Zwycięzcy, laureaci 2012/2013

NASZE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE

    

Józef Szafrański został LAUREATEM

Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego 2012/2013.

Serdecznie gratulujemy!

 

 


 

Konkurs Języka Angielskiego Szkół Przymierza Rodzin

 Z dumą informujemy Państwa, że nasza uczennica GABRYSIA KINGSTON z kl. 5m zajęła pierwsze miejsce w trudnym, trzyetapowym konkursie językowym. Musiała się zmierzyć z czternastoma najlepszymi uczniami z trzech szkół i zwyciężyła!!

 


 Kangur 2013

Wyniki Konkursu Matematycznego Kangur 2013 

Bardzo dobry wynik uzyskał

Józef Szafrański

Wyróżnienia otrzymali:


Kategoria Beniamin

Michał Janik
Staszek Naklicki
Maciek Kubik
Olaf Dąbrowski 
Juliette Solska 
Krystian Ignatowicz

Kategoria Maluch

Marta Rybarczyk
Maciek Kubik
Szymon Kamler
Ari Kamecka
Szymon Oniszczuk
Nina Papierska
Marta Świeżak 
Milena Sikorska

Kategoria Żaczek

Aleksandra Marcinkowska
Helena Kadłubowska
Zuzanna Nierada
Michał Rybarczyk

Serdecznie gratulujemy!

 


 KONKURS LITERACKI

Maria Wierzbicka
I miejsce w kategorii V - VI
w konkursie literackim
"Biblioteka to..."
zorganizowanym w ramach
Przeglądu Twórczości Artystycznej
Dzieci i Młodzieży Mokotowa

Warszawa, maj 2013

GRATULUJEMY!

 


 KONKURS JEZYKA NIEMIECKIEGO SPRACHDOKTOR 2013

Kl. 4T/4M

Nazwisko

Uzyskane punkty na 184 możliwych

Miejsce w województwie

Miejsce w kraju

Poldek Przybylski

120

114

517

Józef Rączka

114

130

582

Krzysztof Niemiec

113

136

600

Maciek Kubik

111

145

615

Szymon Oniszczuk

110

149

622

Krzysztof Burchard

100

170

694

W klasach czwartych w konkursie wzięło udział łącznie 740 uczniów.

Kl. 5T/5M

Nazwisko

Uzyskane punkty na 192 możliwe

Miejsce w województwie

Miejsce w kraju

Gabrysia Kingston

144

50

306

Stanisław Naklicki

129

99

542

Stefan Rek

126

107

579

Maria Wierzbicka

118

131

660

Zofia Żbikowska

105

166

744

Jakub Okniński

76

178

775

W klasach piątych w konkursie wzięło udział łącznie 775 uczniów.

Kl. 6T/6M

Nazwisko

Uzyskane punkty na 200 możliwych

Miejsce w województwie

Miejsce w kraju

Józef Szafrański

182

6

15

Witold Kraszewski

156

24

130

Bogdan Białek

135

73

347

Zygmunt Stiasny

134

77

357

Ola Elwertowska

131

87

401

Emilia Makarenko

130

88

406

Patrycja Zabiegła

125

98

464

Krzysztof Sapała

121

105

504

W klasach szóstych w konkursie wzięło udział łącznie 715 uczniów.

 


 English Ace 2013

W tym roku naszych ośmiu uczniów zostało wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie językowym, w tym dwoje uczniów zostało LAUREATAMI tego konkursu i otrzymali nagrody w postaci wyjazdów na obóz letni. 

 

  • STANISŁAW NAKLICKI (KL. 5M) - zajął 1. miejsce w kraju zdobywając 184 punkty (na 192 możliwe) i otrzymał główną nagrodę
  • GABRIELA KINGSTON (KL. 5M) - zajęła 3. miejsce w kraju i 2. w województwie mazowieckim zdobywając 183 punkty (na 192 możliwe) i także otrzymała główną nagrodę

WYRÓŻNIENI W KONKURSIE:

