Rekolekcje wielkopostne 2017 w klasach piątych i szóstych

Nasze rekolekcje w tym roku były dwuetapowe.

2017 03 21 rekolekcje kl5i6 005

W tygodniu poprzedzającym dzień skupienia małe grupy uczniów, spotkały się z różnymi osobami, które podzieliły się z nimi swoim doświadczeniem wiary. Dla wielu z nas było to prawdziwe świadectwo wiary w Boga. Następnie we wtorek 21 marca 2017r. uczniowie klas 5 i 6 spotkali się na dniu skupienia na terenie parafii św. Alojzego Orione. Spotkanie to rozpoczęło się krótką prezentacją filmu o tym niezwykłym, włoskim księdzu, założycielu Dzieła Opatrzności Bożej.

W tym dniu skupienia naszym przewodnikiem był ks. Jacek Gniadek, werbista, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem pracy na misji w Afryce. Uczniowie zaś mieli możliwość opowiedzenia innym swoich wrażeń ze spotkań z poprzedniego tygodnia. Niektóre rzeczy ich zadziwiły, inne poruszyły ale wszyscy byli bardzo zadowoleni z takiej formy i wysłuchanych świadectw.

Dzień rekolekcyjny był także możliwością do spotkania się ze Słowem Bożym – dzieci miały cichą pracę z Pismem św. Rozważaliśmy słowo z ewangelii Mateusza: "Wy jesteście solą ziemi (...)Wy jesteście światłem świata." 5,13-16. Następnie chętni przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania, a na zakończenie spotkaliśmy się na Mszy św., podczas której ks. Jacek podsumował nasz dzień skupienia.