Kwesta 2012 zakończona!

XII Dzien PapieskiZakończyła się doroczna akcja kwestowania na rzecz stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Obecnie z pomocy korzysta ponad 2500 uczniów, głównie gimnazjalistów, licealistów i studentów z całej Polski.

W naszej szkole w akcji wzięło udział 26 kwestarzy, łącznie udało się zebrać 10147,72 zł. Stypendyści otrzymują pomoc naukową i socjalną do 310 zł (gimnazjaliści i licealiści) i do 380 zł (studenci), co oznacza, że zebrali Państwo pieniądze na utrzymanie trojga gimnazjalistów przez rok. Podopieczni Fundacji pieniądze mogą przeznaczyć m.in. na książki, dodatkowe lekcje, zakup instrumentu, a także na koszty dojazdu do szkoły, pobyt w internacie, kupno odzieży.
Spełnienie warunków otrzymania pomocy oznacza także regularną formację w parafiach, formacyjny obóz letni. Stypendyści podejmują się również wolontariatu, pracują w domach dziecka, domach opieki społecznej, we własnym środowisku.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kweście za rok!