Klasa 5B po raz czwarty na skarpie!

W piękny dzień majowy klasa 5b odbyła ostatnią z serii czterech wycieczek po Skarpie Warszawskiej. Poniżej relacji autorstwa Poli Hojki;

2017 05 23 5b skarpa4 001   2017 05 23 5b skarpa4 013   2017 05 23 5b skarpa4 021

RELACJA

2017 05 23 5b skarpa4 005Tego dnia była piękna pogoda, a naszą wycieczkę zaczęliśmy na stacji metra Ratusz Arsenał.
Przeszliśmy ulica Długą na pl. Krasińskich pod Pomnik Powstania Warszawskiego, przedstawiający walczących powstańców. Pomnik bardzo się nam podobał i próbowaliśmy zbliżyć się do powstańców, wspinając się na poszczególne elementy pomnika.

2017 05 23 5b skarpa4 013Następnie udaliśmy się na Rynek Nowego Miasta, gdzie mieliśmy możliwość umycia rąk w fontannie. Pan Krzyś pokazał nam miejsce, gdzie kiedyś znajdowało się kino a teraz jest tam Teatr Warsawy.

Na skraju skarpy znajduje się pomnik Marii Skłodowskiej Curie, spod którego część z nas zbiegła, a część sturlała się pod Park Fontann Multimedialnych. Tuż obok znajdował się pomnik Williama Lindleya, któremu Zojka założyła swoje okulary, a Stasiek, Zośka, Jagoda i Pola zdeptali znak zakazu wchodzenia.

Potem udaliśmy się na ulicę Kamienne Schodki, gdzie część z nas podpisała się na ścianie. Śniadanie tego dnia zjedliśmy w wyjątkowym miejscu, podziwiając ze skarpy piękną panoramę Warszawy.

2017 05 23 5b skarpa4 020[Następnie zeszliśmy z placu Zamkowego na Mariensztat, weszliśmy z powrotem ulicą Bednarską i doszliśmy Krakowskim Przedmieściem do skweru ks. Twardowskiego, gdzie zakończyła się nasza poprzednia wycieczka; tym samym zakończyliśmy nasze przejście wzdłuż Skarpy, od Nowego Miasta aż po naszą szkołę - przyp. K.S.]

Na końcu odwiedziliśmy Bibliotekę Uniwersytecką na Powiślu. To wyjątkowe miejsce, w którym można dobrze zjeść, my mieliśmy obiad w Rewersie, a potem powygrzewać się w ogrodach na dachu biblioteki.

Wracając, zjedliśmy lody w lodziarni, gdzie pracuje znajomy Karoliny z harcerstwa.
Podobała mi się ta wycieczka, ponieważ była wyjątkowo ładna pogoda, mogliśmy trochę pożartować i odpocząć od przedmiotów szkolnych.