W naszej szkole dużo się dzieje - każdy, nawet zupełnie dorosły - znajdzie coś dla siebie.
 

Kiedy kończą się lekcje – przychodzi czas na kółka zainteresowań. Każdy uczeń może zaplanować swoje popołudnie, wybierając spośród kilku propozycji zajęć, może zacząć trenować wybraną dyscyplinę sportu, może też zgłosić się na indywidualne konsultacje do swoich nauczycieli. Czekanie na rodziców mija szybciej na odbierankach, zwłaszcza, kiedy można wyjść na dwór z paniami opiekunkami, zaś lekcje można odrabiać w sali cichej pracy od g. 14.50 do 16.15.

Regularnie widują się także rodzice - śpiewają w scholi albo umawiają się na swoje spotkania. Niekiedy udaje się też zorganizować spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin w ramach Akademii Rodzica.

Starsi i młodsi wspólnie wybierają się też do teatru i uczestniczą w rozmaitych szkolnych imprezach 


 

Przy naszej szkole działa też Szkółka Muzyczna pana Krzysztofa Gerusa.

 


 

III Rodzinny Rajd Rowerowy w Lesie Kabackim 2013

Rajd rowerowy 2013 09 15 001

 

Dnia 15 września 2013 r. (w niedzielę) odbył się III Rodzinny Rajd Rowerowy.

W tym roku pobiliśmy rekord, było z nami ponad 140 osób.

O godzinie 10:20 rozpoczęliśmy przejazd po Lesie Kabackim, dziesięciokilometrową trasę pokonali wszyscy, nawet najmłodsi uczestnicy wycieczki. Podczas przejazdu miały miejsce dwie przerwy, w trakcie których uczestnicy mogli dowiedzieć się kilku ciekawostek związanych z Lasem Kabackim i mijaną po drodze Stacją Techniczno Postojową pociągów metra.

Po przyjeździe na Polanę Powsińską czekało już na nas ognisko oraz gry i konkursy sportowe, w których wszyscy i „duzi” i „mali” brali liczny udział.

Zwycięzców poszczególnych konkurencji nagrodzono słodyczami.

W organizacji imprezy pomagali nam absolwenci naszej szkoły:

Witek Kraszewski, Jeremi Dziedziejko, Jan Gradoń, Jerzy Traczyński, Karolina Lehmann i Krzysztof Rupiński, za co serdecznie im dziękujemy.

Imprezie patronowała p. dyr. Marzanna Rymsza-Leociak.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział!

Do zobaczenia za rok! 


 

Dzień Rodzica 2013

Po powrocie z zielonej szkoły czeka nas ostatni tydzień roku szkolnego 2012/2013. Będzie się sporo działo, także Rodzicom chcemy zapewnić szczególny wieczór:

Zapraszamy wszystkich rodziców i wszystkie dzieci na DZIEŃ RODZICA 26 czerwca (środa) wieczorem

do DOMU SZTUKI - ul. Wiolinowa 14, ok. 20 m od stacji metra URSYNÓW. 
Prosimy, aby wszystkie dzieci się pojawiły, ponieważ wszystkie występują na scenie.

W okolicy Domu Sztuki nie ma miejsc parkingowych, więc najlepiej podróżować metrem. 


GODZINY WYSTĘPÓW:
Dzieci z klas 1-3 - godz. 17:00 - 18:30
Dzieci z klas 4-6 - godz. 18:30 - 20:15
ZAPRASZAMY!!


 

 

Występ na Pikniku Przymierza Rodzin 2013

Nasza schola wystąpiła podczas pikniku Przymierza Rodzin, który odbył się w tym roku 19 maja w szkole nr 3 na ul. Nocznickiego.

Na tę okazję przygotowaliśmy specjalny wielojęzykowy (i jak zwykle wielogłosowy) repertuar: gospelowe „In That Great Getting Up Morning”, łaciński „Panis angelicus”, południowoafrykańskie „Hallelujah pelo tsa rona”, które śpiewaliśmy wcześniej podczas szkolnego kolędowania oraz po polsku „Wody Jordanu”.

Czytaj więcej...

Zuzanna Orlińska, Pisklak

pisklak orlinska              Nie wiem, czy tak jest naprawdę, ale mam wrażenie, że niewiele jest współczesnej literatury dla młodzieży, literatury utrzymanej w konwencji realistycznej. Nastolatki, jeśli czytają, to fantasy, jakieś sagi o wampirach, może jeszcze cykl o Harrym Potterze…  Nie dyskutuję z gustami – każdy może wybrać, co chce, najważniejsze, by młody człowiek w ogóle czytał książki!

Czytaj więcej...

XVI Rodzinny Bieg na Orientację, Zimne Doły 2013

11 maja w  Lasach Chojnowskich koło Żabieńca odbył się Rodzinny Bieg na Orientację. Głównym organizatorem była w tym roku pani Magda Pelc. Baza biegu została założona w dużej wiacie na polanie Zimne Doły, od rana tliło się tam już ognisko a kiełbaski  i inne przysmaki czekały na uczestników biegu. Tymczasem  w okolicznych lasach zostały o świcie rozłożone punkty, których odnalezienie było głównych zadaniem uczestników zabawy. Punkty zostały zaznaczone na mapkach a w bezpośredniej bliskości każdego punktu  – w ściółce, wśród gałęzi albo po drugiej stronie drzewa – ukryte było dodatkowo pytanie, na które odpowiedź mogła poprawić ostateczny wynik.

Czytaj więcej...

ŁAUMA

laumaSPEKTAKL DLA CAŁEJ RODZINY

MIEJSCE:  Teatr Studio
TYTUŁ: "ŁAUMA. BAJKA ZBYT STRASZNA DLA DOROSŁYCH" 
Autor: Kaerel
Reż: Rafał Samborski
Muzyka (na żywo): Igor Przebindowski
Czas trwania: 60 min.
Cena: 25 zł
ŁAUMA to teatralna adaptacja komiksu nie tylko dla dzieci. Rodzice Dorotki decydują się porzucić zgiełk wielkiego miasta i wracają na rodzinną Suwalszczyznę. Tam dziewczynka odkrywa tajemniczy świat prasłowiańskich stworów. Niezwykła przyjaźń staje się początkiem wielkiej przygody, która trzyma w napięciu do samego końca. Kim jest Łauma i dlaczego budzi strach w najodważniejszych? Przyjdź i przekonaj się sam! Spektakl adresowany do widzów w każdym wieku po 7 r.ż.

Jeśli chcecie Państwo się wybrać, proszę sie zgłosić jak najszybciej do mnie - a ja spróbuję zarezerwować bilety. Piszcie do mnie na adres: klub.teatralny@tlen.pl  albo "smsujcie" : 514634055Joanna Jedlińska


 

 

Klub Łazików proponuje Teatr Telewizji w kwietniu 2013

TEATR ZA DARMO,
CZYLI CO W KWIETNIU MOŻNA ZOBACZYĆ W TEATRZE TELEWIZJI.

