PIERWSZY NUMER NOWEJ GAZETKI SZKOLNEJ

Zapraszamy - oto nowa szkolna gazetka!


plik do pobrania poniżej

MIDZY NAMI BIEDRONAMI

 

 

 


 

Pyry, bulwy, kartofle, grule….

2017 10 15 2M ziemniaki 0012017 10 15 2M ziemniaki 007

To wszystko nazwy ziemniaka lub, inaczej, ziemnego jabłka. Na lekcji poznawaliśmy historię tego warzywa, ale sprawdziliśmy też jego właściwości.

 

Razem zrobiliśmy krochmal, kisiel i... baterie z ziemniaka!

 

Czytaj więcej...

Herbatka z pisarzem

2017 10 27 3MK Beresewicz 003Spotkaliśmy się z panem Pawłem Beręsewiczem w bibliotece przy ul Ludowej.

 

Autor Ciumków zaprosił reprezentantów klas do rozmowy o różnych książkach: historycznych, podróżniczych, piłkarskich, miłosnych...

Największą popularnością cieszyła się jednak najnowsza pozycja: "Poczet psujów polskich", a fragment, kiedy tata dostaje krupnik smartfonowy, wywołał salwy śmiechu na sali. Niektórzy zaczęli czytać tę książkę od razu po powrocie ze szkoły.

Czytaj więcej...

Twój Vincent... 6b

126the move

Film "Twój Vincent" (Loving Vincent) w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana wzbudził nasze zainteresowanie i bardzo chcielismy go zobaczyć.

 

Udało się nam zaprosić na seans całą klasę - poniżej znajdziecie kilka refleksji na temat filmu - sami zadecydujcie, czy Wy też chcecie pójść go obejrzeć.

 

Czytaj więcej...

Spotkaliśmy Canaletta - krzyknęła klasa 3MK

2017 10 24 3MK zamek 0022017 10 24 3MK zamek 009Naprawdę cała klasa zamarła na kilka chwil, kiedy spotkaliśmy w Zamku Królewskim pana dość dziwacznie ubranego, w peruce z lokami, który przedstawił nam się jako Bernardo Francesco Paolo Ernesto Belloto zwanym Canaletto.

 

Opowiedział nam o tym, jak został malarzem, a potem, szukając sposobu na zdobycie soldów, jak trafił na dwór królewski w Warszawie.

 

Jeśli jesteście ciekawi, co to są weduty, jak ożywić obraz za pomocą sztafażu i czy można filmować camerą obscurą, zapraszamy do nas. Jesteśmy już ekspertami w dziedzinie obrazów przedstawiających miasto!

Czytaj więcej...

SCHOOL LIFE BALANCE - PROJEKT PRZYRODNICZY DLA UCZNIÓW KLAS 4-6

2017 10 10 school life balance 00110 października każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w projekcie School-life balance.

 

Celem projektu było zwrócenie uwagi dzieciom na konieczność racjonalnego gospodarowania czasem i znalezienia swojego sposobu na odpoczynek i relaks.

 

Zadaniem ucznia było pokazanie rówieśnikom, co jemu daje równowagę miedzy szkołą a życiem prywatnym po szkole. Prezentacje miały formę plakatów oraz wiązały się z opowiedzeniem kolegom o swoim hobby lub formie spędzania czasu poza szkołą.

 

Czytaj więcej...