W pierwszy piątek adwentu budzimy się bardzo wcześnie rano.  Choć to ranek, za oknem jest ciemno, pada śnieg.  Walcząc ze snem, zwlekamy się z łóżka i jedziemy do kościoła na 6:30 na mszę roratnią. Trudnym zadaniem tego dnia jest niezapomnienie o lampionie, który przygotowaliśmy z panią od plastyki...

Wszyscy - uczniowie, rodzice i nauczyciele – trochę zziębnięci, trochę śpiący, spotykamy się w koście pod wezwaniem św. Michała. Po mszy świętej idziemy pod opieką nauczycieli do szkoły. A tam czeka na nas ciepłe kakao i bułeczki maślane, które przygotowali dla nas przedstawiciele rodziców z wszystkich klas. Siadamy w wyznaczonych salach. Tam witają nas ustawione i udekorowane stoły, sączy się piękna muzyka, a nauczyciele są gotowi do snucia adwentowych opowieści. Powoli wstaje dzień. Kiedy już się rozgrzejemy i najemy, spotykamy się w sali gimnastycznej, gdzie pod wodzą pana Piotra śpiewamy pieśni religijne. W tym czasie najstarsi uczniowie przywracają szkole jej codzienny wygląd. Później w klasach, naśladując świętego Mikołaja, szykujemy niespodzianki dla innych. Młodsze dzieci, pod kierownictwem pani Kasi, tworzą elementy szkolnej bożonarodzeniowej szopki. I tak upływa nam cały dzień, a na kolejne szkolne roraty musimy czekać cały rok.


 

RORATY 2009

Serdecznie zapraszamy na RORATY, które odbędą się w najbliższy PIĄTEK 4 GRUDNIA o GODZINIE 6.30 w Kościele św. Michała Archanioła przy ulicy Puławskiej.

Na Mszę Świętą przynosimy lampiony, by po jej zakończeniu wnieść je zapalone do szkoły. Tego dnia zjemy wspólnie uroczyste śniadanie.

Dzień 4 grudnia jest w naszej szkole dniem galowym.


 

Roraty 2008

Nazwa "Roraty" pochodzi od pierwszych słów pieśni towarzyszącej porannej Mszy św. sprawowanej w Adwencie: "Rorate coeli desuper..." (Niebiosa rosę spuście nam z góry). W Polsce najstarsze ślady Rorat sięgają XIII w.

Od początku założenia naszej szkoły organizujemy je u progu Adwentu. Tak też będzie i w tym roku. To wydarzenie jednoczy nas i przygotowuje do Świąt Bożego Narodzenia. Dnia 5 grudnia rozpoczynamy dzień Mszą świętą o godzinie 6.30. Do Kościoła św. Michała Archanioła przynosimy tego dnia lampiony, a po Eucharystii, dzieci z każdej z klas wraz ze swymi wychowawcami zaniosą je zapalone do szkoły. Tam czekać będzie na nie uroczyste śniadanie roratnie, podczas którego dzieci słuchać będą opowieści związanych z czasem oczekiwania na Narodziny Jezusa Chrystusa.
Tego dnia przychodzimy do szkoły w strojach galowych.