Proszę Państwa, ponieważ nieszczęśliwie zmieniono układ strony internetowej Teatru Telewizji na nowocześniejszy "timeline" (zamiast starego dobrego "kalendarium") teraz niemożliwością jest zdobycie informacji na cały miesiąc na temat tego co planuje sie dla teatru telewizji. To czego mi się udało dowiedzieć wypisałam poniżej. Nie jest to lista kompletna ponieważ brakuje spektakli z okolic końca miesiąca. Ale jak tylko się pojawią – uzupełnię i będę dosyłać. Na razie OTO co teatralnego można zobaczyć we własnym domu:

 •  9 kwietnia (wtorek) - CZAJKA- TVP KULTURA - 20:20 sztuka Antona Czechowa, (grają: Joanna Szczepkowska, Halina Łabonarska, Olga Sawicka, Iga Cembrzyńska, Olgierd Łukaszewicz, Jan Frycz, Zbigniew Zapasiewicz, Henryk Machalica, Piotr Machalica, Gustaw Lutkiewicz )
 • 15 kwietnia (poniedziałek) – ROZMOWY Z KATEM – TVP 1 – 20:20 - niezwykły spektakl – scena faktu – relacja z rozmów więziennych z Jurgenem Stroopem – "likwidatorem" warszawskiego Getta (w tej roli Piotr Fronczewski) - spektakl w reż. Macieja Englerta (obsada: Andrzej Zieliński, Piotr Fronczewski, Sławomir Orzechowski, Marek Kasprzyk, Maciej Wojdyła, Grzegorz Wojdon, Zbigniew Suszyński, Danuta Szaflarska, Andrzej Niemirski, Marcin Jędrzejewski ).
 • 16 kwietnia (wtorek) – UCIEKŁA MI PRZEPIÓRECZKA – TVP KULTURA – 20:20 – klasyk Stefana Żeromskiego w reż. Agnieszki Glińskiej - (obsada: Jan Englert, Krystyna Janda, Dorota Landowska, Mariusz Benoit, Igor Przegrodzki, Włodzimierz Press, Piotr Kozłowski, Bogdan Misiewicz, Leszek Teleszyński, Henryk Bista )
 • 22 kwietnia (poniedziałek) - TRZY RAZY FREDRO - PREMIERA!! - TVP 1 - 20:20 – Trzy jednoaktówki Aleksandra Fredry w jednym spektaklu :"Świeczka zgasła" w reżyserii Jerzego Stuhra, "Zrzędność i przekora" w interpretacji Mikołaja Grabowskiego oraz "Nikt mnie nie zna" w reżyserii Jana Englerta. Doborowa obsada!!

   

Teatr telewizji przeżywa swój renesans i mam nadzieję, że zechcą Państwo w nim uczestniczyć :) Wystarczy telewizor!


 

Teatr Telewizji - marzec/kwiecień 2013

TEATR ZA DARMO,
CZYLI CO W KWIETNIU MOŻNA ZOBACZYĆ W TEATRZE TELEWIZJI.
Proszę Państwa, ponieważ nieszczęśliwie zmieniono układ strony internetowej Teatru Telewizji na nowocześniejszy "timeline" (zamiast starego dobrego "kalendarium") teraz niemożliwością jest zdobycie informacji na cały miesiąc na temat tego co planuje sie dla teatru telewizji. To czego mi się udało dowiedzieć wypisałam poniżej. Nie jest to lista kompletna ponieważ brakuje spektakli z okolic 15 IV i z końca miesiąca. Ale jak tylko się pojawią – uzupełnię i bedę dosyłać. Na razie OTO co teatralnego można zobaczyć we własnym domu:
 

 • 31 marca (niedziela) – NEXT EX – TVP KULTURA – GODZ. 18:00 - komedia Juliusza Machulskiego ze świetną obsadą (J. Englert, A. Seniuk, M. Zajączkowska, K. Stelmaszyk, J. Firewicz, J. Rosnowska). Jest zabawna i dobrze zagrana. Polecam:)
 • 1 kwietnia (poniedziałek) – KABARET HRABI – SAVOIR VIVRE – świetny program kabaretowy – TVP2 godz. 18:50 – gorąco polecam , znakomity kabaret Hrabi powstał po legendarnym już zielonogórskim kabarecie POTEM. W obecnym skladzie zobaczycie nieprzeciętnie utalentowaną Joannę Kołaczkowską i charakterystycznego Dariusza Kamysa oraz nowszych członków zespołu.
 • 2 kwietnia (wtorek) – DUSZYCZKA w TVP KULTURA o 20:20. na podstawie T. Różewicza (obsada świetna:Jan Englert, Anna Chodakowska, Beata Fudalej, Anna Gryszkówna, Anna Ułas, Magdalena Warzecha, Waldemar Kownacki, Roman Ziobro) – spektakl Teatru Narodowego.
 • 9 kwietnia (wtorek) - CZAJKA- TVP KULTURA - 20:20 sztuka Antonina Czechowa, (grają: Joanna Szczepkowska, Halina Łabonarska, Olga Sawicka, Iga Cembrzyńska, Olgierd Łukaszewicz, Jan Frycz, Zbigniew Zapasiewicz, Henryk Machalica, Piotr Machalica, Gustaw Lutkiewicz )
 • 22 kwietnia (poniedziałek) - TRZY RAZY FREDRO - PREMIERA!! - TVP 1 - 20:20 – Trzy jednoaktówki Aleksandra Fredry w jednym spektaklu :"Świeczka zgasła" w reżyserii Jerzego Stuhra, "Zrzędność i przekora" w interpretacji Mikołaja Grabowskiego oraz "Nikt mnie nie zna" w reżyserii Jana Englerta. Doborowa obsada!!

Teatr telewizji przeżywa swój renesans i mam nadzieję, że zechcą Państwo w nim uczestniczyć :) Wystarczy telewizor!

Powyższe spektakle domowe oraz pełny program wyjść teatralnych znajduje się także na Facebooku w Klubie Łazików Teatralnych (link: http://www.facebook.com/groups/138101272923280/events/ ). Jeśli macie konto na Facebooku zachęcam do polubienia naszej strony Facebookowej.

 

Joanna Jedlińska


 

W MARCU – KWIETNIU – MAJU 2013

KLUB ŁAZIKÓW TEATRALNYCH

W MARCU – KWIETNIU – MAJU

Poniższe listy przedstawiają spektakle, na które członkowie Klubu poszli i pójdą w marcu i kolejnych miesiącach (do końca roku). Zachęcam do przeczytania, abyście Państwo mogli się zapoznać z całą różnorodnością naszych propozycji. Informacja ta podzielona jest na dwie części: napierw lista spekatkli na które NIE MOŻNA SIĘ JUŻ ZAPISAĆ, a następnie lista tych, na które MOŻNA SIE ZAPISAĆ (choć w niektórych przypadkach to już ostatnia chwila). Proszę jednak nie myśleć, że to już wszystko. Poniższe listy zawierają tytuły, które trzeba było rezerwować z dużym wyprzedzeniem (nawet półrocznym). Przed końcem sezonu pojawią się jeszcze propozycje na nieco krótszy termin, a nawet oferty "last minute". Będę je sukcesywnie przesyłała mailowo.