  • ARIANA KAMECKA JUREK (KL. 4M) 31. miejsce w kraju i 17. w województwie
  • HANNA WALCZAK (KL. 5M) - 28. miejsce w kraju i 8. w województwie
  • ALEKSANDRA REIFF (KL.5M) - 55. miejsce w kraju i 14. w województwie
  • JULIETTE SOLSKA (KL. 5T) - 107. miejsce w kraju i 29. w województwie
  • JÓZEF SZAFRAŃSKI (kl. 6T) - 88. miejsce w kraju i 32. w województwie
  • JAN GRADOŃ (kl. 6M) - 162. miejsce w kraju i 67. w województwie

 
Konkurs pisało 1808 uczniów z klas 4, 1685 uczniów z klas 5, oraz 1574 uczniów z klas 6 z całego kraju. 
GRATULUJEMY WAM I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

 


 CAMBRIDGE ENGLISH PET

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy zmierzyli się z egzaminem Cambridge English PET (Preliminary English Test).

Jaś Gradoń, Jasmina Mmereole, Krzyś Sapała i Łukasz Prądzyński uzyskali wspaniałe wyniki na tym egzaminie. Szczególnie cieszymy się z wyniku Jasia, który uzyskał ocenę „Pass with Distinction”.

Gratulacje dla wszystkich!

Informacje organizacyjne i cennik egzaminu PET są dostępne na stronie British Council. Informacji udziela też pani Monika Szymańska, która prowadzi kółko "Przygotowanie do egzaminów z języka angielskiego Cambridge (KET i PET)".

 


 SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Odbyły się dwie edycje Szkolnego Konkursu Recytatorskiego:

28 lutego w szranki stanęli uczniowie klas 1 - 3. Tematem była pogoda.

7 marca uczniowie klas 4 - 6. Temat dowolny.

Wyniki:

KLASY MŁODSZE:

Grand Prix Marcysia Kaliciuk
I miejsce Klaudia Krajewska
II miejsce Staś Solski  Ida Skolimowska
III miejsce Alexander Boniecki Julia Kucińska

Wyróżnienia 
Zosia Jakubczyk
Jagoda Żalińska
Józek Stypuła z interpretację niezwykle trudnego tekstu
Iwo Jaszczuk za rekwizyty i charakteryzację

KLASY STARSZE:

1. miejsce: Witold Kraszewski

2. miejsce: Barbara Stypuła

3. miejsce ex aequo: Juliette Solska i Jasmina Mmereole

Gratulujemy! 

 


 WARSZAWSKA SYRENKA

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w konkursie Warszawska Syrenka

Zmierzyć się z innymi uczestnikami konkursu pojechali: Witold Kraszewski, Barbara Stypuła i Alexander Boniecki.

Alexander Boniecki, najmłodszy uczestnik, zdobył wyróżnienie! 

 


SZKOLNY KONKURS SZOPEK

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych jest naszym sposobem świętowania Objawienia Pańskiego.

Szóstego stycznia uczniowie przynoszą do szkoły, wykonane przez siebie (czasem z pomocą rodziców, rodzeństwa), szopki. W tym roku regulaminowo ograniczony został rozmiar szopki – żaden z wymiarów nie mógł przekroczyć 30 centymetrów. Wszyscy uczestnicy konkursu zmieścili się w tym formacie.

Oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu

Grand Prix dziecięcego głosowania fasolowego - Julia Magdziak

Pierwsze miejsce - Marysia i Franek Wierzbiccy oraz Jagoda, Róża, Lila Żalińskie z rodzicami

Drugie miejsce -  Maciek Podniesiński

Trzecie miejsce - Piotr Twaróg

Wyróżnienia: Szymon Krauze, Aniela Hołody, Julia Twaróg

 


 ALFIK MATEMATYCZNY

W Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny 5 osób uzyskało wyróżnienia: 

klasy czwarte:
Ari Kamecka, 
Maciej Kubik

klasy piąte:
Stanisław Naklicki, 
Ignacy Stachura,
Mateusz Sypniewski

W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MAT wyróżnienia otrzymali:

Józef Szafrański 6T
Olaf Dąbrowski 6M
Stanisław Naklicki 5M

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

 


 JESIENNY LIŚĆ 2012

W piątek, 30.11. odbył się po raz ósmy Mokotowski Konkurs Poezji Europejskiej „Jesienny Liść”. Oczywiście nie mogliśmy nie wziąć w nim udziału i nie zdobyć wysokich miejsc.

