Dnia 29 listopada 2011 rozpoczynamy naukę jazdy na łyżwach w kl. 1-3.
Zajęcia odbywać się będą na sztucznym torze łyżwiarskim „Stegny”.
Prosimy rodziców o skompletowanie sprzętu łyżwiarskiego i dokładne sprawdzenie go w domu. Nie ma możliwości wypożyczenia łyżew na miejscu.

1. Łyżwy używane w poprzednim sezonie powinny być naostrzone (można to zrobić na „Torwarze” lub torze „Stegny”, w godzinach tzw. ślizgawek). Uwaga! łyżwy nowe również muszą być naostrzone. Łyżwy nie mogą być za ciasne, musi zmieścić się skarpetka. Do łyżew za luźnych wkładamy grubą skarpetę.
  2. Obowiązkowe są kaski, narciarskie lub hokejowe. Kaski rowerowe albo na rolki nie nadają się! Proszę dopasować kask w domu, regulując zapięcie pod brodą tak, by kask nie zsuwał się z głowy. Pod kask zakładamy dopasowaną czapkę z cienkiego polaru lub kominiarkę, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Dobrej jakości i dobrze dopasowane kaski nie wymagają zakładania pod nie czapek.
  3. Rękawiczki, nieprzemakalne najlepiej narciarskie.
    Uwaga! Bez rękawiczek i kasku, ze względów bezpieczeństwa, dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach.
  4. Ubranie na łyżwy musi być lekkie i nie krępujące ruchów. Najlepsze są kombinezony narciarskie jedno- lub dwuczęściowe a pod nie odzież termiczna i bluza. Pamiętajmy, że dziecko cały czas będzie w ruchu. Proszę zawsze dać dziecku bieliznę do przebrania, tak by po zajęciach mogło założyć suche ubranie.
  5. Coś do picia! Woda lub napój tylko w plastikowej butelce lub metalowy termos z ciepłą (nie gorącą) herbatą. Nie ma możliwości kupienia napojów na miejscu.
  6. Mała bawełniana szmatka do wytarcia mokrych łyżew, przed włożeniem do ochraniaczy.
    Uwaga! Po przyjściu do domu należy z łyżew zdjąć ochraniacze i pozostawić do wyschnięcia. Proszę, by dziecko zrobiło to samodzielnie. Uczymy dbania o własny sprzęt.

Wszystkie w/w rzeczy dziecko musi mieć w torbie zamykanej na zamek błyskawiczny.
Bardzo proszę zrobić w domu próbę samodzielnego wkładania swoich rzeczy do torby oraz sprawnego ubierania się i rozbierania.
Proszę jednak nie obawiać się, że dzieci wyjdą na lód w źle założonym sprzęcie lub w rozpiętym ubraniu.

W naukę jazdy na łyżwach i bezpieczeństwo Państwa dzieci zaangażowanych będzie trzech nauczycieli W.F.

Z łyżwiarskim pozdrowieniem
Justyna Trząska