LISTA SPEKTAKLI NA KTÓRE NIE MOŻNA SIĘ JUŻ DOPISAĆ:

 

 • dla dzieci - KOZIOŁEK MATOŁEK - 10 marca - Teatr na Woli (było 8 osób)

 • dla dorosłych i młodzieży - MÓJ PRZYJACIEL HARVEY - 13 marca - Teatr Kwadrat (było 19 osób)

 • balet - SEN NOCY LETNIEJ - premiera - 15 marca - Teatr wielki (było 9 osób)

 • dla dzieci - EMIL Z LONNEBERGII - 16 marca, sobota  - TEATR BAJ - godz. 11:00 (na podstawie powieści ASTRID LINDGREN) dla dzieci w wieku 5+ , wesoły i dynamiczny spektakl. (było 11 osób)

 • dla dorosłych i młodzieży - OŻENEK - 17 marca - Teatr Studio (idą 33 osoby) biletów brak

 • balet - SEN NOCY LETNIEJ - 19 marca - Teatr Wielki (idzie 11 osób) biletów brak

 • dla dorosłych i młodzieży - 32 OMDLENIA - 20 marca - Teatr Polonia (idzie 11 osób) biletów brak

 • dla dorosłych i starszej młodzieży - DZIENNIKI - Gombrowicza - 22 marca - Teatr IMKA (świetna obsada: Cielecka, Peszek, Adamczyk, Bielska i in.) idzie 40 osób

 • opera TURANDOT - 26 marca - TEATR WIELKI - (idą 4 osoby) biletów brak 

 • opera HALKA - 7 kwietnia - TEATR WIELKI - (idą 22 osoby) biletów brak

 • opera LATAJĄCY HOLENDER - 31 maja - Teatr wielki (10 osób idzie) brak biletów

 • opera - SŁOWIK - 5 maja godz. 12:00 - Teatr Wielki – idą 2 osoby

 • opera - SŁOWIK - 7 maja - godz. 18:00 - Teatr Wielki – idzie 10 osób

Bilety na POWYŻSZE SPEKTAKLE zostały już przeze mnie wykupione zgodnie z zamówieniem Klubowiczów. 

 

LISTA SPEKTAKLI NA KTÓRE MOŻNA JESZCZE SIĘ ZGŁOSIĆ (proszę zwrócić uwagę na termin zgłoszeń i płatności):

 • dla dorosłych i młodzieży – PARADYPotockiego – 24 marca (niedz) godz. 19:00 - Teatr Polski – cena 25 zł (płatne do 19 marca)

 • dla dorosłych i większych dzieci - ŚLUBY PANIEŃSKIE - 18 kwietnia - Teatr Narodowy (świetna obsada i ciekawa kameralna realizacja, Englert, Baar, Małecki, Hycnar, Soliman) cena 70 / 60 zł - płatne do 20 marca.

 • dla dorosłych i młodzieży - ZEMSTA - 20 kwietnia - sobota 19:30 - OCH Teatr - (świetna obsada, Żak, Zborowski, Piela, i genialny Papkin w wykonaniu Artura Barcisia) cena: 67,5 zł - płatne do 20 marca

 • dla dorosłych i młodzieży - OŻENEK - 28 kwietnia - Teatr Studio - (podobno świetna realizacja Iwana Wyrypajewa) - cena: 50 zł i 35 zł (ulg). - płatne do 20 marca

 

Zapraszam do zapisów.

Można się zapisywać mailowo : klub.teatralny@tlen.pl - oraz przez Facebook - KLUB ŁAZIKÓW TEATRALNYCH

pozdrawiam,
Joanna Jedlińska 

KOLĘDOWANIE 2012

Zapraszamy na tegoroczne KOLĘDOWANIE, które odbędzie się 19 grudnia o 18.00 w kościele ojców jezuitów przy Rakowieckiej.

Chętnych do prowadzenia śpiewania prosimy o zgłaszanie się do p. Krzysztofa Sawickiego. 

Bank zywnosci sos zbiorka swiateczna

 

Jak co roku będzie prowadzona zbiórka na rzecz Banku Żywności SOS - zachęcamy do przynoszenia produktów, które Bank przekaże potrzebującym: kasze, makarony, cukier, olej... 


 

MamoPomoc 2

Zapraszamy na drugie spotkanie Mam z cyklu MamoPomoc!

Kolejne spotkanie MamoPomocy zaplanowane jest na sobotę 24 listopada, od 17:00, w sali gimnastycznej naszej szkoły. Pierwsze spotkanie za nami. Było bardzo miło, często zabawnie i interesująco (zwłaszcza opowieści Moniki, mamy Łucji z 2T na temat życia w izraelskim kibucu :). Jako, że była to inauguracja naszego klubu, postawiłyśmy bardziej na wzajemne poznanie i luźne pogawędki. Mam nadzieję, że wszystkim Mamom, które zdecydowały się przyjść spotkanie przypadło do gustu i że pojawią się na kolejnych.
Drugim elementem spotkanie była wymiana ciuchów - zarówno tych dla dorosłych, jak i tych dla dzieci. Sądzę, że to dobry pomysł i dlatego przypominam o wcześniejszym "przewietrzeniu szaf".
Nasze drugie spotkanie przypada na miesiąc przed świętami. Dlatego jedną z propozycji jest zorganizowanie mini kiermaszu. Jeśli paracie się rękodziełem, bądź ktoś z Waszych najbliższych i macie ochotę zaprezentować się na spotkaniu, to bardzo proszę o wcześniejszy kontakt, ponieważ jesteśmy dość ograniczone lokalowo :)
Sądzę również, że na tym spotkaniu postaramy się więcej poopowiadać o sobie, o tym kim jesteśmy i co możemy wnieść do MamoPomocy, ale także o tym, czego oczekujemy w zamian.
Jeśli macie jakieś inne konkretne pomysły na listopadowe spotkanie, to bardzo proszę piszcie do mnie.
Przypominam, że impreza ma charakter składkowy, więc ciasto (legendarne ciasto ze śliwkami Ani Wierzbickiej), lub inne małe co-nieco mile widziane. Poza tym prosimy o symboliczne datki na szkołę do puszki.

Do zobaczenia!
Karolina Bourgeon-Zielińska, mama Ziemka 2M, Kajtka 4T


I Rodzinne Zawody Biegowe

I Rodzinne Zawody Biegowe to zupełnie nowa szkolna impreza sportowa. W sobotę 6 października zapraszamy rodziny z naszej szkoły do sprawdzenia się na trasie naszego biegu. Wszystkie kategorie z podziałem na płeć. Dystanse w zależności od wieku:

Najmłodsi kl.1-3 400m,
dzieci starsze kl.4-6 800m,
dorośli 2km.

