The SPR2 4th English Festival - IV Festiwal anglojęzyczny SPR2

2017 11 22 festiwal angielski 0062017 11 22 festiwal angielski 047Ponad 50 wykonawców zgłosiło swój udział w tegorocznej edycji Festiwalu angielskiego.

Niektórzy wystąpili solo, inni w zespołach. Wspólnie dali wspaniały popis umiejętności wokalnych i językowych. Próbki ich talentu można podziwiać na poniższych wideorelacjach. Ostatnim punktem programu był występ zespołu o tajemniczo brzmiącej nazwie Zespół Incydentalny MKM.Kto i o czym śpiewał można zobaczyć na ostatnim filmiku.

A już za rok mały jubileusz!

ZAPRASZAMY

 

FILMIKI i GALERIA

camera  camera  camera  camera

Czytaj więcej...

Klasa 5T odwiedziła grób księdza Jana Twardowskiego

2017 11 20 5T grob Twardowskiego 01Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o bliskich nam zmarłych. Dlatego nasza klasa wybrała się do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie gdzie został pochowany ks. Jan Twardowski.

Przede wszystkim chcieliśmy  odwiedzić  grób naszego patrona i uczcić jego pamięć wiązanką kwiatów.      

Ks. Jan Twardowski zmarł 18 stycznia 2006 roku i był pierwszą osobą pochowaną w Panteonie Wielkich Polaków znajdującym się w podziemiach tego szczególnego kościoła. Zwiedziliśmy także kaplice oraz poznaliśmy historię jego budowy.

Klasa 5T

Czytaj więcej...

Nastolatki mają głos!

Często wściekacie się na nas... Wydaje się Wam, że życie nastolatków jest proste...  Niestety Wy nie zawsze wiecie, co jest dla nas najlepsze...  Oczekujemy od Was tylko wsparcia, zrozumienia, cierpliwości i zaufania... Jeśli już mniej więcej wiecie, na czym polega świat nastolatków, będzie Wam łatwiej go zrozumieć...

 


 

Coś z niczego, czyli o odbudowie Zamku Królewskiego i 4T

2017 11 14 kl4T zamek krolewski 01114 listopada wybraliśmy się na bardzo interesującą lekcję "Coś z niczego, czyli o odbudowie Zamku Królewskiego". 2017 11 14 kl4T zamek krolewski 012


Uczniowie klasy 4T, którzy kilka dni wcześniej przemierzyli 8 kilometów w poszukiwaniu znaków odbudowy Stolicy zaraz po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, tym razem poznawali historię odbudowy Zamku Królewskiego. Podczas zajęć poznaliśmy historię odbudowy Zamku, społecznych zbiórek pieniędzy na ten cel.

Oglądaliśmy niezniszczone fragmenty zamku z otworami na dynamit, stare zamkowe cele, w których przed 400 laty podpisywali się więźniowie.

Poznaliśmy tajniki pracy konserwatora zabytków, już wiemy jak prano stare suknie, jak tworzy się stiuki i wyszywa srebrną nitką orły przy tronie królewskim. Na koniec znaleźliśmy modrzewiowe drzwi, które powstały dzięki zburzeniu ściany jednej chałupy. Za nimi jest ściana oraz nierówna podłoga w jednej z sal. Gdyby była równa, zwinęłaby się. Na plafonie nad nią widnieje niedokończona rekonstrukcja malowidła, a jedna z postaci ma twarz Lecha Wałęsy.
Zamek odkrył przez nami wiele swoich tajemnic.

 

Czytaj więcej...

Poznaj ich - wielkie postaci Rzeczpospolitej w XVII wieku

 

Klasy szóste, poznając historię Polski, stykają się z wieloma nazwiskami ważnych osób w naszych dziejach. Tym razem szóstaki zaprezentowały wielk XVII.

2017 11 13 6a opowiada XVIIw 007  2017 11 13 6a opowiada XVIIw 003  2017 11 13 6b opowiada XVIIw 005  2017 11 13 6b opowiada XVIIw 002

Czytaj więcej...

Co czytać? Książki z historią w tle!

Drodzy Uczniowie,
Przesyłam Wam listę ciekawych książek dotyczących historii. Są one bardzo różne. Jedne poważne i długie, inne krótsze, ale też warte poznania. Niektóre zostały wydane po raz pierwszy ponad 100 lat temu, inne w zeszłym roku. Szukając lektury dla siebie, pytajcie rodziców, rodzeństwo, nauczycieli i przyjaciół, co Wam polecają, ale nie bójcie się sięgnąć po pozycję, której nikt z Waszych znajomych nie czytał.  Jeżeli sami traficie na ciekawą książkę, której nie ma w tym zestawie, proszę powiedzcie mi o tym. Nich lista rozrasta się dzięki Wam.

Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata Zielińska