Piknik 2016 - spotkania z policjantami i ratownikami

2016 10 15 Piknik policja 0152016 10 15 Piknik policja 026W pikniku uczestniczyli policjanci z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji, którzy udzielali porad i informacji z zakresu zapobiegania zaginięciom osób, a w szczególności dzieci, zarówno w bezpośrednich rozmowach z zainteresowanymi, jak również rozdając ulotki edukacyjne, zawierające informacje o tym jak nie dopuścić do zaginięcia dziecka oraz co należy zrobić, kiedy dziecko zaginie. Integralnym elementem broszurki była plastikowa karta  na której w tzw. przysłowiowej pigułce umieszczono najważniejsze informacje przydatne w kontekście zaginięcia dziecka.

Karta została zaprojektowana w taki sposób aby można ją było zawsze mieć przy sobie (np. chowając w portfelu), w każdej chwili do niej wrócić i w razie potrzeby użyć. Każdy zainteresowany mógł również obejrzeć specjalistyczny pojazd wyposażony w sprzęt używany do poszukiwań zaginionych osób.

Na zaproszenie policjantów w pikniku uczestniczyli również ratownicy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego s12,  którzy uczyli wszystkich chętnych - starszych i młodszych - podstaw pierwszej pomocy. Każde dziecko, które odbyło przeszkolenie otrzymywało nagrodę w postaci drobnego upominku - gadżetu policyjnego. Ogromną sympatią, szczególnie najmłodszej grupy uczestników pikniku cieszył się pies ratowniczy o wdzięcznym imieniu Ginger :-).
Zarówno rozmowy z policjantami dot.bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań, jak i zajęcia z pierwszej pomocy, cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych.

relację przygotowała

pani Małgorzata Puzio-Broda