Rywalizacja odbywa się zarówno indywidualnie jak i drużynowo-rodzinnie. W klasyfikacji rodzinnej bierzemy pod uwagę punkty 3 najlepszych osób z rodziny w tym punkty minimum jedenej osoby dorosłej (mama,tata) i minimum jedengo dziecka. Zapewniamy: pomiar czasu, napój oraz mały poczęstunek, dla najlepszych nagrody!
Serdecznie zapraszamy!
Zapisz się już dziś w sekretarcie szkoły.

II Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotę 15 września 2012 roku odbył się II Rodzinny Rajd Rowerowy w Lesie Kabackim. Pomimo deszczowego poranka, pogoda dopisała i często pojawiało się słońce. W trakcie rowerowego przejazdu, odwiedziliśmy Centrum Operacji Powietrznych, Mogiłę Powstańców oraz punkt odłowu dzików. Po przyjeździe na Polanę Powsińską, czekało już na nas ognisko, kiełbaski i napoje. Po posiłku dzieci i dorośli brali udział w konkursach i grach sportowych.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji w swoich kategoriach wiekowych otrzymali nagrody. W rajdzie wzięło udział 80 osób.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, do zobaczenia za rok!

Filip Trząski

32 omdlenia - relacja

Witam,

Proszę sobie wyobrazić, że wczoraj udało mi się poza naszym harmonogramem wcisnąć się na spektakl "32 OMDLENIA" w Teatrze Polonia. Jest to spektakl rzadko grany (najwyżej 2 razy w miesiącu) więc jest oblegany nieprzeciętnie. Sam autor - Mistrz Antoni Czechow , w połączeniu z doskonałą obsadą - Jerzy Stuhr, Ignacy Gogolewski i oczywiście (jak to w teatrze Polonia) cudowna Krystyna Janda - wystarczy, żeby sala jest nabita do pełna. Bilety sprzedają się całkowicie już w pierwszym dniu sprzedaży. Dziś nie ma już ani jednego biletu na wrzesień ani na październik, a na listopad jeszcze nie sprzedają. Ci z Państwa którzy odezwali się do mnie w wakacje i zarezerwowali wyjście na "32 OMDLENIA" mają szczęście, bo ja dla nich już te bilety trzymam, jak to się mówi "w zębach".

Wczoraj poszłam wczesnym popołudniem do kasy teatru, żeby zapytać jak zdobywa się wejściówki których sprzedaż jest limitowana (tylko 40 szt, max po 2 na osobę). Okazało się, że już od 12:00 czekają tam zapaleńcy, którzy stworzyli "listę społeczną". Zostałam więc na miejscu i czekaliśmy kilka godzin (ja ponad 4 h, ale byli tacy co czekali 7h) żeby dostać wejściówki (wcale nie tanie - bo po 50 zł). Przypomniał mi się klimat lat 80-tych i kolejki po baleron, więc kiedy wyczytano moje nazwisko i mogłam podejść do kasy i zakupić upragnione wejściówki powiedziałam: "Dwa kilo proszę" :))) Jakie to dobre czasy, kiedy listę społeczną tworzą miłośnicy teatru, a nie pralki Frani albo amatorzy lodówek.

Siedzieliśmy na schodach i podłodze - było co prawda niewygodnie, ale tuż pod sceną, więc odbiór był znakomity. (Fotele w tym miejscu są po 150 zł). Nawet Janusz Gajos z małżonką nie dostali tych miejsc i też wchodzili na wejściówki. Na szczęście, aby nie urazić tak zacnego gościa nie kazali mu siedzieć na podłodze, tylko krzesełka dostawiono:))
SZTUKA LEKKA, ZABAWNA, można by powiedzieć PYSZNA:) Jest to zbiór trzech jednoaktówek (dwie przerwy), minimalna scenografia, troje znakomitych aktorów i bardzo udany wieczór. A że publiczność nie była "prowincjonalna, niewyrobiona, co tylko dwa razy do ukłonów wzywa" (cytat) owacje były na stojąco. 
Zachęcam i pozdrawiam,
Joanna Jedlińska

TEATR W DOMU - czyli jak się napawać za darmo

Witam po wakacjach,

Ogłaszam rozpoczęcie 3. roku działalności naszego KLUBU Łazików Teatralnych.
Mam nadzieję, że Państwo skorzystają w tym roku z propozycji wyjść. Już w sierpniu udało nam się wyjść na spektakl do OCH-Teatru na "Trzeba zabić starszą panią" (jeśli ktoś z Państwa chciałby, żeby zorganizować wyjście na ten spektakl w sezonie - proszę o sygnał).
Na sam początek proponuję Państwu wrzesień w domowym TEATRZE TELEWIZJI - jest tu sporo propozycji w TVP 1 jak i w TVP Kultura. Teatr telewizji wszedł na stałe w ramówkę TVP1 i jest w każdy poniedziałek o 20:20. Warto sprawdzać w programie co grają ponieważ oprócz produkcji historycznych w ostatnim roku pojawiły się hity ze scen polskich. W kilku przypadkach był to teatr na żywo.

OTO PROGRAM NA WRZESIEŃ:

3 września (pon) 20:20 - "Warszawa" - spektakl muzyczny wg. Strzeleckiego - plejada gwiazd - TVP 1
4 września (wt) 20:20 - "Zegarek" wg. Szaniawskiego (1961 r.) - (Opaliński / Łomnicki...) - TVP KULTURA
10 rześnia (pon) 20:20 - "W roli Boga" - wg Marka St Germaina - (Gajos / Ostałowska / Gniewkowska / Zieliński...) TVP 1
11 września (wt) 20:20 - "Świadkowie albo mała stabilizacja" wg Różewicza (1963 r.) - (Kucówna / Łapicki / Zapasiewicz / Wołłejko) - TVP KULTURA
17 września (pon) 20:20 - "Pielgrzymi" - wg Pruchniewskiego - plejada gwiazd - TVP 1 
18 września (wt) 20:20 - "Makbet" - wg Szekspira (1969 r.) - (Łomnicki / Zawadzka / Łapicki / Olbrychski) - TVP KULTURA
24 września (pon) 20:20 - "Trzy siostry" wg Czechowa - plejada gwiazd - premiera TVP 1

Jak widać warto rezerwować sobie fotel przed telewizorem (i pilota) w poniedziałki o 20:20 (TVP1) i we wtorki o 20:20 (TVP KULTURA). 

