Biblijna Akademia Najmłodszych

BAN 2013 kuriaOd września do kwietnia chętne dzieci z kl. 1-4 brały udział w Biblijnej Akademii Najmłodszych. Jest to konkurs polegający na cotygodniowym odpowiadaniu na pytania związane z niedzielną Ewangelią. W sumie było 20 zestawów pytań a z naszej szkoły brało udział 15 dzieci. Najlepszy z nich - Mateusz Plewczyński 11 maja pojechał na finał do Kurii warszawskiej. Jego rezultat opisuje niżej mama:

Czytaj więcej...

Zwyciężczyni w konkursie literackim...

Maria Wierzbicka
I miejsce w kategorii V - VI
w konkursie literackim
"Biblioteka to..."
zorganizowanym w ramach
Przeglądu Twórczości Artystycznej
Dzieci i Młodzieży Mokotowa

Warszawa, maj 2013

GRATULUJEMY!


 

 

6M w Muzeum Ewolucji

Klasa 6m odbyła w ostatnią środę, 8 maja, niesamowitą podróż w czasie. Naszym celem było Muzeum Ewolucji PAN, gdzie oglądaliśmy szkielety dinozaurów odnalezione podczas wypraw na pustynię Gobi. Nie straszne nam było siedzenie pod największym z zauropodów i zaglądanie w ogromną paszczę tyranozaura. Poznaliśmy także polskiego dinozaura spod Opola.

Czytaj więcej...

4M na Starym Mieście

Pierwszego dnia po majówce poszliśmy na słoneczną wycieczkę po warszawskiej Starówce. Trasę i zadania wyznaczyła pani Małgosia Zielińska, cała wycieczka była bowiem ukierunkowana historycznie a jej hasłem przewodnim było poszukiwanie śladów średniowiecza. Najpierw chodziliśmy całą klasą i dzieci pracowały z mapą, potem podzieliliśmy się na kilkuosobowe grupy, które samodzielnie realizowały swoje zadania. W międzyczasie posililiśmy się w barze mlecznym a na koniec zjedliśmy lody.

Czytaj więcej...

WYNIKI II ETAPU KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO PR

W II etapie konkursu wyłoniliśmy pięciu finalistów, którzy zmierzą się z uczniami ze szkół PR na URSYNOWIE i na BIELANACH. Oto nazwiska i suma punktów: 

 

IMIĘ I NAZWISKO

klasa

I ETAP

 

II ETAP

SUMA PO II

GABRYSIA KINGSTON

5M

60

 

58

118

STEFAN REK

5T

53

 

53

106

HANNA WALCZAK

5M

53

 

57

110

JÓZEF SZAFRAŃSKI

6T

51

 

62

113

STANISŁAW NAKLICKI

5M

50

 

58

108

  
osoba rezerwowa: JULIETTE SOLSKA

 
5T

 

 

 

 
98

 
GRATULACJE!

Zespół anglistów