Czesne od września 2013 r.

Szanowni Państwo,
od nowego roku szkolnego, tj. od września 2013 r., planuję rewaloryzację czesnego w Szkole Podstawowej nr 2 i w Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin o 3,4% kwoty dotychczasowego czesnego, czyli o 30 zł.
Czesne pełnopłatne będzie wynosiło 910 zł.
O 3,4% zwiększono też dotację na jednego ucznia na rok 2013.

Marzanna Rymsza-Leociak
Dyrektor szkoły

Spotkanie z Kazimierzem Piotrem Lubicz-Zaleskim

                W środę 22 maja uczniowie klas czwartych spotkali się z panem Piotrem Zaleskim, urodzonym w 1928 roku w Paryżu przedstawicielem polskiej inteligencji międzywojennej. Pan Piotr Zaleski przybył na spotkanie z żoną Ann w dniu, w którym na Zamku Królewskim odbierał od IPN odznaczenie Kustosz Pamięci Narodowej dla Biblioteki Polskiej w Paryżu.

Czytaj więcej...

Relacja z prac wykopaliskowych klasy 4M

               W środę 23 maja z klasą 4M przystąpiliśmy do prac wykopaliskowych na boisku sąsiadującej z nami szkoły podstawowej. Do podjęcia się tego zadania pchnęła nas ciekawość: pragnienie obejrzenia w całości metalowego przedmiotu,  którego fragment wystawał z ziemi, w rogu placu zabaw.

               Plan wykopalisk opracowaliśmy w czasie sprzątania otoczenia szkoły przez grupę uczniów z klasy 4M, którzy w ten sposób – sprzątając – chcieli zadośćuczynić za swój niefortunny wybryk. Rozpoczęliśmy od  zgromadzenia odpowiednich narzędzi:  szpadli, saperek, taśmy zabezpieczającej miejsce zdarzenia. Wreszcie – uzgodniliśmy termin rozpoczęcia wykopalisk tak, aby zdarzenie utrzymać w tajemnicy. Spodziewaliśmy się cennych znalezisk i ustaliliśmy zasady podziału skarbów pomiędzy Krzyśka B., Józka, Piotrka, Michała, Maćka i p. dyrektor.

Czytaj więcej...

Grupy na zieloną szkołę 2013

Zapraszamy do zapoznania się z opisami grup na zieloną szkołę w Jastrzębiej Górze 2013. 

Dzieci zapisują się u wychowawców (tak jak na kółka) na podstawie poniższych opisów. Opisy są także wywieszone w szkole.

Wychowawcy zbierają zapisy od najbliższej środy do poniedziałku 27 maja.

Prosimy zwrócić uwagę na to, dla których klas grupa jest przeznaczona (młodsi czy starsi).

Na dole artykułu wersja pdf.

Czytaj więcej...

Mózg 1 MA! :D

Klasa 1ma była na wystawie „Mózg”. Poszliśmy przygotowani, już wiedząc, czym zajmuje się najważniejszy organ naszego ciała.

Po wystawie sami zrobiliśmy mózgi!!!

1MA mozg

 


 

Rodzinny Bieg na Orientację 11 maja 2013 r.

Rodzinny Bieg na Orientacje 2013 058 W ostatnią sobotę, 11 maja, odbył się XVI Rodzinny Bieg na OrientacjęRodzinny Bieg na Orientacje 2013 059

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii i serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

RELACJA!