Odrębnym mailem przyślę propozycje wyjść na nadchodzące miesiące.
Pozdrawiam,
Joanna Jedlińska

Dzień Rodzica 2012

DZIEŃ RODZICA 2012 – UCIECZKA Z FUTBOLANDU (teksty: Joanna Jedlińska i Monika Szymańska)

Ponieważ rok 2012 był szczególnie silnie kojarzony z piłką nożną, nasz koncert, w części prezentowanej przez uczniów starszych, pokazywał podróż kilku uciekinierów z EURO 2012 do różnych krajów w poszukiwaniu miejsca gdzie można odpocząć od piłki nożnej. Nasi uciekinierzy

dotarli do Rosji (kl. 4m), do Wielkiej Brytanii (kl. 6), do włoch (kl. 5t), Brazylii (kl. 4t) i do Francji (kl. 5m) – ale nigdzie nie udało im się uwolnić od piłki. Szaleństwo piłkarskie okazało się być częścią wspólną wielu kultur. Nasi podróżnicy mieli okazję dowiedzieć się wiele na temat odwiedzanych krajów, a na końcu wrócili do swojej ojczyzny, gdzie odnależli elementy kultur z wielu stron świata. Scenki przeplatane były piosenkami z różnych krajów, tj. "Lasciate mi cantare" – po włosku, albo "Raindrops keep falling on my head" – po angielsku, czy choćby "Biełyje rozy" – po rosyjsku.

Cały koncert zwieńczyła scenka autorstwa naszych uczennic z klasy szóstej – Marysi Wierzbowskiej, Alinki Osińskiej i Gabrysi Szpakowskiej pt. "Skarpet Show" o nieoczekiwanych skutkach małżeństw celebrytów – a szczególnie piłkarzy i gwiazd modellingu. Skarpety były tak zabawne i z takim talentem pokazane, że otrzymały ogromne brawa.  


Młodsi na scenie:

 


 

Klub Łazików proponuje

KLUB ŁAZIKÓW TEATRALNYCH PROPONUJE W LUTYM 2012:

Można się zapisać na to co Państwa interesuje po prostu wysyłając mail na adres: klub.teatralny@tlen.pl z informacją ile biletów i na który spektakl. Proszę zwrócić uwagę, że niektóre terminy płatności są krótkie :)

A OTO LUTY W TEATRZE:

4 LUTEGO - SOBOTA, godz. 11:00 -> "KINO PALACE" - Teatr Lalka (znakomity spektakl dla dzieci od 6 r.ż. i dla całej rodziny, wprowadza w sztukę kina niemego)
Cena biletu: 30 zł (płatne do 2 II) ZGŁOSZENIA W TRYBIE PILNYM!! Wstępnie zarezerwowałam 20 biletów.

10 LUTEGO - PIĄTEK, godz. 19:00 -> "MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ" wg Zapolskiej (współczesna inscenizacja) Teatr Współczesny - polecamy dorosłym i młodzieży od 16 r.ż. - cena biletu 48 zł NORMALNY (płatne PILNIE do 3 lutego). (zarezerwowałam 20 biletów)

17 LUTEGO - PIĄTEK, godz. 19:00 -> "BÓG MORDU" - Teatr Ateneum - (Inscenizacja sztuki Yasminy Rezy - ta sama sztuka jest kanwą obecnie granego w kinach filmu Polańskiego pt. "Rzeź"). Spektakl dla widzów powyżej 16 r.ż. - cena biletu 50 zł (ZGŁOSZENIA PILNE!!) Mam rezerwację na 10 biletów.

19 LUTEGO - niedziela , godz. 19:30 - "EDUKACJA RITY" Teatr 6.Piętro - Spektakl raczej dla dorosłych i starszej młodzieży Rezerwację mam na 50 biletów, ale znaczna większość już zajęta. Zostało mi kilka po 80 zł) - muszę je wykupić do 1 lutego - więc proszę o pilne wpłaty na początku tygodnia.

22 LUTEGO, środa, godz. 19:00 "BALLADYNA" wg Słowackiego w Teatrze Narodowym - na spektakl wybierają się nasi gimnazjaliści, ale mam jeszcze kilka miejsc. Cena: 50 zł - Wielkie widowisko, doskonała rola tytułowa w wykonaniu ukraińskiej aktorki - WIKTORII GORODECKIEJ (ale także w obsadzie: Ścibakówna, Radziwiłłowicz, Hycnar), płatne do 9 lutego.)

29 LUTEGO, godz. 19:00 - "PORUCZNIK Z INISHMORE" Teatr Współczesny - spektakl od 18 lat. TYLKO DLA DOROSŁYCH. W roli głównej: Damian Damięcki (nagrodzony), Borys Szyc, Agnieszka Suchora... i inni).
Czarna komedia o terroryście. Mam rezerwację na 18 biletów po 48 zł, płatne do 3 lutego. PILNIE SIĘ ZGŁASZAJCIE!

3 MARCA, godz. 19:00 - "ŚWIĘTO WIOSNY" Teatr Wielki - wspaniałe widowisko baletowe do muzyki Igora Strawińskiego, W grudniu wykupiłam ponad 50 biletów i nie mam już wolnych. Można próbować zakupić je przez stronę internetową teatru, ale pewnie niewiele już zostało :) Na ten spektakl już nie przyjmuję zamówień.

PLANY NA MARZEC:

NOSFERATU wg Brama Stokera - Teatr Narodowy / Teatr Rozmaitości
ALLADYN (musical DISNEYOWSKI ) w Teatrze ROMA
SEN NOCY LETNIEJ wg Szekspira - Teatr Ateneum - Nowość!
I NIE BYŁO JUŻ NIKOGO wg Agathy Christie - Teatr Dramatyczny
WYZWOLENIE wg Wyspianskiego - Teatr Na Woli
TYMOTEUSZ WŚRÓD PTAKÓW - Teatr Baj
POŻARCIE KRÓLEWNY BLUETKI - Teatr Syrena
BIBLIA W SKRÓCONEJ WERSJI - Teatr Scena Współczesna

i in.
Na razie przyjmuję zamówienia tylko na luty i badam rynek.
Jeśli chodzi o pozostałe propozycje. Można zgłaszać swoje zainteresowanie, żebym wiedziała ile ewentualnie biletów rezerwować w przyszłości. Piszcie, zamawiajcie i wpisujcie się na listę KLUBU.
Zapraszamy!
Pozdrawiam i czekam na odzew :)

Joanna Jedlińska

Kolędowanie 2011

Szanowni Państwo!

KOLEDOWANIE 2011

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami na szkolne kolędowanie.
Spotykamy się 21 grudnia 2011 roku o godzinie 18.00 w „dolnym kościele” u o. jezuitów przy ul. Rakowieckiej.
Po powitaniu i informacji o naszej współpracy z Bankiem Żywności, będziemy mogli obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów I klasy gimnazjum z panią Agnieszką Masną.
Po Jasełkach rodzinne kolędowanie poprowadzą pan Piotr Pawiński, pani Agata Mironkin i pan Krzysztof Sawicki. Tym razem większość kolęd zostanie zaprezentowana przez rodziców z dziećmi – oczywiście, jak zawsze, zapraszamy do wspólnego śpiewania! Będziemy też mogli posłuchać hiszpańskich kolęd w wykonaniu naszych uczniów. Potem złożymy sobie świąteczne życzenia i skosztujemy świątecznych łakoci.
Jak co roku będziemy zbierać produkty o przedłużonym terminie ważności dla Banku Żywności. Prosimy o przynoszenie ryżu, kasz, mąki, cukru, oleju, słodyczy itp.

