Siostry dominikanki z Ukrainy proszą o pomoc

Siostry Dominikanki w Żółkwi proszą o wsparcie, bez którego nie będą mogły kontynuować swojej pracy.
Trzy polskie siostry dominikanki prowadzą w czasie wakacji i w weekendy lekcje religii i języka polskiego dla chętnych dzieci. Mają w tej chwili 225 uczniów, głównie z rodzin ukraińskich. Oprócz tego pomagają wszystkim, którzy są w potrzebie. I opiekują się katolickim kościołem parafialnym, który kiedyś był miejscem pochowku rangi katedry wawelskiej.
Stamtąd pochodzi cudowny obraz Matki Boskiej Żółkiewskiej, obecnie w kościele oo. dominikanów na Służewie.

Dane do przelewów:

Zgromadzenie Sióstr św. Dominika
Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków
PeKaO SA I oddz. w Krakowie z dopiskiem "Misje w Żółkwi"

Siostry podają także adresy rodzin, którym można pomóc paczką* z jedzeniem, ubraniami. W marcu Poczta Polska oferuje wysyłanie paczek na Ukrainę za darmo. Paczka powinna być opatrzona opisem "Pomoc dla Ukrainy"*.
Jeżeli ktoś chciałby wysłać taką paczkę, prosimy kontaktować się z sekretariatem naszego gimnazjum (22 448 44 38).

*Wskazówki do zrobienia paczki:
Może to być paczka ekonomiczna, nie cięższa niż 20 kg, w niej produkty żywnościowe, nie więcej niż 10 kg w firmowych opakowaniach. Paczka nie może zawierać produktów pochodzenia zwierzęcego, tj tłuszczów, kiełbas i konserw, leków, brudnej odzieży, pieniędzy, dokumentów, ostrych przedmiotów, broni, telefonów, sprzętu radiowego, alkoholu i tytoniu. Nie wchodzą więc w grę domowe przetwory, wypieki i sucha kiełbasa. Art. papiernicze, zabawki .
Informacja od jednej z potrzebujacych osób: dobrze, aby (w paczce) znalazły się następujące produkty (drogie na Ukrainie) - olej, oliwa, kasza gryczana w torebkach, kawa, słodycze- żelki, orzechy, konserwy rybne, szampon i żel pod prysznic, artykuły papiernicze - kredy do malowania po asfalcie, flamastry itp.