchodzona w konwencji apelu połączonego z pracami plastyczno-techniczno-muzycznymi uczniów. Oprócz hymnu i Mazurka 3 maja uczniowie klasy nomen omen 3 m wykonali rap konstytucyjny, zaś uczniowie wszystkich klas młodszych zaśpiewali kanon o  tematyce konstytucyjnej. W formie quizu przywołaliśmy podstawowe informacje dotyczące tego ważnego w historii naszego kraju wydarzenia.

Czytaj więcej...

Obchody rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA W 2013 R.

2013 05 03 6T 007  3 maja wycieczka 5M 003  PREZENTACJE 3 MAJA 2013 002

W ostatnich dniach wszystkie klasy starsze brały udział w wycieczkach po Warszawie. Każda grupa odwiedzała wybrane przez siebie miejsca związane z Konstytucją 3 maja i jej twórcami. 

Podsumowaniem wycieczek wszystkich klas było spotkanie, na którym każda klasa opowiedziała o swojej wycieczce. Mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez klasę 5t, prześledzić na planie Warszawy trasę wycieczki 5m, obejrzeć scenkę przygotowaną przez 6m, wysłuchać rymowanej prezentacji klasy 4m oraz dowiedzieć się jakie były założenie Konstytucji dzięki klasie 4t. Na zakończenie klasa 6t przygotowała konkurs na temat Konstytucji 3 maja.

Czytaj więcej...

Klasa 4T na tropach średniowiecza

Klasa 4t była na wycieczce w poszukiwaniu śladów średniowiecza w Warszawie. Pracowaliśmy w trzech grupach, każda samodzielnie wykonywała zadania. Zaznaczaliśmy na mapie obszar Starego Miasta, dowiadywaliśmy się, gdzie znajdowały się kiedyś ratusz, pręgierz, cmentarz miejski i "piekiełko". Oglądaliśmy film "Warszawa nie zapomni", pokazujący jak zniszczona była Starówka podczas II wojny światowej. Po intensywnej pracy jedliśmy obiad w barze "Pod Murzynkiem", a na deser poszliśmy na lody!

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Piknik PR 2013

Zarząd Stowarzyszenia Przymierze Rodzin

zaprasza na dobroczynny Piknik

19 maja 2013 roku.

Piknik odbędzie się na terenie Szkoły Przymierza Rodzin na Bielanach, ul. Nocznickiego 7


 

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH ACE 2013

W tym roku naszych ośmiu uczniów zostało wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie językowym, w tym dwoje uczniów zostało LAUREATAMI tego konkursu i otrzymali nagrody w postaci wyjazdów na obóz letni. 
 

  • STANISŁAW NAKLICKI (KL. 5M) - zajął 1. miejsce w kraju zdobywając 184 punkty (na 192 możliwe) i otrzymał główną nagrodę
  • GABRIELA KINGSTON (KL. 5M) - zajęła 3. miejsce w kraju i 2. w województwie mazowieckim zdobywając 183 punkty (na 192 możliwe) i także otrzymała główną nagrodę

Czytaj więcej...