Zwycięzcy, laureaci 2011/2012

NASZE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English ACE 2012

Wyróżnienia

KLASY CZWARTE:

HANNA WALCZAK – 5. miejsce w województwie. / 30. w kraju

GABRIELA KINGSTON – 8. w woj. / 41. w kraju

ZOSIA ŻBIKOWSKA – 39. w woj. / 161. w kraju

JULIETTE SOLSKA – 68. w woj. / 265. miejsce w kraju

KLASY PIĄTE:

JÓZEF SZAFRAŃSKI – 4. w woj. / 17. w kraju

JANEK GRADOŃ – 16. w woj. / 45. w kraju

KLASY SZÓSTE

JEREMI DEMIAŃCZUK – 23. w woj./ 106. w kraju

ALINA OSIŃSKA – 35. w woj./ 147. w kraju

EDGAR COBAS – 69. w woj./ 269. w kraju

JULIA LISAWA – 76. w woj./ 316. w kraju

STAŚ BORAWSKI – 80. w woj./ 332. w kraju

Ogólnopolski Konkursu Języka Niemieckiego „Olimpus” dla Gimnazjum i Szkoły  Podstawowej

KLASY CZWARTE:

Stanisław Naklicki 38 Miejsce w kraju na 537 uczestników

Gabriela Kingston 30 Miejsce w kraju na 537 uczestników

KLASY PIĄTE:

Emilia Makarenko 27 Miejsce w kraju na 699 uczestników

Józef Szafrański 29 Miejsce w kraju na 699 uczestników

Bogdan Białek 33 Miejsce w kraju na 699 uczestników

Zygmunt Stiasny 35 Miejsce w kraju na 699 uczestników

Witold Kraszewski 38 Miejsce w kraju na 699 uczestników

Patrycja Zabiegła 39 Miejsce w kraju na 699 uczestników

KLASY SZÓSTE:

Jeremi Demiańczuk 32 Miejsce w kraju na 574 uczestników

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Szkół Podstawowych Przymierza Rodzin

Stefan Rek 9. miejsce

Alina Osińska 12. miejsce,

Gabriela Kingston 14. miejsce,

Józef Szafrański 15. miejsce,

Jan Gradoń 16. miejsce

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Wyróżnienia - Weronika Zając, Szymon Oniszczuk, Maciej Urlich, Ariana Jurek, Krzysztof Niemiec, Zosia Sokołowska, Adrian Tur, Stanisław Solski, Marta Świeżak, Mela Woźniak, Primosz Chenczke, Anna Kokowska

Nagroda główna: Krzysztof Szuba

Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny "Omnibus"

Laureat Józef Szafrański - 2 miejsce w województwie, 7 w kraju

Bardzo dobry wynik: Mateusz Sypniewski, Gabriela Kingston, Hanna Walczak, Antoni Klamka, Stanisław Naklicki, Antonina Milewska

Dobry wynik: Emilka Pest, Emilka Hołody, Jagoda Gołębiowska, Aleksandra Papierska Witold Kraszewski

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 

Marta Świeżak, Krzysztof Szuba, Ariana Jurek, Ignacy Stachura, Józef Szafrański, Maria Wierzbowska

Szkolny wiosenny konkurs recytatorski klas 1-3

zwycięzcy – Ari Kamecka-Jurek, Nina Papierska, Nela Łysakowska i Julian Kasprzyk 

Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Alfik 2011”

Laureaci:

Józef Szafrański: 1 miejsce w województwie, 2 miejsce w kraju.

Hanna Walczak: 3 miejsce w województwie, 13 miejsce w kraju.

Stanisław Naklicki: 3 miejsce w województwie, 13 miejsce w kraju.

Bardzo dobry wynik: Gabriela Kingston, Antoni Klamka, Maria Wierzbowska, Antonina Milewska.

Dobry wynik: Alina Osińska, Patrycja Zabiegła.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MAT 2012

Laureat Józef Szafrański z klasy 5T zajął I miejsce w kraju. Jego praca była bezbłędna - uzyskał 100% punktów.

Wyróżnienia: Mateusz Sypniewski, Michał Janik, Staszek Naklicki, Marysia Wierzbowska, Alina Osińska i Jeremi Demiańczuk.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik 2011”.

Wyróżnienia: Szymon Oniszczuk, Szymon Kamler, Staszek Naklicki, Mateusz Sypniewski, Ignacy Stachura, Józef Szafrański, Olaf Dąbrowski, Marysia Wierzbowska, Jeremi Demiańczuk

Szkolny Konkurs Przyrodniczy "Znam polskie parki narodowe".

Zwycięzca: Hania Walczak

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Biegi przełajowe

Witek Kraszewski – złoty medalista, Mistrz Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych; reprezentant dzielnicy Mokotów w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży; 7 miejsce w Warszawie; reprezentant Warszawy na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Kamionie; 8 miejsce w Województwie Mazowieckim

Jasmina Mmereole – srebrna medalistka, Vice-Mistrzyni Mokotowa w indywidualnych biegach przełajowych; reprezentantka dzielnicy Mokotów w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

Patrycja Zabiegła – brązowa medalistka, III miejsce na Mokotowie w indywidualnych biegach przełajowych; reprezentantka dzielnicy Mokotów w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Łyżwiarskie Czwartki 2011/2012

Cotygodniowe starty w Ogólnowarszawskich Szkolnych Zawodach Łyżwiarskich.