Świetnie przygotowani stanęliśmy do zawodów z języka niemieckiego i francuskiego i mimo zaciętej walki i wysokiego poziomu, zdobyliśmy z:

  • języka niemieckiego w kategorii klas szóstych:
    - pierwsze miejsce dla Józefa Szafrańskiego z kl. 6T
    - drugie miejsce dla Emilki Makarenko, Witka Kraszewskiego i Krzysia Sapały z kl. 6M
  • w kategorii klas piątych:
    - drugie miejsce dla Gabrysi Kingston z kl. 5M
  • języka francuskiego w kategorii klas szóstych:
    - pierwsze miejsce dla Poli Osińskiej i Jasminy Mmerole z kl. 6M
  • w kategorii klas piątych:
    - pierwsze miejsce dla Hani Walczak, Heli Mrozowskiej i Tosi Milewskiej z kl. 5M
    - drugie miejsce dla Maksa Hojki, Antka Klamki i Martyny Madej z kl. 5M

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za podjęcie trudu rywalizacji, a zdobywcom nagród serdecznie gratulujemy.

 


  

NASZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

 

 

Łyżwiarskie czwartki 2012/2013

 

Wielkim sukcesem zakończył się udział naszej szkoły w cyklicznej imprezie

ŁYŻWIARSKIE CZWARTKI 2012/2013.

W klasyfikacji generalnej szkół zajęliśmy 1. miejsce! 

Jest to efektem wspaniałych startów naszych uczniów - tabele i wyniki można obejrzeć w zakładce SPORT.

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom!


XVIII Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych w Witowie

Reprezentacja naszej szkoły wróciła z Igrzysk w Witowie zajmując 3. miejsce wklasyfikacji generalnej


 Warszawska Olimpiada Młodzieży 2012/2013

Nasza szkoła zajęła II miejsce na Mokotowie w klasyfikacji generalnej eliminacji dzielnicowych XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013. Sklasyfikowanych zostało 28 szkół podstawowych. Wynik jest wyjątkowy, ponieważ wyprzedziliśmy dwie szkoły sportowe. 

W tzw. dużej klasyfikacji zajęliśmy IV miejsce


Mistrzostwa Mokotowa w tenisie Stołowym - chłopcy 

 

Wielkim sukcesem naszej szkoły zakończyły się Mistrzostwa Mokotowa w Tenisie Stołowym chłopców, które odbyły się 29 listopada.

Nasi uczniowie zdopingowani sukcesem dziewczyn, które dzień wcześniej wywalczyły mistrzostwo Mokotowa, również stanęli na najwyższym stopniu podium, pokonując drugi zespół z naszej szkoły. 

Gratulujemy! 

 


Mistrzostwa Mokotowa w Tenisie Stołowym - dziewczęta

 Kolejny sukces naszych uczniów w zawodach sportowych. Złote medale w Mistrzostwach Mokotowa w Tenisie Stołowym - 2012 zdobyły dziewczyny z pierwszego zespołu:

Zespół nr 1
1. Ania Wesołowska 
2. Ola Reiff
3. Tosia Milewska 

Gratulujemy sukcesu!

 


Mistrzostwa Mokotowa w Drużynowych Biegach Przełajowych

Nasi zawodnicy, mający w pamięci ostatnie indywidualne sukcesy, potwierdzili swoją wspaniałą dyspozycję w biegach drużynowych.

Obie reprezentacje odniosły wielki sukces, zajmując drugie miejsca w swoich biegach.

Gratulujemy!

 


Nasi najlepsi sportowcy w roku szkolnym 2012/2013:

Maciek Kubik – Mistrz Polski w tenisie stołowym (gra podwójna, młodzik)
złoty medalista Mistrzostw Mokotowa w tenisie stołowym
srebrny medalista Mistrzostw Warszawy w tenisie stołowym
złoty medalista Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym
złoty medalista Ogólnopolskich Mini Olimpic Games w tenisie stołowym

Ola Reiff – złota medalistka Igrzysk Szkół Niepublicznych w Witowie (łyżwiarstwo)
złota medalistka Mistrzostw Warszawy w narciarstwie alpejskim
srebrny puchar cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013
złota medalistka Mistrzostw Mokotowa w tenisie stołowym
brązowa medalistka Mistrzostw Mokotowa w pływaniu (50m,grzbiet)
brązowa medalistka Mistrzostw Mokotowa w biegach przełajowych
Mistrzyni szkoły w narciarstwie alpejskim kl.4-6

