Karta rowerowa piątoklasistów

2017 05 08 karta rowerowa 0042017 05 08 karta rowerowa 0168 maja 2017 r. uczniowie z klas 5, zdawali egzamin praktyczny na KARTĘ ROWEROWĄ.

Warunkiem uczestnictwa w egzaminie było wcześniejsze uczestnictwo w zajęciach wychowania komunikacyjnego oraz pozytywny wynik z egzaminu teoretycznego. Uczniowie sprawdzani byli na szkolnym boisku, gdzie musieli wykazać się umiejętnościami technicznymi (kierowanie jedną ręką, slalom, ósemka, zatrzymanie we wskazanym miejscu) oraz w miasteczku ruchu drogowego przy ulicy Sołtyka, gdzie sprawdzana była ich umiejętność jazdy w ruchu drogowym.

Najpierw stres, potem ciekawe doświadczenie a na końcu radość z pozytywnego wyniku - tak w trzech słowach można opisać to wydarzenie.

Już wkrótce 27 naszych uczniów odbierze swoje uprawione karty i legalnie wyruszą w rowerowy świat.

Komisja egzaminacyjna życzy wszystkim udanych i bezpiecznych przejazdów.
Filip Trząski
Krzysztof Sawicki
Justyna Trząska

UWAGA! Przypominamy, że osoby w wieku 10-18 lat, poruszające się po drogach publicznych bez karty rowerowej, ŁAMIĄ PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO.
Droga to obszar obejmujący chodnik, ścieżkę rowerową, jezdnię. Nie ma znaczenia również czy dziecko jedzie samo czy z dorosłym!
Podczas jazdy dziecko musi posiadać kartę rowerową zawsze przy sobie, podobnie jak kierowca prawo jazdy.