Nauczyciele i dyrekcja
Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin
im. ks. Jana Twardowskiego.

KLUB ŁAZIKÓW TEATRALNYCH RUSZYŁ DO BOJU!

Odbyły się już pierwsze wyjścia do teatrów warszawskich w ramach Klubu na spektakle w ramach XV Korczakowskiego Festiwalu Teatrów dla Dzieci:

 • 1 X - 13 osób poszło do TEATRU BAJ na spektakl "PRAWDZIWE - NIEPRAWDZIWE" (dla dzieci małych)
 • 3 X - jedna z Mam poszła na spektakl "Traktat o Manekinach" do Teatru Lalka (dla młodzieży)
 • 4 X - 25 osób poszło do TEATRU LALKA na spektakl "ADIEU BENJAMIN!" (klasy 5t i 5m)
 • 7 X - 17 osób idzie do TEATRU LALKA na spektakl "Na Arce o Ósmej" (klasa 2 m)

Rozpoczęliśmy pełną parą, aby wykorzystać okazję jaką daje nam festiwal.
A co planujemy dalej?
Oto wyjścia zarezerwowane i częściowo już zakupione na zamówienie członków Klubu:

 • 8 X - 20 osób dorosłych idzie na spektakl "SZTUKA BEZ TYTUŁU" wg Czechowa, Teatr Współczesny
 • 19 X - 26 osób dorosłych i młodzieży idzie na "SKARPETKI OPUS 124" do Teatru Współczesnego
 • 29 X - 36 osób dorosłych i młodzieży idzie na sztukę "LORENZACCIO" do Teatru Narodowego (mam jeszcze 6 biletów)
 • 2 XI - 30 osób dorosłych i młodzieży idzie na sztukę "SZEKSPIR FOREVER" do Teatru Polskiego (mam jeszcze kilka biletów)
 • 13 XI - 26 osób dorosłych i młodzieży idzie na OPERĘ "TURANDOT" do Teatru Wielkiego
 • 25 XI - 20 osób dorosłych i młodzieży idzie na spektakl "CHORY Z UROJENIA" wg Moliera, do Teatru 6. Piętro

W planach (jeszcze nie sprecyzowanych jeśli chodzi o terminy) mamy także wyjścia:

 • na spektakl "WRONIEC" do Teatru Kamienica (grudzień)
 • na spektakl "NOSFERATU" do Teatru Rozmaitości (styczeń)
 • na spektakl "EDUKACJA RITY" do Teatru 6. Piętro (styczeń)

I to jeszcze nie wszystko.
Chcecie wiedzieć więcej? Chcecie chodzić z nami do teatru? Wystarczy napisać na adres: klub.teatralny@tlen.pl.

Do zobaczenia w teatrze!
Joanna Jedlińska

I Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotę 17 września odbył się I Rodzinny Rajd Rowerowy. Wspaniała pogoda gwarantowała wysoką frekwencję i świetną zabawę. O 10:15 rozpoczęliśmy przejazd przez Las Kabacki. 9 km leśnych dróg pokonali wszyscy nawet najmłodsi uczestnicy rajdu. Po przyjeździe na Polanę Powsińską czekało już na nas ognisko, kiełbaski, napoje i słodycze. Po posiłku dzieci i dorośli brali udział w konkursach i grach sportowych. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji w swoich kategoriach wiekowych otrzymali nagrody.
W rajdzie wzięło udział ponad 60 osób.
W organizacji imprezy pomogli nam uczniowie naszego gimnazjum Piotr Pruszkowski, Stanisław Stypuła, Mateusz Miedzianowski, Kacper Michalski.
Do zobaczenia za rok!!!

Justyna Trząska
Filip Trząski
 

Inauguracja 2011/2012 - Klub Łazików Teatralnych

Witam Państwa,

niniejszym otwieram trzeci sezon (drugi rok) Klubu Łazików Teatralnych. Oto pierwsze w tym roku propozycje:

 • "SKARPETKI OPUS 124." - Teatr Współczesny – 19 października (środa) godz. 18:30 – (sztuka dwóch aktorów, Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak), polecam dorosłym i młodzieży. Wstępnie zarezerwowałam 20 biletów, cena 60 zł (płatne do 6 października – proszę szybko się decydować)
 • "LORENZACCIO" wg Alfreda De Musset - Teatr Narodowy – 29 października (sobota), godz. 19:00 (w roli głównej Janusz Gajos i ogromna plejada postaci, bogactwo kostiumów i scenografii, polecam dorosłym i młodzieży) Wstępnie zarezerwowałam 40 biletów – w cenie ULGOWEJ 60 zł (!). Wpłaty do 15 października.
 • "SZEKSPIR FOREVER" – monodram Andrzeja Seweryna – Teatr Polski – 2 listopada (środa) godz.19:30. Sztuka właśnie przechodzi swoją premierę, więc trudno powiedzieć jakiej jest wartości, ale postaram się ją zobaczyć wcześniej żeby Państwu zarekomendować dla konkretnego widza. Cena biletu 60 zł (wstępnie zarezerowowałam 40 biletów) płatne gdzieś do połowy października (ale to jeszcze muszę potwierdzić).

Zasady zgłaszania się na spektakle są takie jak poprzednio - proszę napisać do mnie maila i podać, który spektakl i jaka liczba biletów. Resztę już poprowadzę.
Przymierzam się także do wyboru przedstawienia dla dzieci np. Świat Garmanna (teatr Baj) i in.
A czy ktoś z Państwa chciałby iść na CHOREGO Z UROJENIA - Moliera - teatr 6-te Piętro - w roli gł. Andrzej Grabowski?
Proszę o odzew osoby zainteresowane.

pozdrawiam,
Joanna Jedlińska - Klub Łazików Teatralnych

Zaproszenie na I Rodzinny Rajd Rowerowy

I Rodzinny Rajd Rowerowy

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi oraz nauczycieli na Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy.
W tym roku odbędzie się on na terenie Lasu Kabackiego, dnia 17 września 2011 r. (sobota) godz.10:00 (zbiórka przy budce parkingu w Powsinie).

