Regulamin Konkursu Szopkowego "Szopka w miniaturze" - rok szkolny 2017/18

konkurs szopek 2016 wyroz NOWCelem konkursu jest czerpanie radości płynącej z Bożego Narodzenia i wspólnego tworzenia. Wykonaniem szopki może zajmować się cała rodzina, dziecko, bądź grupa dzieci bez pomocy lub z pomocą dorosłych.

Szopka może być wykonana dowolną techniką. W tym roku hasło konkursu to "Szopka w miniaturze". Wymiary szopki nie mogą przekroczyć 20 cm x 20 cm x 20cm.  Wszystkie elementy szopki muszą być trwale zamocowane. Prace na konkurs można przynosić  2 i 3 stycznia 2018 roku do pani Kasi Żóltek.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4 stycznia 2018 roku, wystawa prac 7 stycznia 2018 roku podczas spotkania opłatkowego PR a ogłoszenie wyników na apelu w poniedziałek.
Nagrody w konkursie mają charakter symboliczny. Przewidziana jest nagroda dziecięca - zwycięzca wyłoniony jest w drodze głosowania wszystkich uczniów naszej szkoły oraz nagroda jury biorącego pod uwagę: walory artystyczne, oryginalność, sposób wykonania pracy.

 

Superbohaterowie - wspomnienie Dnia Nauczyciela

nauczyciel 05nauczyciel 01Widujesz ich codziennie, ale pewnie nie wiesz, co kryją pod maską i kostiumem zwykłego belfra… Z okazji Dnia Nauczyciela uchylili rąbka tajemnicy, aby każdy mógł sprawdzić, czy ma supermoc, by rozpoznać ich codzienne wcielenie.


Na podstawie informacji zawartych w komiksach przygotowanych przez nauczycieli należało przyporządkować każdy numer do jednego z nazwisk, wypisanych na kartach konkursowych. Na autorów najtrafniejeszych odpowiedzi czekały upominki. Trzem śmiałkom z klasy szóstej udało się rozpoznać wszystkich - brawo!

 

Dziękujemy za wspólną zabawę!

 

Czytaj więcej...

Owocny dzień w 1T

2017 11 29 1T owoce 04

Na pobliskim bazarku dokonaliśmy zakupu najróżniejszych owoców.

 

Zainspirowani twórczością G. Arcimboldo stworzyliśmy własne, owocowe obrazy.

2017 11 29 1T owoce salatka 062017 11 29 1T owoce obrazy 01   2017 11 29 1T owoce obrazy 04   2017 11 29 1T owoce obrazy 09

2017 11 29 1T owoce salatka 04Czy obraz może być smaczny?
Przeprowadziliśmy dowód!
Zrobiliśmy pyszną sałatkę owocową i znakomitą surówkę z marchwi.

IMG 4246

 

Zjedliśmy....  zostały nam wspomnienia i ciekawa kompozycja.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

The SPR2 4th English Festival - IV Festiwal anglojęzyczny SPR2

2017 11 22 festiwal angielski 0062017 11 22 festiwal angielski 047Ponad 50 wykonawców zgłosiło swój udział w tegorocznej edycji Festiwalu angielskiego.

Niektórzy wystąpili solo, inni w zespołach. Wspólnie dali wspaniały popis umiejętności wokalnych i językowych. Próbki ich talentu można podziwiać na poniższych wideorelacjach. Ostatnim punktem programu był występ zespołu o tajemniczo brzmiącej nazwie Zespół Incydentalny MKM.Kto i o czym śpiewał można zobaczyć na ostatnim filmiku.

A już za rok mały jubileusz!

ZAPRASZAMY

 

FILMIKI i GALERIA

camera  camera  camera  camera

Czytaj więcej...

Klasa 5T odwiedziła grób księdza Jana Twardowskiego

2017 11 20 5T grob Twardowskiego 01Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o bliskich nam zmarłych. Dlatego nasza klasa wybrała się do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie gdzie został pochowany ks. Jan Twardowski.

Przede wszystkim chcieliśmy  odwiedzić  grób naszego patrona i uczcić jego pamięć wiązanką kwiatów.      

Ks. Jan Twardowski zmarł 18 stycznia 2006 roku i był pierwszą osobą pochowaną w Panteonie Wielkich Polaków znajdującym się w podziemiach tego szczególnego kościoła. Zwiedziliśmy także kaplice oraz poznaliśmy historię jego budowy.

Klasa 5T

Czytaj więcej...

Nastolatki mają głos!

Często wściekacie się na nas... Wydaje się Wam, że życie nastolatków jest proste...  Niestety Wy nie zawsze wiecie, co jest dla nas najlepsze...  Oczekujemy od Was tylko wsparcia, zrozumienia, cierpliwości i zaufania... Jeśli już mniej więcej wiecie, na czym polega świat nastolatków, będzie Wam łatwiej go zrozumieć...