Jesienna szkoła z 2t i 3MA - Smardzewice 2017

Nasze dwie klasy spędziły jesienną szkołę w towarzystwie natury, piękna i przygody.2017 09 20 22 jesienne 2Ti3MA 002
Każdego dnia czekały na nas nowe atrakcje.

W dniu Przyrodniczym zwiedzaliśmy średniowieczne Opactwo Cystersów. Później w lesie budowaliśmy szłas, zbieraliśmy grzyby i parzyliśmy napar z ziół w specjalnym czajniku turustycznym. Po południu poznawaliśmy cuda przyrody i zamieniliśmy się w aktorów przedstawiających historię Matki Natury.

W dniu Sportu i Sztuki wykonywaliśmy kolorowe piłeczki techniką filcowania. Poszliśmy na wycieczkę nad Zalew Sulejowski, graliśmy w grę Wikingów i kręgle fińskie. Po południu tworzyliśmy scenariusze i scenografię do teatrzyku japońskiego kamishibai.

W dniu Młodego Podróżnika przyjechaliśmy do leśniczówki, która jest szpitalem leśnych zwierząt. Poznaliśmy historię dzikich pacjętów i zaprzyjaźniliśmy się z łanią. Tego dnia zwiedzaliśmy także zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Tam pewna koza chciała z nami wracać do Warszawy. Jednak wróciliśmy sami. :)