Skarby wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne 2015 klas III-IV dotyczyły skarbu.  rekolekcje 3i4 20150313 004

Zaczęliśmy od przedstawienia w doborowej obsadzie nauczycieli:

Babcia i Mama - p. Ola Kłoczewiak-Wielgosz

Czerwony Kapturek - p. Jola Bidzińska

Zbój - p. Michał Gwardyś

rekolekcje 3i4 20150313 022

Czerwony Kapturek wyrusza do Babci przez las, jak zwykle, ale w drodze nie rozmawia z wilkiem, tylko ze Zbójem, który wypytuje ją o to, czy staruszka ma jakiś skarb. Były chwile w tym dramacie mrożące krew w żyłach! Widownia zamarła, kiedy Zbój związał Babcię i ograbił ją z najcenniejszego skarbu. Babcia - z różańcem w ręku - doprowadziła jednak do przemiany złodzieja.

Potem ks. Piotr Szlapański rozmawiał z dziećmi o skarbach w ewangelii. Praca w grupach zaowocowała osobistymi perłami. Nawleczone na sznur można zobaczyć w szkole przy zejściu do szatni. Po chwili zabawy w przykościelnym ogrodzie dzieci wyciszone rozpoczęły Drogę Krzyżową, którą same przygotowały.

Zakończyliśmy rekolekcje mszą świętą sprawowaną przez ks. proboszcza Jana Konarskiego.

FOTOGRAFICZNA RELACJA 1

FOTOGRAFICZNA RELACJA 2