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY NA PIKNIK 2012 MITY I LEGENDY

Antonio del Pollaiolo Herakles

 

Zaproszenie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PIKNIK SZKOLNY „MITY I LEGENDY”
20 PAŹDZIERNIKA 2012 W GODZINACH 10 - 14
W SZKOLE PRZYMIERZA RODZIN nr 2
PRZY ul. RACŁAWICKIEJ 14

                                       Dyrekcja, Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele
 
 

 


 

Muzyczny Turniej Piłkarski na Pikniku 2011

Podczas tegorocznego Pikniku odbył się Muzyczny Turniej Piłkarski. Klasy wystawiły swoje druzyny, w skład których wchodzili też rodzice. Sędziował zawodowy sędzia a nagrody wręczył pan Szpakowski. Po zaciętych bojach puchar wznieśli reprezentanci Mamutów - klasy 4T.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

DZIEŃ RODZICA 20 czerwca 2011

DZIEŃ RODZICA 2011 – NASZ KRAJ WCZORAJ I DZIŚ (teksty. Joanna Jedlińska i Monika Szymańska)

Nasi uczniowie z klas starszych zaprezentowali to co ich rodzicom powinno sie jeszcze dość żywo kojarzyć: realia Polski lat osiemdziesiątych XX w ilustrowane piosenkami zespołów rockowych tamtych lat. Scenki z przeszłości były zestawione kontrastowo ze scenkami współczesnymi. Poruszano różne aspekty życia codziennego i politycznego. Oto przykład: kwestie mieszkaniowe, gdzie mieszkania spółdzielcze z podsłuchem i komitetem blokowym porównane są z dzisiejszymi miszkaniami w apartamentowcach, w których wszystko jest w kredycie i faktycznie należy do banków. Tę scenkę odegrała klasa piąta, ktora także zaśpiewała piosenkę zespołu Mr Zoob "Mój jest ten kawałek podłogi". Albo komunikacja telefoniczna lat osiemdziesiątych, czyli telefony w budkach i "rozmowy kontrolowane", porównano z dzisiejszymi wszchobecnymi komórkami dzwoniącymi nawet w kościele i w teatrze. Tu zagrał zespół Republika i uczniowie klasy 5m zaśpiewali "Telefony, telefony". Kwestie marzeń o przyszłości dawniej i dziś pokazała klasa 6t (piosenka "Kiedy byłem mały" zespołu Dżem), poszukiwanie własnej tożsamości i poszukiwanie pracy klasa 4t (piosenka "Chciałbym być sobą" zespołu Perfect) itp. Solowym występem popisała się Basia Stypuła śpiewając "Krakowski Spleen" zespołu Maanam. Dla rodziców ten wieczór był powrotem do przeszłości, do klimatu dzieciństwa.

Czytaj więcej...

XIV Rodzinny Bieg na Orientację 2011

bieg na orientacje 2011 019Wyniki zawodów rozegranych w dniu 7 maja 2011 r. w Stefanowie.

I. Kategoria wiekowa. Rodziny z dziećmi poniżej 7 roku życia:

1 miejsce - Rodzina p. Nowak-Zemplińskich,
2 miejsce - Rodzina p. Niemców,
3 miejsce – Rodzina Duża (reprezentanci rodzin: p. Gradoniów, p. Sapała, p. Henczke, p. Elwertowskich).

II. Kategoria wiekowa. Rodziny z dziećmi powyżej 7 roku życia:

1 miejsce - Rodzina p. Stachurów i p. Bremerów,
2 miejsce - Rodzina p. Traczyńskich i p. Suchockich,
3 miejsce - Rodzina p. Oniszczuk.

Wszystkim rodzinom, które wzięły udział XIV Rodzinnym Biegu na Orientację serdecznie gratulujemy bardzo wysokiego poziomu sportowego i zapraszamy ponownie w przyszłym roku. Ustanowiliśmy kolejny rekord frekwencji. Zaszczyciło nas swoją obecnością 90 osób.

Czytaj więcej...

Dzień Rodzica 2010

"WYTWÓRNIA FILMÓW ANIMOWANYCH" (teksty: Joanna Jedlińska i Małgorzata Michalak)

Tego wieczoru rodzice dowiedzieli się, że są statystami przy produkcji wielkich hitów filmów rysunkowych dobrze znanych zarówno im samym jak i ich dzieciom. Mieli trudne zadanie występowania w rolach epizodycznych na scenie, na której role główne grały ich dzieci. Poszczególne klasy przedstawiały nieco zmodyfikowane słynne sceny ze znanych filmów animowanych. Klasa 6t przedstwiała "Pszczółkę Maję" – czyli historię racjonalizatorskich pszczół, które walczą z biurokracją w ulu. Klasa 6m – "Króla Lwa" – gdzie matka lwica namawia swoje małe lwiątka do zdrowego odżywiania. Tu trudne zadanie galopującego stada gnu na sawannie odegrali dzielnie rodzice. Klasa 5t zagrała nową odsłonę "Madagaskaru" (jeden z rodzciów miał rolę niemą – rybki w akwarium). Klasa 5m pokazała pomieszanie "Bolka i Lolka" i "Krecika" z "Rumcajsem" – gdyż wszystkie te gwiazdorskie postaci pojechały do Hollywood, żeby zrobić światową karierę. Tu jeden z tatusiów musiał sie wcielić w rolę Krecika i całkiem dobrze się prezentował w jego kostiumie, a nawet zagrał słynne "Ah! Jo!" po czesku.. Klasa 4 pokazała starcie "jedynie słusznie niebieskich" Smerfów z różnobarwnymi Teletubisiami, gdzie uprzedzenia i stereotypy musiały ustąpić przed zdrowym rozsądkiem Smerfetki. (Jeden z ojców zagrał tu słoneczko – była to rola trudna, gdyż należało o świcie wzejść, a pod koniec scenki zajść za nieboskłon). Scenki były przeplatane piosenkami z filmów animowanych. Najciekawiej zabrzmiała "Pszczółka Maja" po niemiecku przygotowana przez P. Ewę Podleśną Kiefer z uczniami klasy szóstej.

MŁODSI

Kolędowanie 2010

Zapraszamy na KOLĘDOWANIE 22 grudnia w dolnym kościele oo. jezuitów o godzinie 18.

Spotkamy się, aby zaśpiewać kolędy i złożyć zyczenia świąteczne.

Zbierane też będą dary na rzecz Banku Żywności SOS.

Do zobaczenia!

jASELKA 2010

Na zdjęciu JASELKA 2010/2011


 

Po Pikniku XXL w 2010 r.

piknik 2010 001Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie i hojne obdarowanie aukcji i pełne determinacji licytowanie, za pracę przy grillu, w kawiarence, we "francuskiej" naleśnikarni, za rewolucyjny pomysł cukrowej waty; bardzo napracowały się mamy w tzw. rękodziele i spiżarni, w antykwariacie, w sali absolwentów, a ojcowie - przy fotografowaniu siłaczy i dam oraz promowaniu naszych "rocznicowych" koszulek.
Loteria wymagała ogromnej pracy i szczodrości - fantami były zachwycone i dzieci,i dorośli; podziwiamy piknik 2010 002rodziców dyżurujących w sali zabaw i tych, którzy na boisku pilnowali bezpieczeństwa amatorów silnych wrażeń (zjazd na linie!); wielkim sukcesem była sala eksperymentów naukowych, a świetną zabawą budowanie w stylu XXL (jeszcze lepszą dekonstrukcja budowli....); pokazy baletowe i taneczne kwalifikują nasze dzieci i ich instruktorów do udziału w Mam talent... Spektakl gimnazjalistów był prawie profesjonalny!
Bardzo dziękujemy za wszystkie przygotowane smakołyki: ciasta, sałatki, gorący krupnik i pieczone kasztany oraz błękitny tort z biedronką. I jakby było mało - mamy jeszcze na pamiątkę wspaniałe plakaty, zakładki, kartki pocztowe i rewelacyjne tablice z historią szkoły; bardzo dziękujemy artyście w masce, który występował dla nas na 1. piętrze i sprzedawcy gazetki Podstawówka; na koniec - serdecznie dziękujemy tym, którzy zostali po pikniku, żeby szkołę XXL zamienić z powrotem w miejsce do nauki.

