Zbiórka dla mieszkańców Wilkowa

Drodzy Rodzice!

W rejonie gminy Wilków od 21 maja trwa walka ze skutkami dwukrotnie powtarzającej się powodzi. Około 4000 osób straciło większość swojego majątku, a ich domy są zalane. Na skutek powtarzającej się fali powodziowej, długiego okresu oczekiwania na opadnięcie wody, mieszkańcy Wilkowa są mocno doświadczeni skutkami żywiołów. Aby pomóc w odbudowaniu ich dotychczasowego życia, jak również dać sygnał wsparcia i zrozumienia, chcielibyśmy zaproponować Państwu wspólną akcję zbiórki darów dla Powodzian. Aby nasze starania były jak najbardziej skuteczne, zwróciliśmy się do wójta gminy Wilków, pana Grzegorza Teresińskiego oraz nauczycieli z nieistniejącej już dziś szkoły o pomoc w uzyskaniu kontaktu do konkretnych osób, szczególnie dotkniętych w wyniku kataklizmu. Na początku nowego roku szkolnego, w pierwszych dniach września, będziemy zbierali dary dla powodzian, pomagając im w ten sposób w odbudowaniu gospodarstw domowych. Będziemy zbierać rzeczy nowe, potrzebne w domu oraz wyposażenie szkolnej świetlicy.

Sprzęt domowy:

drobny sprzęt AGD, taki, jak: czajnik elektryczny, suszarka do włosów, żelazko, aparat telefoniczny, inne przedmioty do wyposażenia kuchni;
bielizna pościelowa, ręczniki;
naczynia:
talerze, sztućce, kubki, garnki;
kołdry, poduszki, koce;
deska do prasowania, lampka nocna;

Sprzęt do świetlicy:

przybory do rysowania, malowania;
gry planszowe;
drobny sprzęt biurowy (nożyczki, zszywacz, dziurkacz);
piłki i inny sprzęt sportowy (skakanki, gumy itp.).

Jeżeli zechcielibyście Państwo wesprzeć poszkodowanych, będziemy w ich imieniu niezwykle wdzięczni. Z góry serdecznie dziękujemy.
Informacje o sytuacji powodzian w Wilkowie oraz nr kont znajdują się na stronie gminy www.wilkow.lubelskie.pl

W razie pytań proszę o kontakt - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Justyna Dziedziejko