ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA W CELESTYNOWIE.

20120206 zbiorka dla zwierzatDnia 9 LUTEGO (czwartek) KLASA 5t ORGANIZUJE ZBIÓRKĘ RZECZY I FUNDUSZY DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W CELESTYNOWIE.

Wobec panujących rekordowych mrozów wsparcie dla schroniska (domu przede wszystkim psów, ale także wielu kotów) jest niezwykle potrzebne.

Akcja zbiórki odbędzie się tylko w jeden dzień, ponieważ nie mamy w szkole miejsca, żeby przechowywać dużych ilości przedmiotów. Postanowiliśmy przeznaczyć małą salkę językową na parterze na zbiórkę 9 lutego i bardzo liczymy na Państwa wsparcie. Potrzebne jest właściwie wszystko co może się przydać do opieki nad zwierzętami. Pracownicy schroniska przysłali także listę, aby łatwiej było się Państwu zorientować co mogliby Państwo zakupić albo co macie w domu i moglibyście oddać. Lista główna znajduje się na stronie internetowej http://www.celestynow.toz.pl/, ale można ją znaleźć poniżej:

• koce,
  • kołdry,
  • pościel (poszewki),
  • ręczniki,
  • kosze,
  • leżanki,
  • legowiska,
  • kołnierze pooperacyjne (wszystkie rozmiary),
  • ryż, makaron, kasza,
  • żwir dla kotów,
  • transportery
  • duże klatki (np. po królikach)
  • płyny do mycia, szampony
  • miski, garnki
  • kuwety,
  • smycze, szelki
  • obroże, zwykłe i przeciwpchelne
  • kagańce,
  • szczotki do czesania,
  • poduszki,
  • bawełniane obrusy.
  • zabawki gumowe
  • leki: np. środki na odrobaczanie, rivanol, woda utleniona, preparaty witaminowe, igły, strzykawki, CARSIVAN - lek dla starych schorowanych psów
  • karma mokra i sucha dla dorosłych zwierząt i dla maluchów (lepiej tańsza, żeby było jej więcej).

"Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym jest zwiększone zapotrzebowanie na ciepłe legowiska dla naszych czworonogów, dlatego w te chłodne dni prosze pomyśleć, czy nie ma w domu niepotrzebnych koców, ręczników, waciaków czy starych kurtek, które możnaby podarować psiakom.
Będziemy również wdzięczni za każdą, najmniejszą nawet paczkę suchej karmy, czy puszkę konserwy. Prosimy jednak nie oddawać nam pokarmu przeterminowanego." (tekst ze strony int. schroniska).

PROSIMY, PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO ZBIÓRKI - 9 LUTEGO MOŻNA PRZYWIEŹĆ DARY DO SZKOŁY OD OK. 8:00 DO SALKI JĘZYKOWEJ NA PARTERZE. DARY ZOSTANĄ ODEBRANE OK. 16:00 TEGO SAMEGO DNIA.

POZDRAWIAMY,
Klasa 5 t
i wychowawczynie (Joanna Jedlińska i Ewa Podleśna Kiefer)