Jastrzębia Góra - Reporterzy na szlaku

Reporterzy na szlaku, uzbrojeni w długopisy, notatniki, aparaty i sprzęt do nagrywania, wyruszyli, zaraz po przybyciu do Jastrzębiej Góry, na… plażę i nie da się ukryć, że tam właśnie spędzali, pod czujnym okiem p. Moniki i p. Ewy, codziennie kilka chwil. Oczywiście oprócz wizytowania plaży, zwiedziliśmy m. in. piękny klasztor ss. Benedyktynek w Żarnowcu, spacerowaliśmy po ogrodzie pałacu w Krokowej, niestety odrestaurowany pałacyk obejrzeliśmy tylko z zewnątrz. Udaliśmy się także do Żarnowca, aby sprawdzić, co dzieje się z elektrownią jądrową. Niestety po dawnej, niedokończonej budowie elektrowni pozostało jedynie kilka betonowych ścian ogrodzonych przed wzrokiem ciekawskich reporterów wysokim drewnianym płotem. Wdrapaliśmy się za to na wieżę widokową w Gniewnie, z której mogliśmy obserwować prace dwóch rodzajów elektrowni: wodnej oraz wiatrowej i … resztki wspomnianej już, nigdy nieoddanej do użytku, elektrowni jądrowej. Byliśmy także na Helu, w fokarium oraz u p. bursztynnika, który zdradził nam kilka sekretów o swojej pracy. Oczywiście powstało sporo śmiesznych zdjęć i krótkich filmów – niektóre bardzo krytyczne - oraz kilka ciekawych relacji/sprawozdań z naszych wycieczek, które razem omawialiśmy wieczorami. Grupa reporterska spisała się na medal.

Galeria zdjęć od "Reporterów na szlaku"!

Czytaj więcej...

PO ZIELONEJ SZKOLE W JASTRZĘBIEJ GÓRZE

2013 jastrzebia ogolnie 002W piątek wróciliśmy z zielonej szkoły w Jastrzębiej Górze. Mieszkaliśmy w ośrodku Relaks, ale dużo czasu spędzaliśmy nad morzem, w lasach, na wycieczkach, grając w rozmaite gry i bawiąc się na całego! 

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Zakończenie roku szkolnego już w najbliższy piątek, 28 czerwca. 

Msza Św. w kościele św. Michała o 10.00, potem przechodzimy na apel na boisku szkolnym a nastepnie spotkania z wychowawcami w klasach.  


 

Zielona szkoła - zasady

Warszawa,  14 czerwca 2013 r.

Szanowni Państwo!

            Uczniowie naszej szkoły, którzy wyjeżdżają na „zieloną szkołę” do Jastrzębiej Góry,
nie mogą zabierać na tę wycieczkę tabletów, laptopów, netbooków itp. 

            Z telefonów komórkowych, sprzętu fotograficznego i urządzeń do słuchania muzyki mogą korzystać na zasadach, ustalonych przez nauczycieli prowadzących grupę.

            Nasza decyzja wynika z chęci zapobiegania takim zdarzeniom, jak oglądanie „kina nocnego”, wchodzenie na strony internetowe o treściach, które nie są przeznaczone dla dzieci, nocna aktywność na portalach społecznościowych, fotografowanie i nagrywanie rówieśników bez ich wiedzy i zgody.

            Z wyżej wymienionych powodów telefony komórkowe będą na noc (cisza nocna rozpoczyna się o 22.00) deponowane u nauczycieli.

            O wszystkich ważnych sprawach, dotyczących zdrowia dziecka, będziecie Państwo niezwłocznie informowani przez nauczycieli.

 

Marzanna Rymsza-Leociak

Dyrektor szkoły

 

Informacja wyjazdowa: WYJAZD i PRZYJAZD 

Nietypowa lekcja historii w klasach szóstych

W gimnazjum w ramach zaliczenia projektu na ocenę celującą z historii należy przedstawić publicznie prezentacje na wybrany temat.

Basia i Julka po przeczytaniu książek o dzieciach holocaustu, wizycie w Żydowskim Instytucie Historycznym i obozie Auschwitz-Birkenau przygotowały pracę o losach dzieci żydowskich podczas II wojny światowej. Została ona skonsultowana z panią Anną Podgórską.

Czytaj więcej...

WYNIK KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO SZKÓŁ PRZYMIERZA RODZIN

Z dumą informujemy Państwa, że nasza uczennica GABRYSIA KINGSTON z kl. 5m zajęła pierwsze miejsce w trudnym, trzyetapowym konkursie językowym. Musiała się zmierzyć z czternastoma najlepszymi uczniami z trzech szkół i zwyciężyła!!

GRATULACJE!!

Czytaj więcej...