Hania Polanowska - I miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 2003, dziewcząt; największa liczba punktów zdobytych dla szkoły

Olaf Dąbrowski – I miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 2000 chłopców

Ola Marcinkowska - II miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 2004 dziewcząt

Ziemek Zieliński – II miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 2004 chłopców

Basia Dąbrowska - II miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 2003 dziewcząt

Jeremi Demiańczuk - II miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 1999 chłopców

Ida Skolimowska - IV miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 2003 dziewcząt

Kajtek Zieliński – IV miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 2002 chłopców

Ignacy Stachura - IV miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 2000, chłopców

Gabrysia Szpakowska – IV miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 1999 dziewcząt

Zuzia Karpińska - V miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 2004  dziewcząt

Karolina Niewiarowska – V miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 2001 dziewcząt

Filip Hajdukiewicz - V miejsce w cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki w roczniku 2001 chłopców

SZKOŁA - III miejsce w łącznej punktacji drużynowej

 

Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych w Witowie

Zawody rozgrywane w 4 dyscyplinach sportowych: łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym oraz w snowboardzie.

Odbywają się co roku w Witowie i Zakopanem a startuje w nich kilkaset dzieci z kilkudziesięciu szkół z całej Polski.

Ola Marcinkowska – srebrna medalistka w łyżwiarstwie szybkim w kategorii klas 1-3 dziewcząt

- IV miejsce w narciarstwie biegowym w kategorii klas 1-3 dziewcząt

- największa liczba punktów zdobytych dla szkoły

Jeremi Demiańczuk – srebrny medalista w łyżwiarstwie szybkim w kategorii klas 4-6 chłopców

Dominika Ignatowicz - V miejsce w łyżwiarstwie szybkim w kategorii klas 1-3 dziewcząt

- VI miejsce w narciarstwie biegowym w kategorii klas 1-3 dziewcząt

Olaf Dąbrowski - V miejsce w łyżwiarstwie szybkim w kategorii klas 4-6 chłopców

Gustaw Schwendimann - VI miejsce w łyżwiarstwie szybkim w kategorii klas 1-3 chłopców

Marysia Wierzbowska -VI miejsce w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 4-6 dziewcząt

SZKOŁA - V miejsce w Polsce w łącznej punktacji drużynowej szkół podstawowych

- II miejsce w Polsce w łącznej punktacji drużynowej w łyżwiarstwie szybkim

 

I Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim

Zawody rozgrywane na Całorocznym Stoku Narciarskim Szczęśliwice, polegające na jak najszybszym zjechaniu na nartach po trasie slalomu giganta. W zawodach startowało ok. 60 uczniów naszej szkoły.

Daniela Marcinkowska - Mistrzyni Szkoły w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 1-3 dziewcząt

Lena Kacorzyk – II miejsce w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 1-3 dziewcząt

Ari Kamecka-Jurek - III miejsce w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 1-3 dziewcząt

Krzyś Burchard – Mistrz Szkoły w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 1-3 chłopców

Franek Marchel - II miejsce w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 1-3 chłopców

Gustaw Schwendimann - III miejsce w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 1-3 chłopców

Marysia Wierzbowska - Mistrzyni Szkoły w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 4-6 dziewcząt

Alina Osińska – II miejsce w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 4-6 dziewcząt

Ola Elwartowska - III miejsce w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 4-6 dziewcząt

Ignacy Nowina-Witkowski – Mistrz Szkoły w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 4-6 chłopców

Stanisław Naklicki - II miejsce w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 4-6 chłopców

Kuba Okniński – III miejsce w narciarstwie alpejskim w kategorii klas 4-6 chłopców

 

Czwartkowe treningi na rolkach

Na każdych zajęciach uczniowie mają możliwość poprawiania własnych rekordów na 400m.

Marta Rybarczyk – Aktualna rekordzistka w jeździe na rolkach na 400m

Michał Rybarczyk - II miejsce w jeździe na rolkach na 400m

Kajtek Zieliński - III miejsce w jeździe na rolkach na 400m

 

Mistrzostwa Mokotowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym chłopców.

Kolejny raz jesteśmy na podium!!!

Podczas tegorocznej imprezy wystartowała rekordowa liczba 23 zespołów.

Nasz pierwszy zespół w składzie:

1. Staś Borawski

2. Władek Ronikier

3. Szymon Oniszczuk

zdobył 3 miejsce.

Drugi zespół w składzie:

1. Jeremi Dziedziejko

2. Staś Naklicki

3. Miłosz Łysakowski

zakończył udział w turnieju w fazie ćwierćfinałowej ( miejsce w przedziale 5- 8).

 

Mistrzostwa Mokotowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt.

Nasze dwa zespoły spisały się znakomicie (dziewczyny uczęszczają na kółko tenisa stołowego znacznie krócej od chłopców). Obie drużyny dotarły do pierwszej ósemki zawodów. W turnieju wystartowało 17 zespołów.

Zespół 1

1. Ola Elwertowska

2. Julia Lisawa

3. Juliet Solska

Zespół 2

1. Ania Wesołowska

2. Pola Osińska

3. Daniela Marcinkowska