Hania Polanowska – złota medalistka Igrzysk Szkół Niepublicznych w Witowie (łyżwiarstwo)
złoty puchar cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013
Mistrzyni Szkoły w narciarstwie alpejskim kl.1-3
srebrna medalistka Mistrzostw Warszawy w narciarstwie alpejskim

Ola Marcinkowska – srebrna medalistka Igrzysk Szkół Niepublicznych w Witowie (łyżwiarstwo),
złoty puchar cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

Michał Rybarczyk – srebrny medalista Igrzysk Szkół Niepublicznych w Witowie (łyżwiarstwo),
brązowy medalista Mistrzostw Warszawy w narciarstwie alpejskim

Gustaw Schwendimann – brązowy medalista Igrzysk Szkół Niepublicznych w Witowie (łyżwiarstwo),
złoty puchar cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013
Mistrz Szkoły w narciarstwie alpejskim kl.1-3

Marta Rybarczyk – brązowa medalistka Igrzysk Szkół Niepublicznych w Witowie (łyżwiarstwo),
złoty puchar cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013


Ignacy Nowina-Witkowski – brązowy medalista Igrzysk Szkół Niepublicznych w Witowie (narciarstwo),
Mistrz Szkoły w narciarstwie alpejskim
złoty medalista Mistrzostw Warszawy w narciarstwie alpejskim

Józek Rączka – srebrny medalista Mistrzostw Mokotowa w tenisie stołowym
srebrny medalista Mistrzostw Warszawy w tenisie stołowym
złoty medalista Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

Jeremi Dziedziejko – złoty medalista Mistrzostw Mokotowa w tenisie stołowym
srebrny medalista Mistrzostw Warszawy w tenisie stołowym
złoty medalista Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

Szymon Oniszczuk – srebrny medalista Mistrzostw Mokotowa w tenisie stołowym
srebrny medalista Mistrzostw Warszawy w tenisie stołowym

Jasmina Mmereole – złota medalistka Mistrzostw Mokotowa w biegach przełajowych
złota medalistka zawodów „Bezpieczne Wakacje” w biegach przełajowych

Witek Kraszewski – złoty medalista Mistrzostw Mokotowa w biegach przełajowych

Lena Kacorzyk – złota medalistka Mistrzostw Mokotowa w pływaniu (25m,grzbiet)

Krzyś Burchard – złoty medalista Mistrzostw Warszawy w narciarstwie alpejskim

Patrycja Zabiegła – brązowa medalistka Mistrzostw Mokotowa w biegach przełajowych
srebrna medalistka zawodów „Bezpieczne Wakacje” w biegach przełajowych

Tosia Milewska – srebrna medalistka Mistrzostw Mokotowa w biegach przełajowych
złota medalistka Mistrzostw Mokotowa w tenisie stołowym

Jacek Pazio – srebrny medalista Mistrzostw Mokotowa w biegach przełajowych


Antek Klamka – brązowy medalista Mistrzostw Mokotowa w biegach przełajowych

Daniela Marcinkowska – złota medalistka zawodów „Bezpieczne Wakacje” w biegach przełajowych

Kajtek Zieliński – srebrny medalista zawodów „Bezpieczne Wakacje” w biegach przełajowych

Joasia Oknińska – srebrna medalistka Mistrzostw Warszawy w narciarstwie alpejskim

Leon Jednacz – złoty puchar cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

Basia Ziobrzyńska – srebrny puchar cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

Basia Dąbrowska – srebrny puchar cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

Ziemek Zieliński – brązowy puchar cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

Ida Skolimowska – brązowy puchar cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013

Ignacy Stachura – brązowy puchar cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki 2012/2013


Miłek Łysakowski – złoty medalista Mistrzostw Mokotowa w tenisie stołowym

Ania Wesołowska - złota medalistka Mistrzostw Mokotowa w tenisie stołowym

Bartek Hryniewski - srebrny medalista Mistrzostw Mokotowa w tenisie stołowym