Raz jeszcze wszystkim dziękujemy.

Z serdecznością
organizatorki Hanna Sławińska, Ola Kłoczewiak-Wielgosz
Nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
Marzanna Leociak, dyrektor szkoły

Piknik 2010

Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin im. księdza Jana Twardowskiego serdecznie zapraszają na największy w historii XXL Piknik z okazji swojego XXLecia.

Świętować bedziemy 23 października 2010 roku.
Rozpoczniemy o godzinie 11 mszą św. w kościele św. Michała, ul. Puławska 95.
Po niej XX atrakcji na terenie szkoły (Racławicka 14, wejscie od Dożynkowej):

 • występy baletowe, teatr, kino - sztuka ulotna... i ta bardziej trwała wystawiona na aukcje
 • aktywność dla ducha (doświadczenia naukowe) i ciała (zawody sportowe)
 • Klub Seniora dla dawnych absolwentów
 • kalendarium, gdzie jak w kalejdoskopie wydarzenia ostatnich 20 lat przemkną nam przed oczami
 • zabawy w sali XXS dla tych o mniejszych rozmiarach
 • kawiarnia "Jubilatka", a w niej co najmniej XX róznych dań i XX różnych smaków
 • możliwość zaopatrzenia spiżarni na kolejne XX lat.
Zapraszamy!
Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

Wyniki XIII Biegu na Orientację

bieg na orient 24 04 2010 006XIII Rodzinnym Biegu na Orientację w kategorii młodszych (rodzinki z dziećmi poniżej 7 lat) I miejsce zajęła RODZINKA LEŚNYCH ZWIERZĄT (połączone siły Państwa Górskich, Papierskich i Bogutów)

II miejsce RODZINKA SOKOŁÓW MILENIUM (państwo Marchelowie)
III miejsce RODZINKA MOTYLKÓW (państwo Bidzińscy) 

w kategorii starszych: I miesce RODZINKA CHUDYCH WILKÓW (państwo Kozubscy)
II miejsce RODZINKA DWÓJECZKI (państwo Dziedziejko)
III miejsce RODZINKA SEPII (panstwo Stiasny)
Dodatkowo KOSZ SZCZĘŚCIA wygrała RODZINKA LEŚNYCH ZWIERZĄT.

GRATULUJEMY!!!
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w imprezie i już dziś zapraszamy na XIV Rodzinny Bieg na Orientację.

Czytaj więcej...

XIII Rodzinny Bieg na Orientację

Już w najbliższą sobotę, 24.04.10, odbędzie się XIII Rodzinny Bieg na Orientację. Spotykamy się w Żabieńcu na Zimnych Dołach (Lasy Chojnowskie), pod Wiatą Białostocką, gdzie od godz.10.30 będziemy wypuszczać, w odstępach pięciominutowych, kolejne rodzinki. Po biegu zapewniamy ognisko, zabawy i śpiewanki. Prosimy o zgłaszanie się i uiszczenie wpisowego w sekretariacie (10 zł od osoby, czwarta osoba gratis).

Serdecznie zapraszamy - Dorota Kwiecińska i Marcin Kubik.

Dzień Rodzica 2009

DZIEŃ RODZICA 2009 – CO TO ZA FILM? (teksty: Joanna Jedlińska i Małgorzata Michalak)

Dzień rodzica w tym roku był swego rodzaju teleturniejem. Rodzice zgadywali jakie słynne piosenki filmowe ukryte były w kalamburach – skeczach przygotowanych przez uczniów. Uczniowie klasy szóstej pokazali "Nothing else matters" zespołu Metallica (tytuł filmu z lat trzydziestych) w scence w której wszyscy sie przekonali co sie stanie, jeśli Mama postanowi sie patelnią rozprawić z grą komputerową. Klasa 5m pokazała "Goldeneye" Tiny Turner (z serii Jamesa Bonda) w scenie z muzeum, gdzie każdy uczeń był w innym stylu malarskim. Klasa 5t zaspiewała "Summer Love" – Johna Travolty z "Grease" w scence u fryzjera oraz "Accidentally in Love" ze "Shreka" w scenie wypadku drogowego. Klasa 4t pokazała jak wiatr (Olaf) szarpie drzewa w sadzie i na tej podstawie rodzice mieli się domyslić, że chodzi o "Deszcze niespokojne" Edmunda Fettinga z serialu "Czterej Pancerni i Pies", a klasa 4m jako oficjalna delegacja czekała na stacji kolejowej i przegapiła pociąg. A kto czekał na stacji? P. Lato, P. Rzeka i P. Las... czyli chodziło o piosenkę z filmu "Szatan z siódmej klasy". Jaś który zagrał pełną sentymentów starszą panią pozostanie nam na długo w pamięci. W nagrodę za odgadnięcie naprawdę niełatwych zagadek rodzice mogli posłuchać piosenek w wykonaniu swoich dzieci (przygotowanych wokalnie przez panią Dagnę Sadkowską). W tym niezwykłym przedstawieniu mogliśmy także zobaczyć i usłyszeć Emilię Bartosik w solowej piosence Marleny Dietrich. Był to prawdziwy Błękitny Anioł.  

Piknik 2009

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do pikniku.
To dzięki Wam mogliśmy w sobotę doskonale się bawić i odwiedzić "cztery strony świata".

Marzanna Rymsza-Leociak


 

IX Bieg na Orientację

kompasBieg odbył się 23 kwietnia 2005 r. Oto wyniki - serdecznie gratulujemy!

Rodziny z dziećmi poniżej 7 roku życia: 9biegm

 

Miejsce:

 1. Filipów
 2. Stado galopujących wieprzy(Żółtek, Jakubowscy, Rączka)

 

 

Rodziny z dziećmi od 7 roku życia: 

9bieg

Miejsce:

 1. Stachura, Bremer
 2. Bernatowicz
 3. Fornalik

 

Bardzo dobry wynik uzyskały też:

 • BAM Rysik
 • Korona
 • Gorące wilki
 • Stiasny-Matuszewscy
 • Plater-Zybert